نکات و ترفندهای iOS 16

Ios 16سیستم عامل iOS 16 احتمالاً بزرگ‌ترین تعمیرات اساسی را برای صفحه‌ قفل آیفون تا کنون به ارمغان می‌آورد اما این تنها ویژگی در آخرین نسخه این پلتفرم نیست. چندین ویژگی جدید در سیستم iOS 16 وجود دارد و ممکن است بخواهید با نکات و ترفندهای ساده ما به آن‌ها مسلط شوید.

۱. تغییر تصویر زمینه صفحه قفل آیفون

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۰۲۴۳۳۷ scaledنکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۰۴۸۲۲۹ scaledممکن است اولین کاری که بخواهید در iOS 16 انجام دهید این باشد که صفحه قفل خود را سفارشی و شخصی کنید. برای انجام این کار، روی صفحه قفل برای مدت طولانی فشار دهید، سپس روی Customize ضربه بزنید و سپس می‌توانید یک عکس را به عنوان صفحه قفل جدید خود انتخاب کنید.

شما در این مرحله گزینه‌های زیادی دارید: می‌توانید مجموعه‌ای از تصاویر را برای نمایش در طول روز انتخاب کنید، می‌توانید یک تصویر زمینه شکلک با الگوهای جالب تنظیم کنید و همچنین صفحه‌های نجومی جدیدی دارید که شرایط آب و هوایی واقعی را به شما نشان می‌دهند و غیره.

۲. افزودن ویجت‌ها به صفحه قفل

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۱۰۳۰۹۸ scaledنکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۱۱۸۶۷۱ scaledدر مرحله دوم، شما باید ابزارک‌های جدید صفحه قفل iOS 16 را امتحان کنید. شما یک نقطه برای یک ویجت در ردیف بالایی دارید و سپس در زیر ساعت، می‌توانید چهار ویجت با اندازه کوچک یا دو ابزارک با اندازه بزرگ‌تر قرار دهید. با یک ضربه روی ویجت، شما را مستقیماً به برنامه‌ای که با آن مرتبط است می‌برد. در حال حاضر، تنها چند برنامه اپل از این حالت پشتیبانی می‌کنند اما انتظار داریم که در عرض چند ماه، اکثر برنامه‌های محبوب دارای ویجت صفحه قفل شوند.

۳. صفحه قفل را به Focus مجهز کنید

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۶۲۶۳۸۷ scaledاپل یک گام فراتر رفته، درنتیجه شما می‌توانید در iOS 16 صفحه قفل سفارشی خود را به یک “Focus” خاص مجهز کنید؛ بنابراین لحظه‌ای که به Work Focus تغییر مکان دهید، برای مثال یک صفحه قفل کاری خواهید داشت.

۴. تغییر فونت و رنگ

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۱۳۶۱۰۱ scaledنکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۱۵۱۴۰۵ scaledشما می‌توانید عناصر جداگانه صفحه قفل خود را سفارشی و فونت‌ها و رنگ‌های مختلفی را انتخاب کنید.

۵. بازخورد لمسی هنگام تایپ

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۲۰۵۰۸۴ scaledنکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۲۱۶۲۵۴ scaledدر مرحله بعد، هنگام تایپ، بازخورد لمسی دریافت می‌کنید. اندروید تقریباً یک دهه است که از این ویژگی برخوردار است، بنابراین ما علت تاخیر در ارائه این ویژگی از سوی اپل را نمی‌دانیم، اما اکنون در iOS 16 وجود دارد.

این ویژگی به طور پیش فرض در iOS 16 روشن نیست اما شما به سادگی وارد منوی Sounds & Haptics شده، بر روی Keyboard Feedback ضربه بزنید و گزینه Haptic را روشن کنید.

۶. رمز عبور از عکس‌های شما محافظت می‌کند

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۵۳۸۳۸۸ scaledنکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۲۳۵۲۶۵ scaledچند ویژگی جدید در برنامه Photos برای عکس‌های مخفی و اخیراً حذف‌شده که توسط Face ID یا رمز عبور محافظت می‌شوند، وجود دارد که برای آن دسته از عکس‌هایی که نمی‌خواهید دوستان یا خانواده‌تان تصادفاً با آن‌ها برخورد کنند، عالی است.

۷. یادآوری «لوکیشن» هنگام اشتراک‌گذاری عکس‌ها/ویدیوها

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۲۵۴۰۰۷ scaledیکی دیگر از ویژگی‌های مفید این است که وقتی عکس یا ویدیویی را به اشتراک می‌گذارید، برگه اشتراک‌گذاری به شما می‌گوید که آیا آن فایل حاوی موقعیت مکانی شما است یا خیر.

می‌توانید به راحتی روی منوی options ضربه بزنید و مکان را غیرفعال کنید تا از حریم خصوصی خود محافظت کنید.

۸. قفل یادداشت‌ها با رمز عبور

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۳۱۲۵۵۵ scaledشما همچنین این گزینه را برای یادداشت‌ها در اختیار دارید که می‌توانید با رمز عبور آیفون خود قفل کنید یا حتی می‌توانید یک رمز عبور جداگانه برای یادداشت‌ها برای حساب خود ایجاد کنید اما به خاطر داشته باشید که اگر آن را فراموش کنید، نمی‌توانید یادداشت‌ها را باز کنید.

۹. لغو ارسال و ویرایش iMessage

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۳۴۶۸۶۴ scalediMessage اکنون چند ویژگی بسیار خوب را به همراه دارد. ابتدا می‌توانید یک پیام را در ۱۵ دقیقه اول ارسال آن، ویرایش یا لغو ارسال کنید اما پس از آن غیر قابل ویرایش می‌شود. این یک گزینه عالی برای آن متنی است که فوراً از ارسال آن پشیمان شده‌اید.

۱۰. برش پس‌زمینه‌ی عکس‌ها

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۴۰۰۱۵۲ scaledشما می‌توانید به راحتی از ابزار جدید انتخاب سوژه خودکار از عکس‌های خود استفاده کنید. این ویژگی در یک لحظه پس‌زمینه را کاملاً دقیق قطع می‌کند و سپس می‌توانید آن تصویر را در iMessage یا ایمیل یا در هر جایی جای‌گذاری کنید.

۱۱. دریافت و کپی متن از ویدئو

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۴۱۷۲۰۶ scaledشما می‌توانید به راحتی متن را از ویدیو دریافت کنید. شما فقط باید ویدیو را متوقف کنید و بزرگ‌نمایی کرده و روی متن ضربه بزنید. اگر در یک کشور خارجی هستید و نیاز دارید چیزی را ترجمه کنید، عالی است.

۱۲. تبدیل واحد آسان

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۴۳۰۳۲۶ scaledنکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۴۴۶۷۱۴ scalediOS 16 تبدیل واحدها را بسیار آسان کرده است، فقط لازم است به سیری بگویید ۳۵ مایل، آن را به کیلومتر تبدیل می‌کند یا مقداری پول را به ارز خارجی تایپ و آن را به ارز پیش فرض منطقه شما تبدیل می‌کند و یا اگر می‌خواهید دما را از فارنهایت به سانتی‌گراد تبدیل کنید. فوق‌العاده است.

۱۳. یادداشت‌های سریع

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۴۵۷۹۱۷ scaledدر نهایت، یکی از ویژگی‌های مفید جدید Quick Notes است که این به شما امکان می‌دهد هر انتخاب، عکس، ویدیو، صفحه وب یا هر فایلی را در یک یادداشت سریع به اشتراک بگذارید.

اگر یک پاراگراف به یاد ماندنی را از مقاله‌ای که خوانده‌اید، انتخاب کرده و کافی است فقط روی نماد اشتراک‌گذاری ضربه بزنید و آن را به عنوان یک یادداشت سریع ذخیره کنید و به طور خودکار لینک منبع را نیز در آنجا وجود خواهد داشت.

۱۴. زیرنویس و سرعت پخش با پخش‌کننده ویدیوی جدید

نکات و ترفندهای iOS 16 - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۸ ۱۵۰۶۱۴۱۸۲ scaledزیرنویس‌های خودکار، کنترل‌های سرعت پخش، قابلیت‌هایی است که در پخش‌کننده ویدیو در iOS 16 گنجانده شده است و به علاوه می‌توانید از عملکرد Live Text از داخل پخش‌کننده استفاده کنید.

بسیاری از ویژگی‌های جدید دیگر در iOS 16 وجود دارد، اما موارد ذکر شده، بزرگترین تغییر را در نحوه استفاده از آیفون ایجاد می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید