نحوه زوم کردن در سیستم مک در چند قدم ساده

زوم کردن در سیستم مکزوم کردن در سیستم مک ممکن است در برخی موارد کمی دردسر ساز شده و انجام آن نیاز به یک راهنمایی داشته باشد. به همین منظور قصد داریم تا در این مطلب آموزشی را درباره نحوه انجام این کار در اختیار شما قرار دهیم. با گیگ‌تک همراه باشید.

به نقل از Mashable، زوم کردن دقیقا کار یک ذره‌بین را برای شما انجام می‌دهد تا بتوانید در سیستم عامل مورد نظر خود متن کوچک یا محتوایی که می‌خواهید را مشاهده کنید. با این وجود امروز هدف ما بررسی این است که ببینیم در رایانه‌های مک این کار چگونه انجام می‌شود؛ در حالی که برای زوم کردن در سیستم مک چندین راه متفاوت پیش روی شما خواهد بود که به ترتیب آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

نحوه زوم کردن در سیستم مک

زوم کردن روی یک پنجره خاص با دکمه‌های کیبورد

زوم کردن در سیستم مکاگر قصد زوم کردن روی پنجره‌ای جداگانه که برای یک اپلکیشن یا صفحه خاصی است را داشته باشید، می‌توانید از ترکیب دکمه‌های Command و – برای کوچک کردن و Command و + برای بزرگ کردن پنجره استفاده کنید. نحوه انجام آن هم فوق‌العاده راحت است؛ به نحوی که با نگه داشتن دکمه Command و سپس زدن روی دکمه‌های – یا + می‌توانید صفحه را کم کم بزرگ یا کوچک‌تر کنید.

زوم کردن روی یک پنجره خاص با پد لمسی

زوم کردن در سیستم مکزوم کردن روی یک پنجره خاص در سیستم مک با استفاده از کیبورد فوق‌العاده کار راحتی است، اما اگر اکثرا کارهای خود را با پد لمسی دستگاه انجام می‌دهید، می‌توانید دو انگشت خود را روی پد قرار داده و با نزدیک کردن آن‌ها به همدیگر پنجره را کوچک کنید. همچنین انجام دادن خلاف همین حرکت (دور کردن انگشتان) باعث بزرگ‌تر شدن پنجره خواهد شد.

با این ‌وجود نکته قابل توجه درباره استفاده از پد لمسی برای زوم کردن در سیستم مک این است که شما می‌توانید حتی این کار را برای بزرگ و کوچک کردن کل صفحه انجام دهید! برای انجام این ترفند لازم است تا ابتدا روی علامت سیب بالا چپ صفحه کلیک کرده و سپس در منو جدید گزینه System Prefrences و در نهایت Accesibility را بزنید تا وارد یک منو تازه شوید. حال تیک گزینه Zoom را در منو سمت چپ بزنید.

استفاده از دکمه کیبورد برای زوم

زوم کردن در سیستم مکبعد از باز کردن یک پنجره تازه، از منو کوچک بالای آن می‌توانید گزینه‌ای تحت عنوان Use keyboard to zoom را تیک بزنید تا این قابلیت باز شود که با زدن دکمه‌های زیر به راحتی قادر به زوم در کل صفحه سیستم عامل خود باشید.

  • رفتن به حالت زوم – Option + Command + 8
  • بزرگ کردن – Option + Command + =
  • کوچک کردن – Option + Command + –

استفاده از چرخ اسکرول موس

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید زوم کردن در سیستم مک را به یک کار فوق‌العاده ساده تبدیل کنید، این است که یک دکمه را به صورت فعال‌ساز تنظیم کرده و سپس با چرخ اسکرول موس، صفحه را بزرگ و کوچک کنید. حال این دکمه می‌تواند Control، Option یا Command باشد.

برای انجام این ترفند، لازم است تا دوباره به همان منو تنظیماتی که در بالا به آن اشاره کردیم وارد شوید تا تیک گزینه Use scroll gesture with modifier keys to zoom را زده و در نهایت این قابلیت را برای خود فراهم کنید. همچنین در گزینه Zoom Style زیر آن می‌توانید بین زوم تمام صفحه، نصف صفحه، یا قسمت خاص یکی را انتخاب کنید.

گزینه Hover Text

در واقع این ترفند برای زوم کردن در سیستم مک نیست و به نحوی متن را برای شما متن‌ها را بزرگ‌تر می‌کند تا به راحتی آن‌ها را مشاهده کنید. به هر حال یکی از دلایل اصلی برای زوم کردن روی صفحه دیدم متن‌هایی است که در قسمتی از صفحه به خوبی دیده نمی‌شوند و نیاز به کمی درشت‌تر بودن دارند. با این حساب در همان منو تنظیمات گزینه Enable Hover Text را می‌توانید فعال کنید که کاربرد آن گرفتن دکمه Command و سپس بردن موس روی یک متن است تا شاهد بزرگ‌تر شدن آن باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید