نحوه ذخیره و مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد با Safari AutoFill

نحوه مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد با Safari AutoFillاگر تا کنون به ایجاد و ذخیره گذرواژه‌ها با ویژگی داخلی Safari AutoFill در آیفون و آی‌پد عادت کرده‌اید، اما مطمئن نیستید که در کجا ذخیره می‌شوند؟ یا شاید فقط می‌خواهید این ویژگی را فعال کنید؟

در ادامه می‌توانید نحوه مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد را فرا بگیرید؛ همچنین نحوه فعال کردن گذرواژه‌های تکمیل خودکار سافاری در iPhone و iPad را در صورت عدم استفاده از این ویژگی بررسی خواهیم کرد.

نحوه ذخیره و مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد

استفاده از گذرواژه‌های ذخیره‌شده در سافاری برای ورود به وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها بدون نیاز به تایپ دستی اعتبارنامه‌های خود در iPhone و iPad، روز به‌روز بی‌نظیرتر شده است؛ با این حال، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد رمزهای عبور خود را مشاهده کنید و یا ممکن است بخواهید اطلاعات کاربری قدیمی را ویرایش و یا حذف کنید.

نحوه ذخیره و مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد با Safari AutoFill - iPhone 5 vs. iPhone 6 vs. iPhone 6 Plus vs. iPad Mini۱. قابلیت Safari AutoFill Passwords را در آیفون و آی‌پد فعال کنید.

(Safari AutoFill Passwords قابلیتی است که می‌تواند به طور خودکار رمزهای عبور شما را در آیفون و آی‌پد ذخیره و به‌روزرسانی کند و همچنین هنگام ثبت‌نام آنلاین برای حساب‌های جدید، گذرواژه‌های قوی خودکار ایجاد کند)

۲. در آیفون با آی‌پد خود، Settings app را باز کنید.

۳. انگشت خود را به پایین بکشید و Passwords را انتخاب کنید.

۴. روی AutoFill Passwords در بالا ضربه بزنید.

۵. اگر از قبل فعال نباشد، روی کلید کنار AutoFill Passwords ضربه بزنید.

(اگر یک برنامه مدیریت رمزهای عبور شخص ثالث نصب کرده‌اید، ممکن است گزینه‌ای را مشاهده کنید که می‌تواند از چندین منبع (مانند 1Password و غیره) به همراه iCloud Keychain اپل، اجازه جایگذاری رمز را بدهد)

۶. اکنون وقتی وارد حساب‌ها، وب‌سایت‌ها و غیره می‌شوید، گوشی آیفون از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید تکمیل خودکار، ذخیره/به‌روزرسانی یا ایجاد خودکار رمز عبور جدید را انجام دهید.

۷. هنگام ایجاد حساب‌های جدید استفاده از ورود با اپل یا ورود با Google/Facebook/Twitter و غیره را در نظر بگیرید، زیرا این بدان معناست که شما مجبور نیستید Login منحصربه‌فرد دیگری ایجاد کنید و راه امن‌تری برای مدیریت اعتبارنامه‌های خود است.

نحوه ذخیره و مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد با Safari AutoFill - how to manage passwords on iphone and ipad walkthrough 1به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی باید از برنامه Safari (مرورگر پیش‌فرض اپل در آیفون) استفاده کنید.

همچنین، اگر می‌خواهید رمزهای عبور خود را از آیفون در سایر دستگاه‌های اپل خود ذخیره کنید، حتماً مراحل زیر را دنبال کنید:

  • Settings app
  • نام کاربری
  • iCloud
  • Keychain
  • iCloud Keychain

نحوه مشاهده و ویرایش رمزهای عبور ذخیره‌شده

ساده‌ترین راه برای به‌روزرسانی رمزهای عبور این است که به وب‌سایت یا برنامه مورد نظر بروید و رمز عبور جدید را وارد کنید؛ گذرواژه‌های تکمیل خودکار سافاری از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید آن را به‌روزرسانی کنید یا خیر.

نحوه ذخیره و مدیریت رمزهای عبور در آیفون و آی‌پد با Safari AutoFill - jbareham 160329 1003 B0026 walt.0.0

نحوه مشاهده و ویرایش دستی همه رمزهای عبور ذخیره‌شده

۱. Settings app را باز کنید.
۲. انگشت خود را به پایین بکشید و روی Passwords ضربه بزنید.
۳. برای حذف چندین ورود به سیستم، روی «Edit» در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید یا برای حذف موارد جداگانه، انگشت خود را از راست به چپ بکشید.

۴. برای مشاهده جزئیات از جمله نام کاربری، رمز عبور و موارد دیگر، روی یک مورد ضربه بزنید.
برای تغییر دستی نام کاربری یا رمز عبور ذخیره‌شده خود، Edit را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید.

اگر نماد احتیاط را در کنار یک مورد ذخیره‌شده (مثلث با علامت تعجب) می‌بینید، نشان می‌دهد که از یک رمز عبور برای چندین حساب استفاده می‌کنید یا رمز عبور شما ممکن است در اثر هک داده‌ها به خطر افتاده باشد.

مهم است که رمزهای عبور خود را در صورت در خطر افتادن داده‌ها تغییر دهید؛ اپل حتی زمانی که به گذرواژه‌های ذخیره‌شده نگاه می‌کنید، گزینه Change Password on Website (تغییر رمز عبور در وب‌سایت) را نیز اضافه می‌کند تا به راحتی از آن‌ها مراقبت کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید