نحوه بستن تمامی صداها در گوشی‌های iPhone

در این مطلب با گیگ‌تک همراه باشید تا طی یک آموزش کوتاه، نحوه بستن صدا گوشی‌های iPhone را به شما نشان دهیم.

فرقی نمی‌کند که در حال گذراندن وقت با شخص خاصی هستید، یا اینکه سر کلاس و جلسه کاری خود قصد دارید تا تمرکز کنید؛ چرا که همیشه ممکن است برای خلاص شدن از سر و صدای گوشی iPhone خود، بخواهید که به کلی آن را بی‌صدا کنید. البته گزینه Silent Mode در گوشی‌های آیفون همیشه پیدا می‌شود؛ اما حتی اگر هم آن را فعال کنید، ویبره زدن، صدای اسکرین‌شات، صدای گرفتن عکس و بسیاری موارد دیگر ممکن است مانع کار شما شود.

با این حساب بی‌صدا کردن گوشی‌های iPhone کاری یک مرحله‌ای و با زدن تنها یک دکمه یا فعال کردن گزینه‌ای خاص نیست. اما نگران نباشید؛ چراکه در مراحل زیر تک به تک تمامی مراحل بی‌صدا کردن کامل دستگاه‌های آیفون را به شما نشان خواهیم داد.

بیصدا کردن گوشی های iPhone

هر گوشی آیفونی که تا به امروز عرضه شده باشد یک دکمه مخصوص بی‌صدا در کنار خود دارد که با زدن آن می‌توانید به کلی صداهای اعلان و تماس را قطع کنید. این روش درواقع سریع‌ترین راه برای قطع صدای کلی گوشی‌های آیفون خواهد بود، اما باز هم با این کار صدای ویدیوها و پخش رسانه قطع نخواهد شد.

  • برای گذاشتن گوشی خود در حالت Silent Mode دکمه کنار آن را بزنید. دقت کنید که اگر دکمه را به درستی زده باشید باید رنگ پشت آن (مانند تصویر زیر) نارنجی شده باشد.

بی‌صدا کردن گوشی‌های iPhone

  • سپس برای قطع کردن صدای ویدیوها و رسانه دکمه ولوم پایین را نگه دارید تا میزان ولوم را مشاهده کرده و آن را تا آخرین حد پایین بکشید.

بی‌صدا کردن گوشی‌های iPhone

  • دقت کنید که اگر دکمه ولوم iPhone شما به هر دلیلی کار نمی‌کند، همیشه می‌توانید با رفتن به بخش تتظیمات سریع یا همان منو Control Center به مانند تصویر زیر صدای مربوط به ویدیو و موسیقی را کاملا ببندید.

بی‌صدا کردن گوشی‌های iPhone

  • همچنین اگر دکمه Silent Mode که در مرحله اول به آن اشاره شد در گوشی شما خراب شده، می‌توانید با رفتن به منو تنظیمات و سپس Sound And Haptics کار خود را انجام دهید.

بی‌صدا کردن گوشی‌های iPhone

  • حال به راحتی اسلایدر پایین مربوط به Ringer And Alerts را تا آخر به سمت چپ بکشید تا صدای زنگ و اعلان گوشی به کلی بسته شود. همچنین در قسمت بالای آن دو دکمه مربوط به غیرفعالسازی ویبره را هم در صورت نیاز بزنید تا دیگر ویبره دستگاه را حس نکنید.

گوشی های آیفون

اگر تمامی مراحل بالا را به درستی طی کرده باشید، بدون هیچ مشکلی موفق خواهید شد تا هر مدلی از گوشی های iPhone را بی‌صدا کنید.

با انجام این کار، صدای تماس‌ها، اعلان‌ها، دکمه‌های شماره هنگام وارد کردن شماره تلفن، اسکرین‌شات و همچنین شاتر دوربین غیرفعال خواهد شد. البته دقت کنید که صدای دوربین هنگام عکس گرفتن ممکن است در برخی کشورها مانند ژاپن، کره و .. به دلیل تحریم دولت‌ها همیشه فعال بماند. با این وجود همیشه می‌توان از قابلیت Live Photos برای نشنیدن صدای شاتر دوربین استفاده کرد.

به علاوه اگر در جلسه‌ای هستید و به صورت ناگهانی گوشی شما زنگ می‌خورد، می‌توانید به سرعت تنها با زدن یکی از دکمه‌های ولوم آن را بیصدا کنید‌. این روش برای رد نکردن تماس و بیصدا کردن آن در گوشی‌های iPhone عملا سریع‌ترین و بهترین خواهد بود.

البته در نظر داشته باشید که این قابلیت در گوشی‌‌های iPhone وجود دارد که می‌توانید با رفتن به منو تنظیمات و سپس Phone گزینه Silence Unknown Callers را فعال کنید تا تمامی شماره‌های ناشناخته که با شما تماس می‌گیرند به صورت خودکار Mute شوند. اما اگر می‌خواهید تا تنها برای مدت کوتاهی تمامی تماس‌ها را غیرفعال کنید، پس گزینه Do Not Disturb را فعال کنید تا همه تماس‌ها قطع شوند. البته جالب است بدانید که برخی کاربران که به اشتباه این گزینه را فعال می‌کنند در تعجب می‌مانند که چرا گوشی آن‌ها هیچ زنگ یا پیامکی را دریافت نمی‌کند.

امیدواریم که این روش‌ها به بی‌صدا کردن گوشی آیفون شما کمک کرده و بتوانید از گوشی کاملا بی‌صدای خود به خوبی لذت ببرید!همچنین برای دیدن سایر ترفندها و آموزش‌ها می‌توانید به بخش«ترفند و آموزش» وبسایت گیگ‌تک مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید