۷ کاری که نمی‌دانستید ساعت Apple Watch شما می‌تواند انجام دهد

ساعت Apple Watch

ساعت Apple Watch جدید یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند موجود در بازار است و دلیل خوبی هم برای این عنوان دارد. این ساعت ردیابی عالی برای تناسب اندام است، طراحی زیبا و شیکی را ارائه می‌دهد و کاملا در بقیه گجت‌های اپل ادغام می‌شود.

اما با وجود ویژگی‌های عالی و بسیار، بعید به نظر می‌رسد که همه چیز را در مورد اپل واچ بدانید. به همین دلیل ما این راهنما را تهیه کرده‌ایم. در این مقاله هفت کاربرد ساعت Apple Watch که احتمالا کمتر در مورد آن فکر کرده‌اید را معرفی می‌کنیم.

از ساعت Apple Watch خود به عنوان منظره‌یاب استفاده کنید

۷ کاری که نمی‌دانستید ساعت Apple Watch شما می‌تواند انجام دهد - apple watch camera remote 768x768 1

در واقع می‌توانید از اپل واچ به عنوان منظره‌یاب برای آیفون خود استفاده کنید که این موضوع به شما بسیار کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر با استفاده از دوربین پشتی گوشی خود یک عکس دسته جمعی می‌گیرید می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. انجام این کار نیز بسیار آسان است: دوربین iPhone باز کنید، سپس برنامه Camera Remote را در ساعت Apple Watch خود باز کنید. بعد از یک یا دو ثانیه، باید نمای تصویری از آیفون روی صفحه نمایش نشان داده‌شود.

Apple TV خود را کنترل کنید

۷ کاری که نمی‌دانستید ساعت Apple Watch شما می‌تواند انجام دهد - apple watch tv remote 768x768 1

کنترل Apple TV خود را گم کرده‌اید؟ با توجه به نازک بودن آن منطقی است. خوشبختانه، می‌توانید از دستگاه‌های دیگر Apple به عنوان کنترل از راه دور Apple TV خود استفاده کنید. استفاده از ساعت Apple Watch برای انجام این کار بسیار آسان است: کافی است برنامه Remote را باز کنید، روی دکمه Apple TV ضربه بزنید و سپس می‌توانید Apple TV خود را کنترل کنید. برای این کار، Apple TV باید به سیستم حساب Apple خود وارد شده‌باشید.

از اپل واچ خود به عنوان وسیله ارتباطی استفاده کنید

می‌توانید دستگاه‌های Apple خانواده خود را به عنوان وسیله ارتباطی داخل ساختمان استفاده کنید تا ارتباط سریع در خانه آسان شود. متأسفانه، باید یک HomePod برای مخابره داخل ساختمان داشته باشید تا این ویژگی به عنوان یک گزینه در دسترس باشد اما پس از انجام این کار، Apple Watch شما می‌تواند بخشی از کل سیستم داخلی باشد.

برای تنظیم این ویژگی، برنامه Home را باز کنید و روی دکمه خانه کوچک در بالا سمت چپ ضربه بزنید. سپس روی Home Settings> Intercom ضربه بزنید. سپس، کاربران متصل می‌توانند از Siri در Apple Watch خود برای مکالمه پیام به راحتی با گفتن سیری برای مکالمه پیام خود استفاده کنند.

اسکرین شات بگیرید

می‌توانید با استفاده از Apple Watch از صفحه ساعت خود عکس بگیرید، اگرچه ابتدا باید این گزینه را فعال کنید. این گزینه زمانی به کار می‌آید که بخواهید از فعالیت خود در ساعت هوشمندتان عکس بگیرید.

برای فعال کردن قابلیت عکس گرفتن از صفحه ساعت، باید برنامه Watch را در iPhone باز کنید، به بخشی در همان صفحه با مسیر My Watch> General بروید. سپس به پایین بروید و دکمه ((Enable Screenshots)) را بزنید. حالا می‌توانید با فشار دادن همزمان تاج و دکمه کناری، از صفحه عکس بگیرید.

Mac خود را باز کنید

۷ کاری که نمی‌دانستید ساعت Apple Watch شما می‌تواند انجام دهد - apple watch unlock mac 768x768 1

اگر اپل واچ خود را پوشیده‌اید و نزدیک Mac تان هستید، لازم نیست تمام وقت خود را برای وارد کردن رمز ورود صرف کنید. در عوض، ساعت Apple Watch شما می‌تواند با Mac ارتباط برقرار کند تا قفل آن به طور خودکار باز شود. فعال سازی آن نیز بسیار آسان است: کافی است به System Preferences در Mac بروید، سپس تنظیمات امنیت و حریم خصوصی را باز کرده و استفاده از Apple Watch برای باز کردن قفل برنامه‌ها را انتخاب کنید.

آیفون خود را پیدا کنید

۷ کاری که نمی‌دانستید ساعت Apple Watch شما می‌تواند انجام دهد - apple watch find iphone 768x768 1

احتمالا در طول روز اپل واچ را به مچ دستتان بسته‌اید، بنابراین بعید است آن را فراموش کنید اما ممکن است آیفون خود جا بگذارید یا فراموش کنید. خوشبختانه، Apple Watch چند ابزار برای کمک به یافتن آیفون‌تان ارائه می‌دهد.

اگر به quick setting بروید و دکمه کوچکی را بزنید که به شکل یک گوشی است که از آن امواج صوتی خارج می‌شود، از گوشی شما صدایی زنگ مانند خارج می‌شود که به شما کمک می‌کند گوشی خود را پیدا کنید. این مورد بیشتر زمانی مفید است که آیفون خود را در اطراف خانه گم کنید، اگر آن را در جای دیگری گم کردید، ممکن است لازم باشد به بخش Find My مراجعه کنید.

تماس خود را در حالت انتظار قرار دهید

وقتی آیفون‌تان در کنار شما نیست می‌توانید از ساعت Apple Watch برای برقراری تماس استفاده کنید اما اگر قرار است بیشتر از یک دقیقه درحال مکالمه باشید، ممکن است بخواهید به جای آن از طریق آیفون تماس بگیرید. خوشبختانه، می‌توانید گوشی خود را پاسخ دهید و سپس وقتی به آیفون خود رسیدید، با آن صحبت کنید.

حتی وقتی به آیفون خود می‌رسید می‌توانید تماس را در حالت تعلیق قرار دهید. برای این کار، هنگام تماس منوی سه نقطه را بزنید و سپس روی دکمه Answer on iPhone ضربه بزنید. تماس گیرنده صدایی مکرر را می‌شنود تا زمانی که از iPhone خود پاسخ دهید. برای استفاده از این ویژگی، iPhone شما باید با اپل واچ جفت شود، بنابراین باید در محدوده بلوتوث گوشی باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید