آموزش آسان‌ترین ترفندهای واتساپ که کمتر کسی از آن‌ها خبر دارد!

آشنایی با بهترین ترفندهای واتساپآیا از ترفندهای واتساپ مطلع هستید؟! واتس‌اپ یکی از رایج‌ترین و بهترین اپلیکیشن‌های موجود است. البته خیلی‌ از افراد فقط از قابلیت‌های چت، ارسال عکس، تماس و … آن اطلاع دارند.

روزبه‌روز به تعداد قابلیت‌های این برنامه کاربردی افزوده می‌شود و در صورت یادگیری آن‌ها کارتان بسیار راحت می‌شود. من مدت‌ها از مصرف بالای اینترنت موبایلم ناراضی بودم و دلیل آن را نیز نمی‌دانستم.

از آن گذشته در قسمت گالری نیز تصاویر و فیلم‌هایی را می‌دیدم که برایم ناآشنا بودند و مطمئن بودم من آن‌ها را دانلود نکرده‌ام! به‌نظرتان دلیل آن چه بود؟ دلیل آن دانلود ناخواسته و بی‌اجازه تمام فیلم‌ها و عکس‌های ارسالی در واتس‌اپم بود!

راه‌حل این مشکل بسیار ساده بود و پس از با آشنایی با ترفندهای واتساپ، توانستم آن را حل کنم. آیا شما نیز تا به حال با این مسئله برخورد کرده‌اید؟! در این مقاله یاد می‌گیرد چطور خیلی راحت با استفاده از ترفندهای واتساپ مشکلات این مدلی را برطرف کنید.

آشنایی با بهترین و جدیدترین ترفندهای واتساپ

واتس‌اپ ویژگی‌های متفاوتی دارد و همه آن‌ها بالاخره یک روز به کارتان می‌آیند؛ اما ما در این قسمت از مهم‌ترین و مفیدترین قابلیت‌های آن برایتان نوشته‌ایم.

1. تغییر شکل متن از جذاب‌ترین ترفندهای واتساپ

حتما در مکالمات و گروه‌های واتس‌اپ خود متن‌ها و فونت‌های متفاوت را دیده‌اید. من همیشه فکر می‌کردم نگارش این نوع متن‌ها نیاز به نرم‌‌افزار خاصی دارد اما بعدها متوجه شدم خود برنامه واتس‌اپ چنین قابلیتی را به کاربرانش ارائه می‌دهد!

در واقع ما می‌توانیم با ترفندهای واتساپ متن‌های خود را بسیار زیباتر و جذاب‌تر بنویسیم! برای تغییر فونت باید در ابتدا متن موردنظرتان را بین علامت‌های مشخصی قرار دهید! مثلا فرض کنید می‌خواهید کلمه «سلام» را بولد کنید؛ علامت مشخصه بولد کردن ستاره است!

یعنی شما باید کلمه «سلام» را بین دو ستاره (*) قرار دهید. به همین ترتیب علامت‌های دیگر نیز کاربردهای متفاوتی دارند؛ علامت آندرلاین (_) برای ایتالیک کردن متن، (~) برای خط کشیدن روی پیام‌‌ها و (“`) برای ایجاد پهنای یکسان در متن‌ها استفاده می‌شوند.

البته واتس‌اپ روش‌های متفاوت دیگری نیز برای این کار دارد. در گوشی‌های اندروید باید ابتدا متن موردنظرتان را تایپ کنید و سپس کلمه موردنظرتان را چند ثانیه بفشارید. حال در قسمت منو پاپ‌آپ گزینه موردنظرتان (بولد یا ایتالیک) و برای ویژگی‎های دیگر نیز گزینه More را انتخاب کنید.

البته در گوشی آیفون نیز پس از نگهداری کلمه موردنظر باید گزینه BIU را انتخاب کنید. با این کار تنظیمات مربوطه به شما نمایش داده می‌شوند.

2. جلوگیری از عضویت ناخواسته در گروه‌های مختلف

احتمالا شما نیز تا به حال ناخواسته و خیلی ناگهانی در گروهی ناشناس عضو شده‌اید! به نظر من این یکی از بدترین و آزاردهنده‌ترین قابلیت‌های واتس‌اپ است! پس از مدتی واتس‌اپ قابلیتی برای جلوگیری از این کار به کاربرانش ارائه کرد.

برای این کار وارد بخش حساب کاربری (Account) در تنظیمات واتس‌اپ شوید و پس از ورود به حریم شخصی (Privacy) کلمه Groups را انتخاب کنید. حال در این بخش سه گزینه همه (Everyone)، مخاطبین من (My contacts) و مخاطبینم به جز(My contacts except…)  می‌بینید.

می‌توانید برای ایجاد محدودیت گزینه مخاطبین را انتخاب کنید؛ با این کار فقط مخاطبین‌‌تان قادر به افزودن شما به گروه‌های مختلف هستند. حتی شما می‌توانید با گزینه آخر مخاطبین‌تان را نیز محدودتر کنید و با انتخاب نام کاربران موردنظر، به آن‌ها نیز اجازه افزودن‌تان به گروه‌ها را ندهید!

3. غیرفعال‌سازی دانلود خودکار از ترفندهای جدید واتساپ

آموزش جدیدترین ترفندهای واتساپ

با این ترفند واتس‌اپ می‌توانید در مصرف اینترنت و حتی حافظه موبایل خود صرفه‌جویی کنید! اگر دانلود خودکار واتس‌اپتان فعال باشد همه فایل‌ها (عکس، فیلم، موزیک و …) بدون اجازه شما دانلود می‌شوند!

اگر می‌خواهید این اتفاق برایتان نیفتد باید این قابلیت را غیرفعال کنید. برای این کار باید در وهله اول به Data and storage usage در بخش تنظیمات واتس‌اپ وارد شوید. حال دو گزینه  When using mobile data (زمان استفاده از اینترنت موبایل) When connected on Wi-Fi (زمان استفاده از وای‌فای) را می‌بینید.

باید به هر دو این قسمت‌ها وارد شوید و گزینه‌‌های دانلود خودکار (مثل عکس، فیلم، صدا و…) را فعال یا غیرفعال کنید. با زدن تیک این موارد در واقع شما به واتس‌اپ اجازه می‌دهید در مواقع استفاده از اینترنت موبایل یا وای‌فای کدام فایل‌ها را به‌صورت خودکار دانلود کند!

البته با غیرفعال‌سازی این گزینه‌ها نیز می‌توانید فایل‌ها را فقط با اجازه و خواست خودتان دانلود کنید.

4. مصرف کمتر اینترنت در تماس‌های واتس‌اپ

این ترفند واتس‌اپ به شما کمک می‌کند در حجم اینترنت شما در تماس‌های صوتی و تصویری صرفه‌جویی شود. برای این کار باید گزینه Data and storage usage را در بخش تنظیمات واتس‌اپتان انتخاب کنید.

حال در این بخش باید  Low data usage را فعال کنید. با فعال‌سازی این گزینه دیگر نگران مصرف اینترنت در تماس‌های صوتی و تصویری نباشید!

5. برداشتن تیک آبی از ترفندهای مخفی واتس‌اپ

گاهی اوقات برای ما پیش می‌آید پیام شخصی را بخوانیم اما در شرایط خوبی برای پاسخ‌دادن نباشیم یا حتی من گاهی اوقات به‌دلیل مشغله زیاد کلا این موضوع را فراموش می‌کنم! البته که افراد نیز از این موضوع شاکی می‌شوند!

واتس‌اپ در این زمینه نیز راه‌حل هوشمندانه‌ای به ما ارائه داده است. به‌نظرتان چاره این مسئله چیست؟! شما می‌توانید خیلی راحت تیک آبی واتس‌اپتان را بردارید و خودتان را از دردسر نجات دهید!

با برداشتن تیک آبی دیگر افراد متوجه نمی‌شوند شما پیام‌شان را خوانده‌اید! حال برای غیرفعال‌سازی تیک آبی باید به‌ترتیب به تنظیمات، Account و Privacy وارد شوید. در این مرحله باید تیک Read receipts را بردارید.

حال قابلیت تیک آبی واتس‌اپ شما غیرفعال و البته دوطرفه است یعنی شما نیز از خواندن پیام‌هایتان مطلع نخواهید شد!

ترفندهای جدید واتساپ را بشناسیم

6. مشاهده افرادی که پیام‌تان را در گروه‌ها خوانده‌اند

گاهی اوقات ما دوست داریم بدانیم آیا کسی در گروه پیام‌هایمان را خوانده است یا خیر؟! این ترفند دقیقا مخصوص همین‌کار است. برای فهمیدن این موضوع فقط کافی است چند ثانیه پیام موردنظرتان را نگه دارید.

حال در بالای صفحه سه نقطه دیده می‌شود؛ روی آن کلیک و سپس گزینه Info را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید ببینید چه کسی و حتی در چه ساعتی پیام شما را خوانده است!

البته باید بدانید اگر کسی قابلیت Read receipts را در واتس‌اپش فعال کرده باشد، در این قسمت شما آن را نمی‌بینید!

7. ارسال پیام‌های جذاب و رنگی با یکی از ترفندهای واتساپ

یکی از جذاب‌ترین ترفندهای واتس‌اپ، ارسال پیام‌های رنگی برای افراد است، البته در موبایل‌تان اندروید باشد! برای استفاده از این ترفند شما باید در قدم اول برنامه BlueWords را دانلود و نصب کنید زیرا خود اپلیکیشن واتس‌اپ به‌طور مستقیم از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند!

حال می‌توانید متن موردنظرتان را به رنگ آبی بنویسید! برای این کار باید متن‌تان را در برنامه تایپ و سپس Blue را انتخاب کنید، حال با کپی کردن متن و جای‌گذاری آن در واتس‌اپ پیام‌تان به رنگ آبی برای دیگران ارسال می‌شود.

8. مچ‌گیری با یکی از ترفندهای مخفی واتساپ

جدیدترین ترفندهای واتساپ را می شناسید؟

این ویژگی شاید جزو جذاب‌ترین ترفندهای واتساپ اندروید باشد! البته خود اپلیکیشن واتس‌اپ به‌طور رسمی و مستقیم اینکار را انجام نمی‌دهد و نیاز به نرم‌افزار مخصوص خود دارد!
شما با دانلود برنامه Whatsapp Viewer می‌توانید بفهمید چه کسی یواشکی پروفایل‌تان را چک می‌کند و در این اپلیکیشن اشخاصی که بیشترین بازدید از پروفایل‌تان داشته‌اند نمایش داده می‌شوند!

9. ایجاد فضای خالی از بهترین ترفندهای واتساپ

اگر شما نیز مثل من همیشه از مشکل کمبود حافظه در موبایل‌تان رنج می‌برید، حتما این ترفند را انجام دهید! شما می‌توانید در بخش تنظیمات واتس‌اپ و Data and storage usage، میزان حجم فایل‌های ارسال‌شده در واتس‌اپتان را ببینید.

آخرین باری که من این قسمت را چک کردم فقط 5 گیگ فایل با دوستم ردوبدل کرده بودیم! حال شما می‌توانید این فایل‌ها را در صورت اضافی بودن پاک و فضای خالی بیشتری در موبایل‌تان ایجاد کنید.

با ضربه روی هر یک از این آیکون‌ها (چه در گروه و چه در مکالمات شخصی) می‌توانید آن‌ها را پاک و فضای بیشتری در موبایل خود ایجاد کنید.

10. ارسال عکس‌های یک‌بارمصرف

در واتس‌اپ نیز مثل اینستاگرام شما می‌توانید عکس‌هایتان را به‌صورت یک‌بارمصرف برای مخاطبین‌تان بفرستید. برای این کار در زمان ارسال عکس، علامت کوچک «1» را در کنار عکس می‌بینید.

اگر روی این آیکون کلیک کنید، عکس‌تان پس از مشاهده به‌طور خودکار حذف خواهد شد! البته این قابلیت خیلی پیشرفته نیست و برخلاف اینستاگرام شما متوجه اسکرین‌شات گرفتن مخاطب‌تان نخواهید شد!

11. بی‌صدا کردن وضعیت‌های افراد

قطعا در بین مخاطبان‌تان افرادی هستند که علاقه‌ای به دیدن وضعیت‌های آن‌ها در واتس‌اپ ندارید! در این زمینه کاملا به شما حق می‌‌دهم زیرا گاهی اوقات حجم بالای این استاتوس‌ها بسیار آزاردهنده و وقت‌گیر می‌شوند!

گاهی اوقات نیز ما دوست نداریم وضعیت‌های واتس‌اپ یک شخص خاص را ببینیم اما برخلاف میل‌مان در بین استاتوس‌های بقیه مخطبان‌مان به ما نشان داده می‌شوند! البته برای رفع این مشکل نیز راه‌حلی وجود دارد و شما می‌توانید خیلی راحت با بی‌صدا کردن وضعیت آن شخص می‌توانید از مشاهده ناخواسته آن‌ها راحت شوید.

برای این کار چند ثانیه استاتوس شخص موردنظر را نگه دارید و گزینه Mute را انتخاب کنید. از این به بعد این وضعیت‌ها در قسمت پایینی صفحه نشان داده می‌شوند و برای مشاهده آن‌ها می‌توانید روی آن‌ها کلیک کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله گیگ‌تک با انواع ترفندهای واتساپ آشنا شدید. آیا قبل از این با این ویژگی‌ها آشنا بودید؟ کدام یک از این ترفندها برای شما جالب‌تر بود؟! می‌توانید آموزش‌های بیشتر را نیز در قسمت ترفندهای سایت گیگ‌تک ببینید.

اگر از ترفندهای بیشتری در این زمینه اطلاع دارید با ما در میان بگذارید. ازآنجاکه این آموزش‌ها برای همه مفید و پرکاربرد است این مقاله مفید را نیز برای آشنایان‌تان بفرستید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید