چگونه ویجت‌های خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم

چگونه ویجت‌های خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم - 1 2یکی از قابلیت‌های سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 ویجت‌های خبری است که در گوشه تسک‌بار می‌توان آنها را مشاهده کرد. در برخی روزها مملو از خبرهای خوب و در برخی روزها مملو از خبرهای بد. گاهی افراد مایل نیستند اخبار بد را دنبال کنند و شاید بخواهند به مخفی‌سازی این قسمت در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 سیستم خود بپردازند.

در این مطلب قصد داریم نحوه مخفی‌سازی این بخش را در سیستم‌عامل مورد اشاره شرح دهیم.

نحوه مخفی کردن ویجت‌ها سیستم‌عامل ویندوز 10

ساده‌ترین کار این است که ناحیه ویجت را به طور کامل غیرفعال کنید. در ویندوز 11 می‌توانید این کار را با کلیک راست روی تسک‌بار و سپس روی تنظیمات تسک‌بار انجام دهید. در این بخش می‌توانید ویجت‌ها را غیرفعال کنید.

چگونه ویجتهای خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم

در سیستم‌عامل ویندوز 10 باید روی تسک‌بار کلیک راست کنید، سپس روی News and interests > Turn off کلیک نمایید. اکنون که نوار ویجت غیرفعال شده است، به روش جدیدی برای مشاهده دمای فعلی در یک نگاه نیاز دارید. ما Weather Bar را توصیه می‌کنیم، یک برنامه متن باز که در تسک‌بار سیستم قرار می‌گیرد.

چگونه ویجتهای خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم

در این اسکرین‌شات متوجه چند نکته خواهید شد. ابتدا، برنامه دمای فعلی را به عنوان نماد نشان می‌دهد، اما در مقابل می‌توانید نمادی را ببینید که شرایط فعلی را نشان می‌دهد.

WeatherBar بهترین برنامه هواشناسی با نماد مناسب است که برای ویندوز پیدا کردیم، اما اگر مورد پسند شما نیست، WeatherMate را به کار گیرید. اپی که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و بسیار حجم کمی دارد.

پنهان کردن اخبار در مایکروسافت اج سیستم‌عامل ویندوز 10 

چگونه ویجتهای خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم

محتوای اخبار آزاردهنده نیز در صفحه تب جدید مایکروسافت اج نشان داده می‌شود. بیشتر می‌توانید با کلیک کردن روی فلش کنار کلمه Content قابل مشاهده و سپس کلیک کردن روی Headings Only آن را پنهان کنید. این موارد سرفصل‌ها را مبهم کرده مگر اینکه به پایین بیایید.

از طرف دیگر، می‌توانید Momentum را نصب کنید، که صفحه تب جدید در Edge را با یک تصویر زیبا، یک ساعت و یک نقل قول الهام‌بخش جایگزین می‌کند. اگر این برای شما کافی نیست، می‌توانید Edge را با کروم یا فایرفاکس جایگزین کنید.

چگونه موضوعات را در سیستم‌عامل ویندوز 10 مسدود کنیم 

چگونه ویجتهای خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم

ما صادقانه می‌گوییم: شروع کردیم به این باور که می‌توانیم راهی برای غیرفعال کردن اخبار بدون غیرفعال کردن ویجت‌ها پیدا کنیم. اولین تلاش ما این بود که دکمه مدیریت علایق را باز کنیم، که صفحه تنظیمات را در MSN.com مرورگر شما باز می‌کند.

چگونه ویجتهای خبری را در سیستم‌عامل ویندوز 10 و 11 مخفی کنیم

مشکل این است که مسدود کردن موضوعات کار نمی‌کند. وقتی صفحه را به‌روزرسانی می‌کنیم، همه چیزهایی که مسدود کرده‌ایم دوباره رفع انسداد می‌شوند. افسوس، گاهی مایکروسافت می‌خواهد به نمایش اخبار نه‌چندان جالب بپردازد.

کل این ویجت یک آشفتگی بزرگ است، و ما نمی‌توانیم باور کنیم که یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های روی زمین نه تنها آن را عمدا ایجاد کرده است، بلکه آن را روی تسک‌بار ویندوز قرار داده که این امر می‌تواند آزاردهنده باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید