قابلیت Low Power Mode در IOS چه ویژگی‌هایی را فعال می‌کند؟

قابلیت Low Power Mode در IOS

قابلیت Low Power Mode در IOS باعث می‌شود تا گوشی هوشمند شما مقدار زیادی از انرژی و شارژ خود را ذخیره کرده و ویژگی‌های بسیار زیادی را برای شما غیرفعال می‌کند. حالت کم مصرف iPhone با کاهش یا خاموش کردن برخی از ویژگی‌ها به کاربران جهت صرفه جویی در عمر باتری iPhone یا iPad کمک می‌کند.

این قابلیت را می‌توانید از قسمت Control Center یا قسمت Battery section در بخش تنظیمات تلفن همراه خود فعال کنید. این در حالی است که قابلیت Low Power Mode در IOS عموما طراحی شده است تا هنگامی که باتری دستگاه در حال اتمام است، فعال شود، شما همچنین می‌توانید آن را هر زمانی که خواستید فعال کنید تا عمر شارژ iPhone خود را افزایش دهید.

قابلیت Low Power Mode در IOS چیست؟

قابلیت Low Power Mode در IOS

قابلیت Low Power Mode در iPhone حالت خاصی است که می‌تواند به صورت دستی توسط کاربر فعال یا غیرفعال شود. حالت کم مصرف در گوشی‌های همراه عموما طراحی شده تا از خاموش شدن ناگهانی گوشی جلوگیری کند. بدین صورت که هنگامی که باتری  گوشی شما فرضاً از ۲۰ درصد کمتر باشد، می‌توانید با فعال کردن این قابلیت برای عمر باتری خود زمان بخرید. ۲۰ درصد شارژ در حالت کم مصرف مدت زمان بیشتری نسبت به هنگامی که این قابلیت را فعال نکرده‌اید، ماندگار خواهد بود.

اما این ویژگی چگونه ممکن است؟ قابلیت کم مصرف بسیاری از برنامه‌ها و ویژگی‌های آیفون شما که بیهوده انرژی مصرف می‌کنند را غیر فعال کرده و از این طریق در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند. این ویژگی‌ها تا زمانی که کاربر حالت کم مصرف را به خواست خود خاموش نکند یا دستگاه به ۸۰ درصد شارژ یا بیشتر نرسد، محدود می‌مانند.

چه زمانی باید این قابلیت را فعال کنیم؟

قابلیت Low Power Mode در IOS

اپل توصیه می‌کند هنگامی که شارژ باتری دستگاه شما کم است حالت کم مصرف را روشن کنید، با این حال کاربران می‌توانند هر زمان که دوست دارند آن را روشن کنند. روشن کردن حالت کم مصرف حتی زمانی که شارژ باتری iPhone یا iPad شما کم است نیز مزایایی دارد. از آنجا که iOS برای حفظ باتری برخی از ویژگی‌های خود را متوقف یا خاموش می‌کند، در مقایسه با زمانی که حالت کم مصرف غیر فعال است، شارژ دستگاه شما معمولا بیشتر دوام می‌آورد.

شاید با خود بگویید احتمالا بهتر است که به طور مداوم این قابلیت را روشن کنیم! خیر، مطمئنا روشن ماندن حالت Low Power برای همیشه دارای معایب مختص به خود است، زیرا بسیاری از ویژگی‌های iPhone را غیرفعال کرده و می‌تواند روند فعالیت دستگاه را کاهش دهد.

چگونه قابلیت Low Power Mode در IOS را روشن یا خاموش کنیم؟

قابلیت Low Power Mode در IOS

به سادگی به کمک موارد زیر می‌توانید این قابلیت را فعال و غیر فعال کنید:

۱. تنظیمات را باز کرده و به گزینه Battery بروید.

۲. در صفحه Battery، حالت کم مصرف را روشن کنید.

۳. 3. هنگامی که می‌خواهید ویژگی را غیرفعال کنید به صفحه Battery برگردید، حالت Low Power را خاموش کنید.

همچنین می‌توانید برای دسترسی آسان‌تر با افزودن دکمه حالت کم مصرف به صفحه کنترل مرکزی، روشن یا خاموش کردن حالت کم مصرف را سریع‌تر کنید. نشانه روشن بودن حالت کم مصرف، به رنگ زرد درآمدن آیکون مربوط به شارژ تلفن همراه شما است.

قابلیت Low Power Mode در IOS چه ویژگی‌هایی را دستخوش تغییر می‌کند؟

در اینجا ویژگی‌هایی که هنگام روشن کردن حالت کم مصرف در iPhone یا iPad به طور موقت غیرفعال می‌شوند، آورده شده است.

۱. Email

هنگام فعال سازی قابلیت کم مصرف در آیفون دیگر اعلان‌های برنامه ایمیل را دریافت نکرده و برای خواندن پیام‌های خود باید به صورت دستی صندق ورودی را باز کنید.

۲. Auto-Lock

پس از فعال شدن حالت کم مصرف، iOS بدون توجه به تنظیمات نصب شده بر روی تلفن، صفحه آیفون را در ۳۰ ثانیه قفل می‌کند.

۳. 5G Network

در این حالت، تمام عملیات اینترنت همراه در شبکه 4G یا LTE انجام می‌شود. iOS همچنان ویدئو‌ها را در شبکه 5G پخش می‌کند حتی اگر حالت Low Power فعال باشد. زیرا از نظر پخش ویدئو شبکه5G از 4G کارآمدتر است.

علاوه بر موارد عنوان شده دانلود‌های خودکار، ویژگی‌های بصری و گرافیکی و برنامه iCloud Photos متوقف شده و به طور کلی عملکرد گوشی شما کاهش پیدا می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید