آیا برنامه سیگنال واقعا برای پیام دادن ایمن است؟

آیا برنامه سیگنال واقعا برای پیام دادن ایمن است؟ - signal ultimate messenger

اپلیکشن سیگنال یک برنامه پیام رسانی متمرکز بر حریم خصوصی است. در ابتدا، این برنامه گزینه مناسبی برای علاقه مندان به امنیت بود، اما با افزایش تقاضا برای پیام‌رسانی امن، سیگنال به یکی از بهترین جایگزین‌های واتس‌اپ تبدیل شد. هنگامی که صحبت از پیام‌های رمزگذاری شده به میان می‌آید، سیگنال یکی از بهترین راه حل‌های پیام رسانی است. فراموش نکنید، واتس‌اپ همچنان از پروتکل رمزگذاری سیگنال برای رمزگذاری سرتاسر مکالمات استفاده می‌کند.

با همه توصیه‌هایی که برای اپلیکشن سیگنال ارائه شده است، آیا این برنامه پیام‌رسانی ایمن است؟ یا جایگزین بهتری برای سیگنال وجود دارد؟ در این مقاله، ما به شما اطلاعات بیشتری در مورد این پلتفرم ارائه می‌دهیم تا به شما کمک کند برای خودتان تصمیم بگیرید.

چرا اپلیکشن سیگنال به سایر پیام رسان‌ها ترجیح داده می‌شود؟

سیگنال را اکثرا با تلگرام مقایسه می‌کنند و جایگزین‌های واتس‌اپ را مورد بحث قرار می‌دهند. با کمال تعجب، سیگنال یک توصیه در دسترس نسبت به دیگران است. ما همیشه نگران این هستیم که پیام رسان‌ها چگونه داده‌های ما را مدیریت و به اشتراک می‌گذارند. برای برخی، استفاده از یک پیام رسان که به فیس بوک مربوط نمی‌شود بیش از حد کافی به نظر می‌رسد. بنابراین، چه چیزی سیگنال را اینقدر خوب می‌کند؟

برای شروع بهتر، فهرستی از دلایلی را داریم که باید از سیگنال استفاده کنید. اما چه چیزی آن را به انتخاب نهایی تبدیل می‌کند؟

سیگنال آخرین ویژگی‌های امنیتی را می‌پذیرد

سیگنال

در میان همه پیام‌رسان‌های اصلی، سیگنال برخی از جدیدترین ویژگی‌های امنیتی را به کار می‌گیرد تا اطمینان حاصل کند که هنگام برقراری ارتباط با سایر کاربران در پلتفرم، تجربه‌ای خصوصی به دست می‌آورید. در حالی که رمزگذاری این برنامه را ارزشمند می‌کند، این تنها چیزی نیست که برنامه را ایمن می‌کند.

مواردی مانند پشتیبان گیری آفلاین، صفحه کلید ناشناس، امنیت صفحه و رله تماس، آن را به یک پیام رسان امن مناسب تبدیل می‌کند. علاوه بر ویژگی‌های ارائه شده، سیگنال به طور مداوم ویژگی‌های حریم خصوصی را اضافه می‌کند تا یک تجربه پیام رسانی امن را ارائه دهد.

ایمنی تا آخرین حد ممکن

حتی اگر سیگنال محبوب‌تر از همیشه باشد، تعداد زیادی از کاربران آن را انتخاب نمی‌کنند. بنابراین، شانس ملاقات با یک کلاهبردار مخرب در سیگنال بسیار کمتر از پیام رسان‌های دیگر مانند WhatsApp و Telegram است. نه تنها برای کلاهبرداران مکان نامناسبی است، بلکه سیگنال یک راه حل منبع باز است که مسلما آن را ایمن‌تر می‌کند. مشارکت‌کنندگان و جامعه منبع باز می‌توانند آسیب‌پذیری‌های امنیتی را سریع‌تر شناسایی کرده و رفع آنها را در اولویت قرار دهند.

بر خلاف سایر پیام رسان‌ها، تعداد کارمندانی که برای امنیت اختصاص داده شده، ممکن است به اندازه کل جامعه منبع باز در حال مرور کد منبع موثر نباشد.

 عامل اعتماد

آیا برنامه سیگنال واقعا برای پیام دادن ایمن است؟ - signal company trust

این که این فناوری موفق باشد یا از دست رفته، به اعتماد کاربران به شرکت پشت آن نیز بستگی دارد. وقتی صحبت از پیام رسان‌های ایمن می‌شود، اعتماد یک عامل حیاتی است. به عنوان مثال، اکثر کاربران به فیس بوک به عنوان یک شرکت برای مدیریت مکالمات خصوصی خود اعتماد ندارند. اگر شرکتی مانند فیس بوک پشت یک سرویس پیام رسان باشد، آیا می‌توانید به ادعاهای آنها اعتماد کنید؟

اینجاست که Signal می‌درخشد. یک سازمان غیرانتفاعی برخلاف هر نهاد شرکتی پولساز، Signal را توسعه و نگهداری می‌کند. بنیاد فناوری Signal دارای سابقه اثبات شده‌ای در ترویج حق حفظ حریم خصوصی و تشویق رمزگذاری است. آنها همچنین برای مقابله با سانسور در بسیاری از کشورهای جهان تلاش کرده‌اند. بنابراین، فاکتور اعتماد برای بنیاد Signal در اینجا برتری می‌یابد.

چرا سیگنال ممکن است پیام رسان امن نهایی نباشد

حتی با وجود همه این موارد، آیا می توانید Signal را بهترین برنامه پیام رسانی برای هر کاربر در نظر بگیرید؟ نه دقیقا. چند چیز مانع از اینکه Signal راه حل نهایی باشد، وجود دارد. برخی از دلایل عبارتند از:

 سیگنال برای کار به شماره تلفن نیاز دارد

آیا برنامه سیگنال واقعا برای پیام دادن ایمن است؟ - signal phone number
در حالی که این برنامه یک پیام رسان خصوصی است، برای کار کردن به شماره تلفن شما نیاز دارد و برای برقراری ارتباط باید شماره تلفن خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. شماره تلفن هنوز یک اطلاعات حیاتی است. Signal قصد دارد روی یک سیستم مبتنی بر نام کاربری کار کند، اما در زمان نگارش این مقاله اینطور نیست.

 سیگنال از فناوری متمرکز استفاده می‌کند

سیگنال مشابه واتس اپ به فناوری متمرکز متکی است. به عبارت دیگر، هر چیزی که بر سرور تأثیر می‌گذارد (مانند افزایش ناگهانی کاربران/افزایش فعالیت/حمله DDoS) کل شبکه را با خود از بین می‌برد. البته، قطع شبکه/سرور اغلب با وجود زیرساخت مناسب اتفاق نمی‌افتد. با این حال، با یک معماری متمرکز همیشه یک نقطه شکست وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، کل شبکه تحت تأثیر قرار می‌گیرد. یک شبکه غیرمتمرکز می‌تواند قوی‌تر باشد، اما چالش‌های فنی وجود دارد که Signal ممکن است راه حلی برای آنها نداشته باشد.

سیگنال فاقد Cloud Data Sync است

با در نظر گرفتن آن به عنوان یک پیام رسان دوستدار حریم خصوصی، هر بار که وارد دستگاه جدیدی می‌شوید، مکالمات بدون بازیابی نسخه پشتیبان قابل بازیابی نیستند. متأسفانه Signal به ویژگی همگام سازی مبتنی بر فضای ابر متکی نیست و داده‌ها به صورت محلی هستند. از این رو، از دست دادن تمام مکالمات فعال ناخوشایند است.

مگر اینکه از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، نمی توانید آن مکالمات را در دستگاه/نصب جدید بازیابی کنید. یک ویژگی همگام سازی ابری می‌تواند کارها را آسان‌تر و راحت‌تر کند.

آیا راه حل همه کاره برای پیام‌رسان خصوصی وجود دارد؟

راه حل مناسب برای یک کاربر به نیازهای او بستگی دارد. اگر هر سرویس پیام رسانی ایمن آنچه را که نیاز دارید برآورده می‌کند، باید به آنها پایبند باشید. علاوه بر این، هر پیام رسان با محوریت امنیت دارای یک معامله است. گاهی اوقات، آخرین فناوری می‌تواند چیزها را غیرقابل استفاده کند و گاهی اوقات قابلیت استفاده امنیت یک سرویس پیام رسانی را فلج می‌کند.

در حال حاضر، یافتن همه چیزهایی که دوست داریم در یک سرویس پیام‌رسانی سازگار با حریم خصوصی ممکن نیست.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید