7 دلیلی که متاورس برای همیشه نحوه کار ما را تغییر خواهد داد!

متاورس

واژه متاورس اخیرا به‌شدت مطرح شده است. اگرچه این فناوری به طور کامل توسعه نیافته، اما نزدیک‌ترین نمونه‌های متاورس امروزه شامل دنیای مجازی Second Life، Fortnite، Roblox و Decentraland است. علاوه بر این، فیس‌بوک نام خود را به Meta تغییر داد تا پلتفرم فیس‌بوک را به یک دنیای مجازی سه‌بعدی تبدیل کند. زمانی که دستگاه‌های سه بعدی مناسب و شبکه‌های 5G به طور گسترده در دسترس باشند.

زمانی که متاورس چندین سال بعد به طور کامل به کار گرفته شود، جهان و به ویژه دنیای تجارت را به طرق مختلف و قدرتمند تغییر خواهد داد. اگر کنجکاو هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

متاورس چیست؟

Introducing LeapN: An NFT metaverse with unlimited opportunity | Bloger Space
متاورس یک دنیای مجازی سه بعدی است که با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده قابل دسترسی است. اما توسط رایانه‌های معمولی و دستگاه‌های تلفن همراه نیز قابل دسترسی است که همچنان به شما امکان دسترسی به متاورس را می‌دهد، اما به صورت دو بعدی. متاورس مرحله منطقی بعدی در تجربه رسانه‌های اجتماعی است. بسیاری از جنبه‌های رسانه‌های اجتماعی را در یک دنیای سه بعدی با کاربر به عنوان یک آواتار ترکیب می‌کند.

تصور کنید جین در شیکاگو و جو در کالیفرنیا با هم قرار می‌گذارند. متاورس آنها را قادر می‌سازد تا در یک کافه در نیویورک بنشینند و قهوه بنوشند، انگار که از نظر فیزیکی با هم هستند. در حالی که در محاصره زوج‌های مجازی دیگری هستند که همین کار را انجام می‌دهند و موسیقی در پس زمینه پخش می‌شود. اگرچه جین و جو در آپارتمان‌های مختلف خود به فاصله هزاران مایل از هم خواهند نشست، اما با این وجود در نیویورک به شکل آواتار با هم خواهند بود.

How the metaverse blurs the line between virtual and reality | On Point

بدیهی است که آواتارهای آنها در واقع در نیویورک واقعی نیستند، بلکه در یک نمایندگی آنلاین از نیویورک خواهند بود. با این حال، ظاهر، احساس، صدا و حتی بوی آن به گونه‌ای است که انگار در رستورانی در نیویورک هستند.

با این حال، یک روز به زودی، آواتارها هولوگرام خواهند شد. از آنجایی که یک هولوگرام می‌تواند در دنیای واقعی وجود داشته باشد، تصور می‌شود که روزی برای جین و جو این امکان وجود خواهد داشت که به معنای واقعی کلمه در یک نوار واقعی در نیویورک واقعی به شکل هولوگرام پرتو شوند. می‌توان هولوگرام‌های آنها را در حال راه رفتن و نشستن پشت یک میز واقعی، در کنار افراد واقعی تصور کرد.

به هر حال، اگر مایکل جکسون توانست به صورت سه بعدی از مردگان برگردد و در جوایز موسیقی بیلبورد در سال ۲۰۱۴ با حمایت رقصندگان واقعی اجرا کند، هولوگرام‌های جین و جو مطمئنا می‌توانند برای نوشیدن یک نوشیدنی یا شرکت در کنسرت زنده در مدیسون اسکوئر گاردن ملاقات کنند. فن آوری در حال حاضر اینجاست. فقط منتظر ادغام در زندگی ما است.

دلایلی که متاورس تغییر ایجاد خواهد کرد

قرار ملاقات تنها راهی نیست که متاوره دنیای ما را تغییر خواهد داد. این فناوری به طور مستقیم بر محل کار شما نیز تأثیر می‌گذارد.

۱. جلسات و کنفرانس‌ها

Metaverse explained: What is it, and when will it get here?
آواتارها و هولوگرام‌ها به طور چشمگیری هزینه‌های تجاری مربوط به جلسات و کنفرانس‌ها را کاهش می‌دهند. چرا ایلان ماسک باید جت شخصی خود را به شانگهای بفرستد تا کارایی تولید کارخانه‌های گیگ را بررسی کند، در حالی که به سادگی می‌توانست به وسیله متاورس با مهندسانش قدم بزند؟

مدتی طول می‌کشد تا این اتفاق بیفتد. با این حال، مایکروسافت قبلا Mesh را تولید کرده است، پلتفرمی که افراد را قادر می‌سازد تا به شکل فیزیکی در یک اتاق با یکدیگر همکاری کنند. مش اعضای تیم را قادر می‌سازد تا به عنوان آواتارهای سه بعدی یا هولوگرام در یک دنیای مجازی جمع شوند. مش با دنبال کردن چهره و حرکات شما با وب کم، آواتار شما را متحرک می‌کند. کاربر می‌تواند به فردی که با او صحبت می‌کند نگاه کند و به ویژگی‌های پروژه‌ای که با هم روی آن کار می‌کنند اشاره کند، به‌گونه‌ای که انگار در یک دفتر یا آزمایشگاه با هم هستند.

این فناوری در همه گیری بعدی مفید خواهد بود زیرا هیچ کس نیازی به پوشیدن ماسک، ایستادن و نگرانی در مورد بیمار شدن نخواهد داشت.

۲. مشاغل جدید

What Communicators Need to Know About the Metaverse and NFTs in 2022 | Burrelles
متاورس مشاغل موجود را به شدت تغییر خواهد داد و مشاغل جدیدی ایجاد خواهد کرد. مشاغلی که قبلا نیاز به تعامل حضوری داشتند، ناگهان گزینه‌های مجازی خواهند داشت. به این معنی که مشاغل آزاد و فرصت‌های کاری از راه دور به طور تصاعدی گسترش می‌یابد. به عنوان مثال، یک مشتری مجازی در یک مرکز خرید مجازی در انتخاب یک لباس یا یک لپ‌تاپ جدید از یک کارمند خدمات مشتری مجازی که از خانه کار می‌کند، کمک می‌گیرد.

با این حال، همین فناوری قدرت مدیریت را برای نظارت بر کارمندان بسیار گسترش خواهد داد. مدیریت تقریبا به هر کاری که یک کارگر انجام می‌دهد، دسترسی خواهد داشت. ورود به حریم خصوصی کارگران باید تنظیم شود. در غیر این صورت مشکل ساز خواهد شد.

۳. آموزش سربازان

7 دلیلی که متاورس برای همیشه نحوه کار ما را تغییر خواهد داد! - Microsoft US Army
ارتش ایالات متحده در حال حاضر با همکاری مایکروسافت در حال آموزش سربازان خود در متاورس است. مایکروسافت به جای برنامه‌ریزی مأموریت‌هایی که با جعبه‌ها، چوب‌ها، سنگ‌ها و سایر مواد بداهه‌سازی شده، در حال ساخت هدست‌هایی است که به سربازان این امکان را می‌دهد تا با نمایش تصاویر هولوگرافیک، نقشه‌های سه‌بعدی زمین و مکان‌ها و آنچه در اطرافشان است، یک تجربه واقعی داشته باشند. بنابراین می‌توانند به سادگی تجربه کسب کنند.

هدست‌ها به سربازان این امکان را می‌دهد که محیط جنگ را از دید دشمن ببینند. آنها یک تصویر هولوگرافیک از یک ساختمان را مشاهده می‌کنند و تعیین می‌کنند که چگونه به بهترین شکل به آن دسترسی داشته باشند یا از آن فرار کنند. سربازان حتی در محیط‌های تاریک یا متراکم می‌توانند ببینند دیگر اعضای جوخه‌شان کجا هستند. هدست‌ها به سربازان این امکان را می‌دهند که از میان دود، باران و تاریکی ببینند. همچنین آنها را قادر می‌سازد تا گوشه‌ها را ببینند.

۴. جراحی‌های پزشکی

How the metaverse will transform health - by Daniel Zahlerروزی یک متخصص قلب در نایروبی با استفاده از ربات‌های دقیق، جراحی قلب باز را روی یک بیمار در سیاتل انجام می‌دهد. این کار به شبکه‌های 5G قابل اعتماد در هر دو مکان و یک ربات دقیق در بیمارستان سیاتل متکی است که پزشک در نایروبی با استفاده از یک دستگاه واقعیت مجازی کار می‌کند.

باز هم، فناوری در حال حاضر در دسترس است. از این گذشته، یک خلبان نیروی هوایی ایالات متحده که در یک غرفه در صحرای نوادا نشسته است، می‌تواند هواپیماهای خلبانی از راه دور مانند RQ-4 Global Hawk را بر فراز آسمان افغانستان، هزاران مایل دورتر، به پرواز درآورد. انگار که واقعا در داخل هواپیما است. این اصل در عمل یکسان است، اما جراحی است، نه نظارت هوایی.

۵. تولید

متاورس حل مسائل و طراحی بلادرنگ را در سازمان‌های بزرگ امکان پذیر می‌کند. در واقع، بوئینگ قبلا اعلام کرده بود که هواپیمای بعدی خود را در متاورس خواهد ساخت. این فناوری چگونه کار خواهد کرد؟ سازمان‌ها نمونه اولیه سیستم ها را در متاورژن خواهند ساخت. آنها برای ایجاد طرح‌های بهینه بدون نیاز به دسترسی به سخت افزار واقعی، عملکرد را آزمایش و تجزیه و تحلیل می‌کنند.

حسگرها و روبات‌ها می‌توانند نرم‌افزار را در متاورس آزمایش کنند و ادغام‌های فیزیکی دنیای واقعی را قبل از اینکه در نهایت در دنیای واقعی پیاده‌سازی کنند، شبیه‌سازی کنند. در همین حال، مشتریان از همان ابتدا در فرآیند توسعه محصول ادغام خواهند شد و آنها را قادر می‌سازد تا بازخورد خود را در مورد محصولات جدید بدون هیچ خطری برای سلامت و ایمنی ارائه دهند.

۶. خرید

مصرف کنندگان در یک مرکز خرید قدم می‌زنند، اقلام را انتخاب می‌کنند، آن را امتحان می‌کنند، خرید می کنند و منتظر تحویل از اتاق نشیمن خود خواهند بود. هنگامی که آنها کالا را شناسایی کردند، یک ربات در یک انبار خودکار ماکت را شناسایی، بسته بندی و ارسال می‌کند.

۷. حقوق به ارزهای دیجیتال پرداخت خواهد شد

7 دلیلی که متاورس برای همیشه نحوه کار ما را تغییر خواهد داد! - ethereum coin
متاورس مکان عجیبی است. بسیاری از قوانین و هنجارهای دنیای قدیم به سادگی در آن اعمال نمی‌شود. یکی از آنها ارزهای فیات است. ارزهای دیجیتال در حال حاضر روش ترجیحی خرید و فروش اقلام مجازی در متاورس به جای دلار و یورو هستند. دولت‌ها تقریبا هیچ نقشی در متاورژن ایفا نمی‌کنند، بنابراین این روند برگشت ناپذیر است. بنابراین، در آینده برای کارمندان منطقی خواهد بود که با ارزهای رمزنگاری شده حقوق بگیرند.

متاورس خوب است یا بد؟

The metaverse: What is it? | TechRepublic

کلمه متاورس از زمانی که در سال ۱۹۹۲ وارد داستان عامه پسند شد، زمانی که نیل استفنسون نویسنده آمریکایی از این اصطلاح برای توصیف دنیایی تخیلی و دیستوپیایی در رمانش Snowcrash استفاده کرد، وجود داشت. در دنیای خیالی Snowcrash، دولت‌ها پس از واگذاری قدرت و قلمرو خود به شرکت‌ها، تا حد زیادی قدرت را از دست دادند. کشورها با مناطق تحت مالکیت و اداره شرکت‌ها جایگزین شدند.

متاورس اکنون در مسیر تحقق است و درست مانند دیستوپیا نیل استفنسون، دولت‌ها هیچ نقشی در آن ندارند. شرکت‌ها قبلا فراجهان را در قلمروهای مجازی که مالک و تحت کنترل خود هستند، قرار داده‌اند. آیا متاورس برای کارمندان خوب یا بد خواهد بود؟ آیا برای جامعه خوب خواهد بود؟ یا به نفع شرکت‌ها خواهد بود؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید