نحوه تنظیم اعلان ها در iOS 15 ؛ با نوتیف‌های مزاحم خداحافظی کنید!

اعلان ها در iOS 15اگر شما هم از افرادی هستید که در روز میلیون‌ها Notification دریافت می‌کنید که ۹۹ درصد آن‌ها بی استفاده است، با ما همراه باشید تا نحوه تنظیم منو اعلان ها در iOS 15 را به شما آموزش دهیم.

به نقل از Mashable، تنظیم کردن اعلان ها در سیستم عامل iOS 15 عملا قابلیتی است که در رویداد WWDC 2021 از آن رونمایی شده و با نام Focus معرفی شده بود تا بتوانید به راحتی و خیلی سریع برنامه‌های مختلفی را برای فیلتر کردن اعلان‌های خود اعمال کنید. با این حال یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در این سیستم عامل روی تغییر روند دریافت اعلان‌ها تاثیر می‌گذارد، Notification Summary نام دارد؛ ویژگی کاربردی که امروز قرار است نحوه کار با آن را یکبار مرور کنیم.

در واقع همانطور که از اسمش هم پیداست، این ویژگی به شما کمک می‌کند تا بتوانید دریافت چندین اعلان پشت سر هم در روز را کنسل کرده و پس از گذشت مدتی، یک گزارش کار کلی از تمامی اعلان‌های آن را مشاهده کنید. در حالت عادی و بدون تنظیم کردن، این کار با تمامی برنامه‌ها و همچنین بدین شکل انجام خواهد شد که شما پس از گذشت دو روز، یک لیست کامل از اینکه برنامه‌ها طی ۴۸ ساعت گذشته چه چیزی را نشان داده‌اند، ارسال می‌کند. اما کاربر می‌تواند این زمان را برای مثال به ۱۲ دقیقه کاهش داده و برنامه‌هایی که می‌خواهد همچنان به صورت مستقیم از آن‌ها اعلان بگیرد را انتخاب کند.

چگونه اعلان ها در iOS 15 به صورت گزارشی درخواهند آمد؟

برای انجام این کار، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

۱. به منو تنظیمات رفته و گزینه Notifications را انتخاب کنید.

اعلان ها در iOS 15گشت و گذار در منو تنظیمات گسترده گوشی‌های آیفون عملا کار طاقت‌فرسایی است، اما از شانس خوب شما، بخش Notifications در همان بخش اصلی این منو وجود دارد و می‌توانید سریع آن را پیدا کنید.

۲. گزینه Scheduled Summary را انتخاب کنید

اعلان ها در iOS 15این گزینه به محض اینکه روی Notifications کلیک کنید عملا زیر دست شما خواهد بود! تنها کافیست آن را انتخاب کنید تا به مرحله بعدی برویم.

۳. قابلیت Scheduled Summary را فعال کنید

اعلان ها در iOS 15اگر اولین باری باشد که به این صفحه آمده‌اید، قاعدتا هیچ چیز به جز یک گزینه برای روشن کردن قابلیت Scheduled Summary را مشاهده نخواهید کرد. در نتیجه آن را بزنید تا سبز شده و سپس منو تازه‌ای ظاهر شود.

۴. زمان دریافت گزارش را تنظیم کنید

اعلان ها در iOS 15حال پس از زدن این گزینه برای شما یک اعلان ارسال خواهد شد که با پایین کشیدن صفحه گوشی می‌توانید آن را مشاهده کنید. این منو جدید، در واقع به شما کمک می‌کند تا نحوه تنظیم کردن گزارش‌های روزانه خود را تنظیم کنید و با کلیک روی آن، دو گزینه 1st Summary و 2nd Summary را برای دریافت اعلان ها در iOS 15 مشاهده خواهید کرد که به ترتیب گزارش اول و دوم خواهند بود. حال اگر می‌خواهید تنها یک گزارش در روز را دریافت کنید، می‌توانید به راحتی روی گزینه – شکل کنار هر گزارش کلیک کنید یا برای اضافه کردن یک گزارش جدید روی + بزنید.

۵. برنامه‌ها را انتخاب کنید

اعلان ها در iOS 15در این مرحله باید انتخاب کنید که از میان برنامه‌های مختلف خود، قصد دارید تا دریافت اعلان ها در iOS 15 را برای کدام یک از آن‌ها گزارش‌بندی کنید. حال می‌توانید در لیست انواع و اقسام برنامه‌های مختلفی که در گوشی خود دارید، چند مورد را انتخاب کرده و سپس پرونده را ببندید تا از این به بعد گزارش‌های تازه‌ای را دریافت کنید. همچنین اگر آیکن برنامه خاصی را در این منو نمی‌بینید، احتمالا به این دلیل است که هنوز دسترسی ارسال اعلان به آن را نداده‌اید و در منو تنظیمات Notifications می‌توانید این قابلیت را فعال کنید.

۶. شخصی‌سازی کنید!

اعلان ها در iOS 15حال که این تنظیمات اولیه را تمام کرده‌اید، اگر از اول مراحل فوق را پشت سر بگذارید هنگام رسیدن به مرحله سوم مشاهده خواهید کرد که یک منو جدید مخصوص شخصی‌سازی کردن در مقابل شما قرار دارد. در اینجا می‌توانید در اولین گزینه تعداد دفعاتی که در روز برای شما گزارش ارسال می‌شود را تنظیم کنید و در دو خط بعدی زمان دقیق دریافت آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

به هر حال کنار زدن اعلان ها در iOS 15 کاری است که دیگر کاربر را برای هر بار بستن اپلکیشن مورد نظر یا در کل مسدود کردن اعلان‌های آن به زحمت نمی‌اندازد. اما اگر شما هم از دارندگان نسخه جدید سیستم عامل iOS هستید، بد نیست این قابلیت را امتحان کنید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید