چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟

فونت اینستاگرام

فونت اینستاگرام نسبتا محدود است. به عنوان مثال، هیچ تنظیم رسمی وجود ندارد که به شما امکان دهد فونت بیو اینستاگرام یا حتی فونت کامنت را تغییر دهید. اما این بدان معنا نیست که شما اصلا نمی‌توانید فونت اینستاگرام را تغییر دهید. در این مقاله، روش‌های مختلفی را برای تغییر فونت استوری‌، بیو، نظرات و حتی کپشن‌های اینستاگرام به شما نشان می‌دهیم.

نحوه تغییر فونت در استوری‌های اینستاگرام مبتنی بر متن

یکی از ساده‌ترین چیزهایی که می‌توان در اینستاگرام شخصی‌سازی کرد، فونت‌های استوری مبتنی بر متن است. چیزی که این کار را آسان می‌کند این است که اینستاگرام به شما امکان می‌دهد بین طیف وسیعی از فونت‌ها به طور پیش‌فرض یکی را انتخاب کنید. در مجموع ۹ فونت در زمان نوشتن وجود دارد. در اینجا نحوه تغییر فونت استوری اینستاگرام مبتنی بر متن آورده شده است:

 • روی استوری در سمت چپ بالای فید اینستاگرام ضربه بزنید.
 • اگر قبلا مجوز لازم را به اینستاگرام نداده‌اید، مجوز لازم را بدهید.
 • Camera را انتخاب کنید و روی دکمه Aa در سمت چپ ضربه بزنید. این دکمه یک صفحه خالی برای ایجاد یک استوری متنی باز می‌کند.
 • برای تایپ روی هر نقطه از صفحه خالی ضربه بزنید. پس از اتمام کار، دکمه Aa را بزنید تا متن خود را با انواع فونت‌های دیگر مشاهده کنید.
 • هنگامی که از یک فونت راضی شدید، کافی است روی Next در بالا سمت راست ضربه بزنید و برای ارسال استوری خود، Send to را انتخاب کنید.

چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟ - add Instagram story.jpg?q=50&fit=crop&w=750&dpr=1چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟ - Instagram text story font.jpg?q=50&fit=crop&w=750&dpr=1

نحوه دریافت فونت‌های جدید در اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، به طور پیش فرض فقط به ۹ فونت دسترسی دارید. با این حال، به لطف افراد مبتکر در اینترنت، می‌توانید از فونت‌هایی استفاده کنید که اینستاگرام به طور رسمی از آنها پشتیبانی نمی‌کند. می‌توانید این کار را با استفاده از سایت‌های تولید کننده فونت اینستاگرام انجام دهید. نمونه های خوب عبارتند از Cool Font، IGFonts.io و FontsForInstagram.com.

استفاده از چنین سایت هایی آسان است. شما فقط باید متن را از آنها کپی کنید و وقتی آن را در اینستاگرام قرار دادید، سبک فونت خود را حفظ می‌کند. این روش به شما امکان دسترسی به بیش از ۱۰۰ فونت را می‌دهد که از  ۹ فونت پیشفرض اینستاگرام بیشتر  است.

نحوه تغییر فونت اینستاگرام با استفاده از سایت‌های تولید فونت

سایت‌های تولید فونت اینستاگرام زیادی وجود دارد، اما همه آنها بر اساس یک اصل اساسی کار می‌کنند. شما متن را وارد می‌کنید و آن را در هر کجا که می‌خواهید کپی می‌کنید. ما در این آموزش از سایت CoolFont استفاده خواهیم کرد.

 • به Cool Fonts بروید.
 • متن خود را در نوار ورودی وارد کنید. این متن می‌تواند نظر، شرح یا بیوگرافی باشد که می‌خواهید در اینستاگرام پست کنید.
 • سپس CoolFont متن شما را در طیف وسیعی از سبک‌های فونت نمایش می‌دهد. برای مشاهده گزینه‌های بیشتر به پایین اسکرول کنید.
 • هنگامی که فونت مورد علاقه خود را پیدا کردید، روی دکمه کپی ضربه بزنید. یا می‌توانید متن را به صورت دستی با ضربه زدن روی آن انتخاب کنید و سپس از پنجره پاپ آپ در اندروید و iOS گزینه Copy را انتخاب کنید. با این کار متن شما با فونت جدید در کلیپ بورد شما کپی می‌شود.
 • اینستاگرام را باز کنید و به هر جایی که می توانید متن وارد کنید بروید.
 • روی نوار ورودی ضربه بزنید و نگه دارید و paste را انتخاب کنید تا متن از پیش فرمت شده وارد شود.

  چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟ - change font coolfont.jpg?q=50&fit=crop&w=750&dpr=1با استفاده از این روش، می‌توانید فونت بیو اینستاگرام و فونت‌های کامنت‌ها، استوری‌ها و حتی کپشن‌ها را تغییر دهید. در حالی که می توانید هر قلمی را از یکی از این سایت ها انتخاب کنید، به خاطر داشته باشید که همه فونت ها برابر نیستند. برخی عالی هستند و برخی فقط متن شما را بد و خواندن آن را سخت می‌کنند. اگر آنچه در دسترس است را دوست ندارید، سایتی مانند IGFonts.io به شما امکان می‌دهد فونت خود را ایجاد کنید.

اینستاگرام یک پلتفرم رسانه اجتماعی عالی است، اما مانند سایر پلتفرم‌ها، اینجا و آنجا معایب خود را دارد. یکی از معایب دسترسی محدود به فونت‌های بیشتر به صورت بومی است. خوشبختانه، حتی بدون پشتیبانی بومی، می‌توانید فونت‌های اینستاگرام را برای هر متنی که در پلتفرم وارد می‌کنید، تغییر دهید. سایت‌های تولید کننده فونت مانند Cool Fonts و IGFonts.io به شما امکان می‌دهند فونت‌ها را در استوری‌ها، نظرات، بیوگرافی خود یا هر متن دیگری تغییر دهید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید