نحوه استفاده از حالت اضطراری SOS در تلفن‌‌های هوشمند

نحوه استفاده از حالت اضطراری SOS در تلفن‌هوشمند

مهم نیست که گوشی شما چه مدل و چه برندی باشد، احتمالاً یک ویژگی حالت اضطراری SOS در آن تعبیه شده است، چیزی که امیدواریم هرگز مجبور به استفاده از آن نشوید، اما در هر صورت باید خود را برای استفاده آن آماده سازید.

همان‌طور که در ادامه توضیح خواهیم داد، SOS اضطراری به روشی مشابه در سراسر سیستم‌عامل‌های تلفن‌همراه کار می‌کند. چه با یک اورژانس پزشکی سر و کار داشته باشید و چه با سایر نگرانی‌های ایمنی، هدف اصلی آن این است که به خدمات اورژانس و مخاطبین مورد اعتماد خود اطلاع دهید که در مشکل هستید و کجا قرار دارید.

حالت اضطراری SOS در گوشی‌های آیفون

نحوه استفاده از حالت اضطراری SOS در تلفن‌هوشمنداگر از آیفون استفاده می‌کنید، ویژگی حالت اضطراری SOS به شما امکان می‌دهد به سرعت با خدمات اضطراری در هر کشوری که هستید تماس بگیرید و به یک یا چند مخاطب انتخابی اطلاع دهید که به کمک نیاز دارید. ابتدا باید آن مخاطبین را تعیین کنید. از برنامه Health، روی عکس نمایه خود لمس کرده، سپس شناسه پزشکی را انتخاب کنید.

روی Edit لمس کرده و سپس در زیر عنوان Emergency Contacts، افزودن مخاطب اضطراری را انتخاب کنید تا یک یا چند نام از دفترچه تلفن خود خود انتخاب نمایید. وقتی از ویژگی Emergency SOS استفاده کردید، این افراد پیامی دریافت می‌کنند و مکان فعلی شما برای آنها ارسال می‌شود. وقتی تمام شد روی Done لمس داشته باشید.

یک صفحه گزینه دیگر وجود دارد که باید از قبل به آن نگاه کنید. اگر به تنظیمات و سپس Emergency SOS بروید، می‌توانید هم Call with Hold و هم Call با پنج فشار فعال سازید. در هر دو مورد، شمارش معکوس کوتاهی قبل از برقراری تماس خواهید دید.

برای دسترسی واقعی به ویژگی حالت اضطراری SOS، دکمه کناری و یکی از دکمه‌های صدا را فشار داده و نگه دارید، سپس از نوار لغزنده Emergency SOS استفاده کنید که با خدمات اضطراری منطقه شما تماس می‌گیرد. همچنین اگر قبلاً Call with Hold را فعال کرده‌اید، می‌توانید دکمه کناری و دکمه صدا را نگه دارید.

حالت اضطراری SOS در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

نحوه استفاده از حالت اضطراری SOS در تلفن‌هوشمند

اگر صاحب گوشی سامسونگ Galaxy هستید، می‌توانید با رفتن به برنامه تنظیمات اصلی و انتخاب Safety and emergency، ویژگی Emergency SOS را تنظیم کنید. سوئیچ Send SOS messages را روشن کنید تا پیکربندی نمایید که چند فشار سریع دکمه کناری برای فعال کردن این ویژگی لازم است.

پس از فعال شدن این ویژگی، مخاطبین اضطراری شما پیامی مبنی بر نیاز به کمک دریافت می‌کنند و می‌توانند موقعیت مکانی شما را به مدت ۲۴ ساعت ردیابی کنند. در طول فرآیند راه‌اندازی، می‌توانید مخاطبین اضطراری را از لیست مخاطبین همگام شده با تلفن خود انتخاب کنید.

در صفحه ارسال پیام‌های SOS، همچنین می‌توانید تصاویر و یک ضبط صوتی پنج ثانیه‌ای را با پیام اضطراری که ارسال می‌کنید اضافه نمایید. علاوه بر این، می‌توانید از تلفن سامسونگ Galaxy خود بخواهید پس از ارسال پیام‌ها به طور خودکار با شخصی تماس بگیرد و روی تماس خودکار با شخص ضربه بزنید، سپس یک مخاطب را انتخاب کنید.

بازگشت به صفحه ایمنی و اضطراری، گزینه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید و می‌توانید لیست مخاطبین اضطراری خود را از اینجا ویرایش کنید و هنگام برقراری تماس اضطراری، امکان اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود را فعال کنید. همچنین می‌توانید حالت اضطراری SOS را فعال کنید که باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری در شرایط بحرانی می‌شود.

حالت اضطراری SOS در گوشی‌های پیکسل گوگل

نحوه استفاده از حالت اضطراری SOS در تلفن‌هوشمند

وقتی صحبت از تلفن‌های گوگل Pixel به میان می‌آید، متوجه می‌شوید که یک برنامه ایمنی از قبل روی دستگاه نصب شده است و این همان جایی بوده که ویژگی Emergency SOS فعال است. می‌توانید روی Emergency SOS درست در بالای صفحه باز شده ضربه زده و سپس کلید استفاده از Emergency SOS را برای فعال کردن این ویژگی در گوشی خود روشن کنید.

پایین‌تر از همان صفحه، می‌توانید گزینه‌هایی را که نحوه عملکرد آن را کنترل می‌کنند، پیکربندی نمایید. با پنج ضربه بر روی دکمه روشن/خاموش، می‌توانید صدای زنگ بلندی را برای پخش دریافت کنید، با خدمات اضطراری محلی در منطقه فعلی تماس بگیرید، موقعیت مکانی خود را با مخاطبین اضطراری خود به اشتراک بگذارید و یک ویدیو ضبط کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام یک از این گزینه‌ها فعال شود.

گزینه Emergency Contacts در صفحه باز اپلیکیشن ایمنی قرار دارد. اگر می‌خواهید فرد جدیدی را انتخاب کنید، روی مخاطب برنامه ضربه بزنید، سپس او را از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید. اگر می‌خواهید فردی را از مخاطبین اضطراری خود حذف کنید، می‌توانید از دکمه‌های کوچک x در کنار لیست استفاده کنید.

به صفحه اصلی برنامه Safety برگردید، همچنین می‌توانید تشخیص تصادف خودرو را روشن کنید. اگر تلفن Pixel شما فکر می‌کند که دچار خرابی شده‌اید، صدایی پخش می‌کند و از شما می‌پرسد که خوب هستید یا خیر، اگر به آن درخواست پاسخ ندهید، تلفنتان سعی می‌کند با خدمات اضطراری تماس گرفته و مکان فعلی شما را به اشتراک بگذارد. همچنین می‌توانید یک نسخه نمایشی را تماشا کنید تا ایده‌ی بهتری از نحوه‌ی عملکرد آن داشته باشید.

اگر گوشی اندرویدی دارید که دستگاه سامسونگ یا پیکسل نیست، دستورالعمل‌های شما باید مشابه مراحل دستگاه‌های سامسونگ باشد. به برنامه تنظیمات اصلی بروید و به دنبال Safety یا Emergency بگردید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید