بهترین سایت‌های امن برای دانلود APK اندروید کدام‌اند؟

دانلود APK

گاهی اوقات، برنامه اندرویدی که می‌خواهید نصب کنید در فروشگاه Google Play در دسترس نیست. این ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد: شاید از نظر جغرافیایی مسدود شده باشد، ممکن است حاوی محتوای بزرگسالان باشد، یا ممکن است توسعه دهنده آن را حذف کرده باشد. در این جا سایت‌های دانلود APK بهترین گزینه هستند. اما چه سایت‌هایی به اندازه کافی امن هستند تا از آنها استفاده کنید؟

حتی زمانی که برنامه‌ای از طریق کانال‌های معمولی در دسترس نیست، همچنان راه‌هایی برای نصب آن بر روی دستگاه شما وجود دارد. شما باید یک کپی از فایل APK دریافت کنید تا بتوانید آن را به صورت جانبی بارگذاری کنید. چندین سایت در ارائه فایل‌های APK برای دانلود تخصص دارند. برخی از آنها بهتر از دیگران هستند، بنابراین اگر می‌خواهید بهترین سایت‌ها را برای دانلود ایمن فایل‌های APK کشف کنید، به خواندن ادامه دهید.

اهمیت انتخاب یک سایت APK ایمن

یک فایل APK (مخفف Android Package Kit) روش اصلی توزیع و نصب برنامه‌های Android است. هنگامی که یک برنامه را از Google Play دانلود می‌کنید، یک فایل APK را در پس زمینه دانلود و اجرا می‌کنید، اما به خود APK دسترسی ندارید.

از آنجایی که فایل‌های APK برنامه‌ها را روی سیستم شما نصب می‌کنند، می‌توانند تهدیدی جدی برای امنیت باشند. یک شخص می‌تواند قبل از نصب، APK را اصلاح کند، سپس از آن به عنوان یک اسب تروجان دیجیتال برای نصب و اجرای بدافزار استفاده کند. بنابراین، باید مطمئن شوید که سایتی که استفاده می‌کنید قابل اعتماد است. باید همه APK ها را به طور کامل بررسی کند و سابقه‌ای از امنیت و قابلیت اطمینان بودن داشته باشد.

APKMirror

بهترین سایت‌های امن برای دانلود APK اندروید کدام‌اند؟ - apk mirror

APKMirror احتمالا بهترین سایت دانلود APK اندروید است. این سایت متعلق به همان تیمی است که سایت خبری پرخواننده اندروید، Android Police را ایجاد کرده است، که باید به شما اطمینان دهد که در سایت امنی قدم گذاشته‌اید. از نقطه نظر امنیتی، APKMirror برخی از سیاست‌های قوی زیر زا دارد:

  • کارکنان تمام فایل‌های APK آپلود شده در سایت را قبل از انتشار تأیید می‌کنند.
  • این سایت امضاهای رمزنگاری نسخه‌های جدید برنامه‌ها را با نسخه‌های قبلی مطابقت می‌دهد (برای اطمینان از اینکه توسعه دهندگان واقعی آنها را امضا کرده‌اند).
  • برنامه‌های کاملا جدید با سایر برنامه‌های همان توسعه‌دهنده مطابقت داده می‌شوند تا مشروعیت آنها تأیید شود.

نکته اصلی این است که اگر APKMirror نتواند اعتبار یک فایل APK را تأیید کند، فایل را منتشر نخواهد کرد. به همین دلیل، هیچ فایل APK اصلاح شده، برنامه غیرقانونی یا برنامه پولی را در سایت پیدا نخواهید کرد. برای هر برنامه، می‌توانید نسخه‌های قدیمی‌تر را نیز دانلود کنید، اطلاعات استخراج‌شده از Google Play را ببینید و به فهرستی از برنامه‌های مرتبط دسترسی پیدا کنید. اگر برنامه‌ای که از APKMirror نصب می‌کنید، پس از نصب آن در دستگاهتان، به‌روزرسانی از Google Play دریافت کند، به‌طور خودکار به آخرین نسخه ارتقا می‌یابد.

APKPure

بهترین سایت‌های امن برای دانلود APK اندروید کدام‌اند؟ - apkpure

بزرگترین رقیب اصلی APKMirror مسلما سایت دانلود APK  با نام APKPure است. این دو سایت تقریبا در یک زمان راه اندازی شدند. مانند APKMirror، این دانلود کننده APK از روش‌های امنیتی دقیق پیروی می‌کند تا مطمئن شود همه APK هایی که ذخیره می‌کنید ایمن و عاری از ویروس هستند.

بنابراین چگونه APKPure ایمن است؟ این سایت قبل از انتشار با استفاده از SHA1 مشروعیت همه برنامه‌ها را تأیید می‌کند تا مطمئن شود گواهی امن است. امضاهای رمزنگاری برای نسخه‌های جدید برنامه‌ها باید با نسخه‌های منتشر شده قبلی مطابقت داشته باشند و برنامه‌های کاملا جدید با نرم‌افزارهای دیگر همان توسعه‌دهنده مطابقت دارند.

اگر APKPure در مورد امنیت یا منشا یک برنامه شک داشته باشد، آن را در سایت منتشر نخواهد کرد. هیچ فایل APK اصلاح شده در APKPure وجود ندارد. از نظر قابلیت استفاده سایت، APKPure اسکرین شات‌ها، توضیحات برنامه و ابرداده‌های کلی را مستقیما از Google می‌گیرد. همچنین لیستی از نسخه‌های قبلی برنامه وجود دارد که وقتی می‌خواهید به نسخه قدیمی‌تر برگردید (به دلیل ویژگی‌ها یا اشکالات) بسیار کاربردی است.

APKPure یک برنامه اندروید نیز در دسترس دارد. برای نصب باید برنامه را sideload کنید، اما پس از راه‌اندازی و اجرا، می‌تواند به عنوان جایگزینی برای Google Play عمل کند.

APK Downloader

بهترین سایت‌های امن برای دانلود APK اندروید کدام‌اند؟ - apk downloader

ما واقعا APKMirror و APKPure را دوست داریم. در حقیقت، شما هرگز نباید واقعا دلیلی برای رفتن به سایت دیگری داشته باشید. اما بیایید برای اطمینان نگاهی به چند گزینه دیگر بیاندازیم.

اول APK Downloader است. همه فایل‌های APK برای دانلود APK از این سایت از فروشگاه Google Play استخراج شده‌اند تا بتوانید از امنیت و ایمنی آنها اطمینان داشته باشید. همانند سایر سایت‌های موجود در این فهرست، ابرداده‌های زیادی نیز وجود دارد، به این معنی که در صورت تمایل می‌توانید از Google Play کاملا اجتناب کنید.

Aptoide

بهترین سایت‌های امن برای دانلود APK اندروید کدام‌اند؟ - aptoide

Aptoide یکی دیگر از غول‌های دنیای دانلود APK است. بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر دارد و شش میلیارد بار از آن دانلود شده است. مانند APKPure، این سایت برنامه APK اندروید ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد به فروشگاه دسترسی داشته باشید و فایل‌های APK را مستقیما از دستگاه Android خود دانلود کنید.

این شرکت همچنین یکی از اولین شرکت‌هایی بود که فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال را پذیرفت. توکن سایت به نام AppCoins به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا سهم درآمد خود را در کنار سایر کاربردها افزایش دهند.

شاید برای شما سوال باشد پس چرا Aptoide بالای این لیست دانلود APK نیست؟ به طور خلاصه باید اینچنین گفت، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد فروشگاه‌ خود را مدیریت کنند و به همین دلیل توسعه دهندگان می‌توانند APK‌های اصلاح‌شده را روی پلتفرم اجازه انتشار دهند. اگر چه این برنامه‌ها معمولا بررسی می‌شوند ولی باز هم ممکن است درصد ریسک خطر دانلود بدافزارها را افزایش دهد.

APKMonk

بهترین سایت‌های امن برای دانلود APK اندروید کدام‌اند؟ - apkmonk

APKMonk یکی دیگر از سایت‌های محبوب دانلود APK است. این سایت تمرکز زیادی بر بازی دارد و بازی‌های پرطرفدار در حال حاضر در مرکز صفحه اصلی سایت قرار دارند.

APKMonk برای استفاده و دانلود APK بی خطر است. وقتی روی فهرستی کلیک می‌کنید، تمام نسخه‌های قبلی برنامه، ابرداده‌های استخراج‌شده از فروشگاه Google Play، تصاویر برنامه و پیوندهایی به فهرست اصلی فروشگاه را خواهید دید. این سایت قبل از اجازه دادن به یک برنامه برای قرارگیری روی پلت فرم خود، بررسی‌هایی از نظر بدافزار انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید از APKMonk برای دانلود برنامه‌های معمولی استفاده کنید. باز هم، آنها به دسته‌های محبوب و پرطرفدار سازماندهی می‌شوند.

قبل از دانلود APK و نصب آن اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید

مهم نیست که فایل APK خود را از کجا دانلود می‌کنید، همیشه باید مسئولیت این را بپذیرید که ممکن است برنامه شما ناامین باشد. چندین سرویس می‌توانند دانلود APK  را از نظر بدافزار اسکن کنند. ابزارهای MetaDefender و VirusTotal  از بهترین این برنامه‌ها هستند. برای محافظت بیشتر، می‌توانید نرم افزار آنتی ویروس را روی گوشی خود نیز نصب کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید