نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان

عکس‌های گروهی عالی

اگر می خواهید عکس‌های گروهی عالی بگیرید، به مطلب مناسبی رسیده‌اید. در این مقاله، 12 نکته ساده برای گرفتن عکس‌های خیره کننده از گروه‌ها را به اشتراک می‌گذاریم. با ما در این مقاله همراه باشید که قرار است از عکاسی با موبایل موضوعات جالبی مطرح کنیم.

۱. زودتر از موعد آماده شوید

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - ccce145c0c3f9543c03d8d52c76b231fهیچ چیزی بدتر از این نیست که یک گروه آدم را منتظر خود بگذارید. مردم دوست ندارند که منتظر بمانند، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید. حتی دوستان صمیمی شما نیز ممکن است از منتظر ماندن کلافه شوند و در نهایت عملکرد نامناسبی ارائه دهند. کارهایی که باید چند روز قبل یا حداقل چند ساعت قبل انجام دهد، خیلی زیاد نیست. اول از همه مکان گرفتن عکس و جایی که در آن عکس می‌گیرید را مشخص کنید. به این فکر کنید که دوست دارید عکس شما چگونه به نظر برسد؟ اگر دوست دارید گروهی مشتاق سفر به نظر برسید، عکس شما باید تم سفر داشته باشد. باید از قبل به این موضوعات فکر کنید.

قبل از شروع عکاسی باید فکر کنید که هر کسی در کجای عکس قرار بگیرد. قرار نیست فریاد بزنید! بیایید عکس بگیریم. بعد هم هرکسی هرجایی دلش خواست قرار بگیرد. شما باید مکان قرارگیری هرکسی در عکس را مشخص کنید. بد نیست مکان قرارگیری خودتان را هم از پیش تعیین کنید. مطمئن شوید سه پایه به خوبی به گوشی وصل خواهد شد یا حداقل جای مطمئنی برای قرارگیری گوشی سراغ دارید. نباید گوشی روی سطحی قرار بگیرد که امکان لیز خوردن یا افتادن آن باشد. باید به همه این موضوعات از قبل فکر کنید. فراموش نکنید گوشی شما شارژ کافی داشته باشد.

۲. مکان را با دقت انتخاب کنید

مکان در عکس‌های گروهی عالی به چند دلیل مهم است. اول، می‌تواند زمینه عکس را متناسب با ایده عکس انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک عکس از یک تیم ورزشی در زمین بازی آنها تاثیر بیشتری دارد تا یک عکس ورزشی مقابل یک دیوار ساده. دوم، مکان می‌تواند به تأکید گروه کمک کند یا می تواند چشم ها را به خود جلب کند. برای برجسته کردن گروه، به مکانی بدون حواس پرتی نیاز خواهیدداشت. بنابراین فراموش نکنید که مکان زیادی شلوغ هم نتیجه عکس خواهد داد و سوژه‌ها را در عکس پنهان خواهد کرد.

بنابراین مکانی را انتخاب کنید که گرو در آن احساس راحتی داشته باشد، جایی که نور کافی برای عکاسی وجود داشته باشد و هیچ حواس پرتی نیز وجود نداشته باشد. فراموش نکنید که شما درحال عکاسی با گوشی هستید. بنابراین خبری از تجهیزات نورپردازی نیست. پس نور طبیعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین از تنظیم عکس گروهی مستقیما جلوی پنجره‌ای که ممکن است نور خورشید را به طرز ناخوشایندی منعکس کند، خودداری کنید. در این صورت عکس شما به عبارتی ضدنور یا سیاه خواهدشد. به هرحال می‌خواهید عکسی بگیرید که اعضای گروه در آن پیدا باشند!

۳. چند عکس بگیرید

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - lights lights lights

گاهی اوقات، سخت است که همه در یک زمان کاملا درست در جای خود باشند و همه چیز دقیق به نظر برسد. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می‌کنیم چند عکس بگیرید. نمی‌خواهید در آخر با عکس‌های تار مواجه باشید. پس از همه خواهش کنید بی‌حرکت باشند. شاید مجبور شوید داد بزنید تا عکس‌های گروهی عالی بگیرید! ممکن است بعضی از گوشی‌ها دارای حالتی باشند که چند عکس را پشت سر هم بگیرند. اگر خودتان هم می‌خواهید در عکس باشید این حالت برای سلف‌تایمر بهترین گزینه است. اگر خودتان پشت گوشی قرار می‌گیرید، چند عکس متوالی بگیرید. معمولا عکس اول خوب نخواهد شد ولی روی عکس‌های بعدی می‌توانید حساب کنید.

همچنین، کادربندی عکس‌های خود را کمی عوض کنید. اگر لنز گوشی شما زوم دارد، سعی کنید برخی از عکس‌ها را با فاصله کانونی وسیع و برخی از عکسها را که با کادر بسته‌تری بگیرید. از امتحان کردن نترسید. شاید لازم باشد در چند عکس جای افراد یا حتی محل عکس را نیز تغییر دهید.

۴. نزدیک شوید

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - Large Group Photo Session family in front of water looking at camera and smiling by Shelly Niehaus Photography Prosper TX. 9سعی کنید تا جایی که می‌توانید به گروهی که از آن عکس می‌گیرید نزدیک شوید. (البته بدون اینکه اعضای گروه را از کادر خارج کنید) هرچه نزدیکتر شوید، جزئیات بیشتری را در چهره آنها خواهید گرفت، چیزی که واقعا می‌تواند کیفیت عکس‌های گروهی عالی را بالا ببرد.

اگر گروه شما کوچک است، وارد عمل شوید و چند عکس از بخش سر و شانه بگیرید. یکی دیگر از تکنیک‌های موثر این است که همه را به سمت هم متمایل کنید. به این ترتیب می‌توانید بدون صرف نظر از موضوعات اطراف حتی نزدیکتر شوید. همچنین ممکن است سعی کنید همه را از شکل یک خط خارج کرده و برخی افراد را جلو و عقب قرار دهید.

۵. به گروه شکل دهید

در بیشتر موارد، گروه شکل کاملا طبیعی خود را نشان می‌دهد. افراد قد بلند به عقب، افراد کوتاه به جلو می‌روند. اما کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای بهبود ترکیب عکس انجام دهید:

اگر این رویداد حول یک یا دو نفر برگزار می‌شود (مانند عروسی یا روز تولد)، میزبانان را با قرار دادن آنها در وسط گروه به عنوان کانون اصلی قرار دهید. (می‌توانید با گرفتن عکس‌هایی از همه افرادی که به دوربین نگاه می کنند و عکسهای دیگری که همه به شخص / زن و شوهر نگاه می‌کنند، تنوع ایجاد کنید.)
برای عکس‌های دسته جمعی رسمی، اعضای بلندتر را به سمت مرکز عقب عکس قرار دهید، در حالی که بخش جلویی برای افراد کوتاه مناسب‌تر است. سعی کنید گروه را خیلی عمیق نکنید. (یعنی فاصله بین خط جلوی افراد و خط عقب افراد را تا آنجا که می‌توانید کم کنید) این موضوع کمک می‌کند تا همه در کانون توجه باشند. اگر در نهایت ترکیب عمیق است، سعی کنید دورتر بروید یا از لنز واید دوربین خود استفاده کنید.
به همه بگویید کمی چانه‌های خود را بالا ببرند. بعدا از شما بابت اینکه عکس خوبی گرفتید، تشکر می‌کنند!

۶. زمان دهید که گروه برای عکس آماده شود

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - group photography camera focus wedding lineبا دقت لحظه لحظه عکس خود را انتخاب کنید. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که متناسب با اتفاقاتی باشد که در جمع رخ می‌دهد. به نظر ما بهترین کار این است که وقتی افراد از قبل به هم نزدیک شده‌اند و کنار هم قرار گرفته‌اند برای گرفتن عکس گروهی پیشنهاد دهید. شروع یک رویداد می‌تواند زمان مناسبی برای عکسبرداری باشد. همه با هم هستند، همه بهترین ظاهر خود را دارند و خستگی هنوز تأثیر قابل توجهی روی گروه نداشته‌است.

۷. به نور فکر کنید

برای به دست آوردن جزئیات کافی در عکس نهایی، باید نور کافی داشته باشید. روش انجام این کار از موقعیتی به موقعیت دیگر متفاوت است اما اگر گروه به اندازه کافی کوچک است و به اندازه کافی برای تأثیرگذاری نزدیک هستید، استفاده از فلاش را در نظر بگیرید، به خصوص اگر منبع اصلی نور از پشت گروه باشد. اگر یک روز روشن و آفتابی است و آفتاب در آسمان کم است، سعی کنید سوژه‌های خود را به سمت نور نبرید تا عکس‌های گروهی عالی داشته‌باشید.

۸. کنترل را در دست بگیرید

 

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - images 1

همه ما در تعدادی از عکس‌های گروهی بوده‌ایم که تقریبا عکاس کنترل سوژه‌های خود را از دست داده‌است. این موضوع به دو دلیل اتفاق افتاد:

عکاس به اندازه کافی سریع نبود.
عکاس با گروه ارتباط خوبی برقرار نکرد.

هنگام عکسبرداری از یک عکس گروهی، مهم است که به صحبت ادامه دهید، به گروه اطلاع دهید که می‌خواهید چه کاری انجام دهند، به آنها انگیزه دهید تا لبخند بزنند، به آنها بگویید که زیبا به نظر می‌رسند و مشخص کنید که برای چه مدت به آنها احتیاج دارید. تنها در این صورت است که می‌توانید عکس‌های گروهی عالی با گوشی داشته‌باشید.

همچنین مهم است که به سوژه‌های خود دلیلی برای ژست گرفتن برای عکس (و گوش دادن به شما) بدهید. در یک عروسی، ممکن است با گفتن این جمله که زوج خوشبخت از من خواسته‌اند عکسهای گروهی بگیرم، به مردم انگیزه دهید. در یک رویداد ورزشی می‌توانید بگویید: بیایید یک عکس دسته جمعی بگیریم تا پیروزی خود را جشن بگیریم. وقتی به مردم دلیلی برای ژست گرفتن می‌دهید، می‌بینید که وقتی عکس می‌گیرید، خیلی بیشتر مایل به ایستادن برای چند دقیقه هستند.

یک جمله بسیار مفید دیگر برای عکاس عکس‌های گروهی وجود دارد: اگر افراد می‌توانند دوربین را ببینید، پس می‌تواند شما را ببیند. این مورد اگر شما می‌خواهید چهره هر شخص را در تصویر نهایی ببینید مهم است . اگر عکاسان دیگری وجود دارند، فقط صبر کنید تا همه عکس‌های خود را تمام کنند، سپس توجه گروه کامل را به خود جلب کنید. در غیر این صورت، هر کسی به جهات مختلف نگاه می‌کند.

مطمئنا، در هنگام عکس گرفتن از گروه نمی‌خواهید یک دیکتاتور باشید. در غیر این صورت، عکس‌های گروهی شما شامل صورت‌های بسیار عصبانی خواهدبود. بهترین عکاسان می‌دانند که چگونه توجه مردم را جلب کنند و آنچه را که می‌خواهند به دست آورند و در عین حال مردم را آرام و سرگرم کنند.

۹. هنگام عکاسی از گروه‌های بزرگ، در ارتفاع قرار بگیرید

عکاسی از گروه‌های بزرگی از افراد بسیار دشوار است. حتی با حرکت دادن و مرتب سازی دقیق، ممکن است همه افراد در عکس جا نشوند. عکس‌های گروهی عالی بدون اینکه همه افراد در عکس باشند، معنی ندارد.

یک راه حل این است که خودتان در ارتفاع بیاستید. اگر از یک عروسی عکس می‌گیرید و زن و شوهر می‌خواهند یک عکس بزرگ گروهی داشته باشد، بهترین راه بالا رفتن از یک چهارپایه یا صندلی است. درست است که در مراسم عروسی عکاس حرفه‌ای وجود دارد. اما شاید عروس و داماد از شما خواهش کند یک عکس با گوشی بگیرید تا بلافاصله همراه خود داشته باشند. امتیاز برتر به شما امکان می‌دهد افراد زیادی را در کادر جا دهید در حالی که هنوز کاملا به گروه نزدیک هستید. همچنین چشم انداز جالبی به شما می‌دهد، خصوصا اگر از فاصله کانونی خوب و گسترده‌ای استفاده کنید.

۱۰. از سه پایه استفاده کنید

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - how to take group photos 2 1 1دلایل زیادی برای عالی بودن سه پایه برای عکاسی گروهی وجود دارد. اول، سه پایه با جدیت شما ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند به شما در جلب توجه گروه کمک کند. دوم، سه پایه به شما آزادی بیشتری می‌دهد تا سوژه‌های خود را مطرح کنید. به سادگی گوشی خود را روی سه پایه تنظیم کنید، نوردهی و فوکوس را نیز تنظیم کنید. سپس سوژه‌های خود را از طریق ژست‌های مختلف راهنمایی کنید و وقتی همه چیز درست به نظر رسید، می‌توانید به سرعت دکمه شاتر را فشار دهید! اگر عکس‌های گروهی زیادی میگیرید شاید یک سه پایه از یک منوپاد کارآمدتر باشد.

۱۱. از دستیار استفاده کنید

اگر گروه بسیار بزرگی دارید، یک دستیار می‌تواند برای عکس‌های گروهی عالی بسیار مفید باشد. اول کار، دستیار می‌توانند گروه را سازماندهی کنند، به مردم بگویید چه موقع بیایند، کجا بایستند و غیره. اگر چندین عکس گروهی می‌گیرید، یک دستیار نیز فوق العاده مفید است. داشتن عضوی از خانواده یا گروه به عنوان دستیار اطمینان می‌دهد که با گروه هماهنگ هستید. یک دستیار از گروه به شما راهنمایی‌های خوبی خواهد داد. مثلا می‌تواند حدس بزند که هرکدام از اعضا در چه موقعیتی بهتر خواهند بود. به چه چیزهایی حساسیت دارند و …

البته فراموش نکنیم که افراد به کسی از گروه خودشان جواب بهتری خواهند داد. اگر می‌خواهید از گروه بچه‌ها عکس بگیرید،‌مطمئنا یک دستیار از خود بچه‌ها راهنمایی بهتری به شما خواهد داد.

۱۲. لبخند بزنید

بله، شما باید لبخند بزنید! در طول یک جلسه گروهی، هیچ چیز بدتر از یک عکاس بدقلق و استرسی نیست. سرگرم شوید و از روند گرفتن عکس‌های خود لذت ببرید، گروه نیز این حس شما را درک خواهند کرد و حال بهتری پیدا خواهند کرد. اگر از تولد فرزندتان با گوشی عکس می‌گیرید، بدخلق نباشید. جدا از این که تولد او را خراب خواهید کرد، بعدا عکس‌هایی با صورت‌های اخمو روی دستتان خواهد ماند.

نکته پاداش: اجازه دهید تخیل شما آزاد شود!

نحوه گرفتن عکس‌های گروهی عالی با گوشی موبایل: 12 نکته آسان - group photo circle of friendsیک نکته سریع دیگر! کمی خلاق باشید! همیشه لازم نیست از ترکیبات استاندارد استفاده کنید. درعوض، می‌توانید عکسهای خیالی و غیرمعمول‌تری بگیرید. از تجربه ایده‌های جدید نترسید. قرار نیست همیشه عکس‌های شق و رق داشته‌باشید.

نکته آخر برای عکس‌های گروهی عالی

همانطور که دیدید، با گوشی‌های هوشمند نیز می‌توان مانند یک عکاس حرفه‌ای عکس‌های گروهی عالی بگیرید. فقط باید کمی وقت صرف کنید. کار خود را جدی بگیرید. چون به جای یک دوربین حرفه‌ای یک گوشه در دست شما است، دلیل نمی‌شود کار خود را جدی نگیرید. امروزه گوشی‌های هوشمند به اندازه دوربین‌های کامپکت حرفه‌ای شده‌اند. پس قبل از هر چیزی برای کار خود برنامه ریزی کنید و لبخند بزنید!

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید