نحوه‌ی مخفی کردن برنامه‌ها در آیفون با قابلیت App Library iOS 14

مخفی کردن برنامه‌هازمانی که یک برنامه‌ی جدید به آیفون خود اضافه می‌کنید، نماد آن در صفحه اصلی، معمولا در آخرین صفحه ظاهر می‌شود و همچنین اگر برنامه‌های زیادی در صفحات آیفون خود دارید یا می‌خواهید برخی از برنامه‌ها را خصوصی نگه دارید‌، باید راهی هوشمند برای مخفی کردن برنامه‌ها پیدا کنید. App Library iOS 14 به شما کمک می‌کند تا با مخفی کردن برنامه‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید یا نمی‌خواهید به طور مداوم نمایش داده شوند، آیفون خود را ساماندهی کنید.

نحوه‌ی مخفی کردن برنامه‌ها با App Library iOS 14

ساده‌ترین راه برای سازماندهی برنامه‌های iPhone شما، App Library iOS 14 است. زمانی که برنامه‌ای را از صفحه‌ی اصلی خود حذف می‌کنید، با استفاده از سیستم عامل فعلی اپل، ردیابی آنها را از این طریق امکان‌ پذیر می‌شود.

نحوه‌ی مخفی کردن برنامه‌ها در آیفون با قابلیت App Library iOS 14 - 37760 71168 001 App Library lدر اینجا چند مرحله ساده برای مخفی کردن برنامه‌ها در iPhone  آورده شده است:

 • مرحله اول: برنامه ای را که می‌خواهید پنهان کنید فشار دهید و نگه دارید، منویی ظاهر می‌شود.
 • مرحله دوم: برای حذف برنامه از صفحه‌ی اصلی، option (با فونت قرمز) را انتخاب کنید.
 • مرحله سوم: گزینه‌ای برای حذف دائمی برنامه یا حذف ساده آن از صفحه به شما نشان داده می‌شود.
 • مرحله چهارم: گزینه دوم را انتخاب کنید، با این کار برنامه حذف نصب نمی‌شود. فقط  از صفحه اصلی شما حذف می‌شود.

این مراحل یک راه‌حل آسان دو دقیقه‌ای برای مخفی کردن برنامه‌های مزاحم یا خصوصی از صفحه اصلی به شما ارائه می‌دهد. به این ترتیب، با App Library iOS 14 می‌توانید از برنامه‌هایی که به ندرت استفاده می‌شوند اجتناب کنید و فضای بیشتری برای برنامه‌هایی که به طور مرتب استفاده می‌کنید ایجاد کنید.

نحوه‌ی مخفی کردن صفحه‌ای از برنامه‌ها با استفاده از App Library iOS 14

گاهی اوقات مخفی کردن برنامه‌ها، کافی نیست. ممکن است صفحه‌نمایش شما بیش از حد شلوغ باشد و برای کارایی بهتر به فضای آزاد بیشتری نیاز داشته باشید یا شاید داده‌های خصوصی زیادی در تلفن خود دارید که می‌خواهید آنها را از دیگران مخفی نگه دارید.

در هر صورت، چند مرحله ساده وجود دارد که می‌توانید برای پنهان کردن صفحه‌ای از برنامه‌ها از کتابخانه برنامه iOS 14 استفاده کنید:

 • مرحله اول: بر روی قسمت خالی از صفحه‌ای که می‌خواهید پنهان کنید،  Long-hold کنید (دست خود را به مدت طولانی نگه دارید).
 • مرحله دوم: نقاط Navigation Dots را که در پایین صفحه‌نمایش نشان داده می‌شود، فشار دهید.
 • مرحله سوم: صفحه‌هایی را همراه با چک باکس‌های کوچک در زیر آنها مشاهده خواهید کرد.
 • مرحله چهارم: Checkbox صفحه‌ای را که می‌خواهید نمایش داده شود انتخاب کرده و تیک آنهایی را که می‌خواهید پنهان شوند، بردارید.

نحوه‌ی خارج کردن صفحه‌ی مخفی شده از App Library iOS 14

اگر بعد از پنهان کردن صفحات برنامه، نظر خود را تغییر دادید. مراحل مشابه را در App Library iOS 14 برای نشان دادن آنها دنبال کنید.

۱-صفحه را طولانی نگه دارید.

۲-Dots را فشار دهید.

۳-صفحه‌هایی را که می‌خواهید نمایش یا پنهان داده شوند، بردارید.

نحوه مخفی کردن برنامه‌ها در یک پوشه در iPhone

فرض کنید می‌خواهید گروه خاصی از برنامه‌ها را در iPhone خود مخفی کنید. می‌توانید با ایجاد یک پوشه برای آنها در صفحه اصلی و قرار دادن برنامه‌های شخصی خود به آخرین صفحه این پوشه، این کار را انجام دهید.

مرحله اول: روی یکی از برنامه‌هایی که می‌خواهید پنهان کنید ضربه بزنید و نگه دارید(در مثال پایین، این برنامه GuitarTuna است).

 • اگر از iOS ۱۳.۲ یا بالاتر استفاده می‌کنید، باید روی دکمه Edit Home Screen  ضربه بزنید.
 • اگر از iOS ۱۳ تا ۱۳.۱ استفاده می‌کنید، باید روی Rearrange Apps ضربه بزنید.
 • اگر از نسخه قبلی iOS بیش از ۱۳ استفاده می‌کنید، برنامه را نگه دارید تا تغییرات اعمال شود.

مخفی کردن برنامه‌ها مرحله دوم: برنامه‌ای که می‌خواهید مخفی کنید را با دست نگه دارید و بر روی برنامه دیگری که می‌خواهید با هم یک پوشه شود، بیاندازید و رها کنید. این کار یک پوشه جدید ایجاد می‌کند که به طور خودکار توسط iPhone (با توجه به برنامه‌ها) نامگذاری می‌شود، اما می‌توانید نام آن را به دلخواه تغییر دهید و قابل ویرایش است.

قابلیت کاربردی کتابخانه برنامه iOS 14 مرحله سوم: اگر می‌خواهید مخفی کردن برنامه‌ها را همچنان ادامه دهید، برنامه‌ها را به پوشه تازه ایجاد شده انتقال دهید. این کار را تکرار کنید تا همه برنامه‌هایی را که می‌خواهید پنهان کنید در این پوشه قرار گیرد. اگر بخواهید می‌توانید چند برنامه دیگر در پوشه قرار دهید تا صفحه اول را پر شود و یا فقط می‌توانید یک برنامه در آن جایگذاری کنید.

قابلیت کاربردی کتابخانه برنامه iOS 14

مرحله چهارم: هنگامی که همه برنامه‌های خود را به پوشه جدید منتقل کردید، می‌توانید مکان آنها را تنظیم کنید تا در صفحه بعدی مخفی شوند. انجام این کار آسان است، به سادگی کلیک کنید و پوشه را به سمت راست صفحه بکشید تا به صفحه دوم منتقل شود. این روش را با هر برنامه دیگری که می‌خواهید مخفی بماند، انجام می‌شود.

نحوه‌ی مخفی کردن برنامه‌ها

نحوه‌ی مخفی کردن برنامه‌ها در آیفون با قابلیت App Library iOS 14 - img 3474 828x1792 1این تکنیک‌ها به شما این امکان می‌دهد مخفی کردن برنامه‌های خود را با سرعت و به راحتی انجام دهید.

نحوه‌ی خارج کردن برنامه‌ی مخفی شده در آیفون

اگر تصمیم گرفتید که دیگر نیازی به مخفی کردن برنامه‌های خود ندارید، می‌توانید آنها را فورا به جای دیگری منتقل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را از پوشه مخفی خارج کرده و دوباره در صفحه اصلی قرار دهید. برای انجام این کار، فقط ویرایش حالت صفحه اصلی را فعال کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید