راهکار بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون (5 روش ساده و سریع)

بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون (5 روش ساده و سریع)

شما برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون خود از چه روشی استفاده می‌کنید؟ تاکنون این مشکل برایتان پیش‌آمده است؟

امروزه همۀ ما اطلاعات بسیاری را در گوشی‌های خود نگه می‌داریم. اسناد، تصاویر، مخاطبین و … از آن جایی که بروز مشکلاتی (نرم‌افزاری و سخت‌افزاری) باعث ازدست‌رفتن این اطلاعات می‌شوند، سازندگان گوش‌ها راهکارهای زیادی برای بازیابی این اطلاعات را ارائه کرده‌اند.

همکار من خانم موسوی، مسئول هماهنگی کارهای مختلف میان بخش‌های مختلف شرکت است. به همین دلیل هم اطلاعات تماس همۀ ما در گوشی او ذخیره است. یک روز پیش از یک جلسه مهم، بچۀ او (تقریباً ۶ساله بود) به طور ماهرانه‌ای تمامی اطلاعات از جمله مخاطبین را از آیفون او پاک کرده بود!

حالا باید سریعاً این اطلاعات تماس را پیدا می‌کرد. هم او و هم چند نفر دیگر از همکاران به دنبال یک راه‌حل بودیم. مقالات زیادی را خواندیم، از افراد زیادی سؤال کردیم اما روش‌هایی که به ما معرفی شد، بسیار متنوع و گیج‌کننده بود. درواقع، هیچ جا به طور ساده و دقیق راه‌حلی برای حل این مشکل نوشته نشده بود. برای همین هم تصمیم گرفتم تا مطلبی مختصر اما کاربردی درباره روش‌های برگرداندن مخاطبین ازدست‌رفته آیفون را برای شما و دیگران بنویسم.

در این مقاله شما با 5 روش ساده و سریع برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون، آشنا می‌شوید.

برای بازگرداندن مخاطبین حذف شده در آیفون چه‌کار کنم؟

در ادامه 5 روش ساده و سریع برای بازگرداندن مخاطبین پاک شده در گوشی‌های آیفون را برایتان توضیح می‌دهیم.

1. روش مستقیم ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون

درصورتی‌که پیش‌ازاین گوشی شما به طور اتوماتیک با حساب icloud شما همگام شده باشد، برای ریکاوری مستقیم مخاطبانتان راه ساده‌ای در پیش دارید. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود بروید.
 • در قسمت بالای صفحه‌نمایش گوشی ابتدا روی نامتان ضربه بزنید، سپس گزینه icloud را لمس کنید.
 • حالا باید حالت همگام‌سازی خودکار گوشی‌تان را غیرفعال کنید. برای این کار دکمهٔ کنار Contacts را لمس کنید تا رنگ آن از سبز به خاکستری تبدیل شود.
 • اکنون در یک پیام از شما درباره مخاطبینی که از قبل با icloud همگام‌سازی شده‌اند، سؤال می‌شود. شما باید گزینه Keep on My iPhone را انتخاب کنید.
 • سپس مجدداً حالت همگام‌سازی خودکار را فعال کنید. همانند غیرفعال‌سازی این گزینه عمل کنید، فقط این بار رنگ دکمه از خاکستری به سبز تبدیل می‌شود.
 • از شما پرسیده می‌شود که با مخاطبین محلی موجود می‌خواهید چه‌کار کنید. شما باید روی گزینه Merge ضربه بزنید. در نتیجه مخاطبین حذف شده، همگی از حساب icloud به گوشی شما منتقل می‌شوند.

روش مستقیم ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون

2. ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون با استفاده از icloud

در این روش برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون به رایانه یا آی‌پد نیاز دارید. بااین‌حال، سریع‌ترین و راحت‌ترین راهکار برای برگرداندن مخاطبان است. البته، حتماً باید یک نسخه بک‌آپ از مخاطبین گوشی خود پیش از حذف شدن آن‌ها داشته باشید!

برای بازگرداندن مخاطب‌های حذف شده با استفاده از iCloud،به روش زیر عمل کنید:

 • با رایانه یا آی‌پد خود وارد سایت «com» شوید.
 • نام خود در بالای پنجره باز شده را انتخاب و سپس روی گزینه Account Settings کلیک کنید.
 • روی گزینه Advanced در پایین صفحه را کلیک و بعد گزینه Restore Contacts را انتخاب کنید.
 • اکنون در کنار تاریخ پیش از حذف هر مخاطبی که می‌خواهید، کلیک کنید. (تأیید دوباره با انتخاب مجدد گزینه Restore را فراموش نکنید.)

در نهایت، بعد از پایان ریکاوری مخاطبان، ایمیلی از iCloud برایتان ارسال می‌شود. درواقع، این ایمیل تأییدی بر بازیابی مخاطب‌های شما در برنامه Contact گوشی و دیگر دستگاه‌های فعال با اپل آیدی شما است.

3. صادرکردن مخاطب‌های iCloud

در این راهکار باید از فهرست مخاطبین ذخیره شده در iCloud خروجی بگیرید، سپس در گوشی خود آن را restore کنید. این روش به‌ویژه برای کسانی که از گوشی آیفون جدید و یا اپل آیدی جدید استفاده می‌کنند، مناسب است. در این حالت، از مخاطبان ذخیرۀ اپل آیدی قبلی‌تان بک‌آپ گرفته و پیش از همگام‌سازی با اپل‌آیدی جدید، آن‌ها را در گوشی خود آپلود کنید.

برای صادرکردن مخاطب‌های iCloud به روش زیر عمل کنید:

 • وارد وب‌سایت iCloud شوید، در صفحه اصلی آن گزینه Contacts را انتخاب کنید.
 • مخاطب‌های موردنظرتان را انتخاب کنید (یا همۀ آن‌ها را با فشردن هم‌زمان ctrl+A انتخاب کنید).
 • سپس روی علامت چرخ‌دنده موجود در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک و گزینه Export vCard را انتخاب کنید. در نتیجه فایل vCard در رایانه شما صادر می‌شود.
 • حال باید فایل vcf را پیدا و آن را برای خود ایمیل کنید. در نتیجه شما با استفاده از ایمیلتان، می‌توانید مخاطبان را به گوشی خود اضافه کنید.

صادرکردن مخاطب‌های iCloud

4. استفاده از جیمیل برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون

برای استفاده از این روش باید پیش‌ازاین مخاطبانتان در حساب کاربری جیمیل شما ذخیره شده باشند. در این صورت، بازیابی مخاطبین ازدست‌رفته کار سختی نیست. در این روش نیازی به استفاده از رایانه نبوده و فقط باید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود بروید.
 • ابتدا گزینه Mail و سپس گزینه Accounts را لمس کنید.
 • اکنون ایمیلی را که دارای مخاطبین ذخیره شما است، انتخاب کنید.
 • برای همگام‌سازی مخاطبان ذخیره شده در ایمیل با گوشی آیفونتان، دکمه Contacts را لمس کنید تا رنگ آن سبز شود.

اکنون همۀ مخاطبانی که در حساب جیمیل شما بود، در برنامه Contacts شما ذخیره هستند.

استفاده از جیمیل برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون

5. ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون به روش پشتیبان‌گیری آیتونز

در این روش نیز به رایانه نیاز دارید. اگر قبل از پاک شدن مخاطبانتان از گوشی آیفون خود بک‌آپ گرفته باشید، این روش برایتان مناسب است. البته قبل از انجام آن باید به چند نکته دقت کنید:

با این کار تمامی داده‌های فعلی گوشی شما با داده‌های موجود در آیتونز جایگزین می‌شوند. در نتیجه این روش کمی ریسک دارد! زیرا اگر از داده‌های جدیدتان بک‌آپ نگرفته باشید، احتمالاً از دست می‌رود.

همچنین اگر از محل ذخیره‌سازی داده‌های پشتیبان در آیتونز مطمئن نیستید، ممکن است فایل‌های اشتباهی را برای بازیابی انتخاب کنید. در نتیجه نه داده‌های فعلی و نه داده‌های بک‌آپ گرفته را نخواهید داشت!

پس از آن که خوب به موارد بالا فکر کردید، برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون به روش زیر عمل کنید:

 • وارد برنامه آیتونز شوید.
 • گوشی آیفونتان را به رایانه وصل کنید. برنامه آیتونز با شناسایی سیستم ios شما به‌صورت خودکار، فعال می‌شود.
 • آیکون دستگاه را انتخاب و سپس روی گزینه Summary در منوی سمت چپ کلیک کنید.
 • حال گزینه Restore Backup را برای بازیابی اطلاعاتتان انتخاب کنید.

ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون به روش پشتیبان‌گیری آیتونز

ساده‌ترین روش ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون کدام است؟

بیشتر ما دیگر از دفترچه‌های تلفن برای ذخیره اطلاعات تماس دیگران استفاده نمی‌کنیم. بلکه از بخش Contacs گوشی‌هایمان استفاده می‌کنیم. حال اگر مشکل یا یک بی‌دقتی باعث ازدست‌رفتن مخاطبین شود، ضربه سختی خواهیم خورد!

در این مقاله ما 5 روش برای ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون را برایتان گفتیم. حال شما باتوجه‌به شرایط و امکاناتتان باید بهترین روش را انتخاب کنید.

از دیگر مشکلات رایج میان همۀ ما از یاد بردن رمز جیمیل است. ما در گیگ‌تک راه‌حل این مشکل را نیز در مقاله «روش‌های بازیابی رمز جیمیل (۷ راهکار ساده و سریع)»،برایتان به‌طور کاملا ساده توضیح داده‌ایم. برای مطالعه این مقاله کافی است بر نام آن کلیک کنید.

شما از چه روش دیگری برای بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون استفاده می‌کنید؟ حتماً روش خود را در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید تا آن را به روش‌های بالا اضافه کنیم. اگر دوستانتان هم دنبال روشی ساده برای برگرداندن مخاطب‌های از دست رفتشان هستند، این مطلب را برایشان بفرستید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید