نحوه تغییر پسورد حساب اینستاگرام در رایانه شخصی و گوشی‌های موبایل

تغییر پسورد حساب اینستاگرامتغییر پسورد حساب اینستاگرام موردی است که امروزه بسیاری از کاربران به علت دلایل امنیتی به دنبال آن هستند؛ به همین منظور، در این مطلب قصد داریم تا نحوه صحیح و سریع انجام این کار را به شما کاربران نشان دهیم.

به نقل از Mashable، داشتن حساب کاربری در فضای مجازی آن هم اگر یک حساب کاملا شخصی برای صحبت یا انتشار تصاویر خانوادگی باشد، امروزه خود به معنای یک ریسک بزرگ به سمت سرقت و به عبارتی هک شدن آن است. حال این مسئله وقتی جدی‌تر می‌شود که این اکانت مربوط به شغل شما بوده و یکی از راه‌های کسب درآمد شمرده شود.

بنا بر تحقیقاتی که درباره هک شدن حساب‌های کاربری در دانشگاه فینیکس (Phoenix) در ایالات متحده صورت گرفته، همواره کاربرانی که پسورد مناسبی را انتخاب نمی‌کنند، به صورت میانگین از میان اکانت‌های خود حداقل یکی از آن‌ها را به دلیل هک شدن از دست می‌دهند. در نتیجه، داشتن یک پسورد قوی که شامل حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و جمعی از اعداد باشد، قطعا به بهبود امنیت اکانت کمک خواهد کرد.

حال در میان اپلکیشن‌های مختلف فضای مجازی، برنامه Instagram بخصوص در کشور ما از اهمیت بیشتری برخوردار است، در نتیجه تغییر پسورد حساب اینستاگرام الویتی است که به عنوان یک کاربر باید به آن اهمیت بدهید. اما آیا در انجام دادن این کار مشکل دارید؟ بد نیست نگاهی به آموزش مرحله به مرحله زیر داشته باشید.

نحوه تغییر پسورد حساب اینستاگرام در رایانه شخصی

تغییر پسورد حساب اینستاگراماگر با رایانه شخصی وارد حساب اینستاگرام خود شده‌اید، پس لازم است بدانید که انجام عملیات تغییر پسورد در آن فوق‌العاده راحت‌تر خواهد بود!

قبل از هرچیز باید روی عکس پروفایل خود که در قسمت بالا راست صفحه قرار دارد کلیک کنید تا یک منو جدید نمایان شود. حال در این منو، گزینه Settings را انتخاب کنید.

تغییر پسورد حساب اینستاگرامحال که وارد تنظیمات اینستاگرام شده‌اید، بالای صفحه، دست چپ را نگاه کنید که یک گزینه جدید به نام Change Password نمایان شده است. روی آن کلیک کنید تا وارد منو تغییر پسورد حساب اینستاگرام خود شوید.

حال در منو تازه‌ای که برای شما نمایش داده شده باید در قسمت Old Password کلمه عبوری که در حال حاضر دارید را وارد کنید و سپس در دو جعبه زیر آن، دو بار پسورد جدیدی که می‌خواهید داشته باشید را بزنید. در نظر داشته باشید که حتما پسوردی که وارد می‌کنید امنیت بالایی داشته و از کاراکترهای انگلیسی با حروف کوچک و بزرگ و همچنین اعداد تشکیل شده باشد.

تغییر پسورد اکانت اینستاگرام در گوشی‌های موبایل اندرویدی و iOS

تغییر پسورد حساب اینستاگراماحتمالا رفتن به منو تنظیمات در برنامه اینستاگرام اندروید و iOS را دیگر تمامی کاربران بلد هستند؛ برای این کار ابتدا روی گزینه آدمک شکل در قسمت پایین راست صفحه بزنید تا پروفایل شما بارگذاری شود. حال در گوشه بالا راست این صفحه، روی گزینه سه خط مانند بزنید تا گزینه‌های تازه‌ای از جمله Settings نمایان شود. حال برای تغییر پسورد حساب اینستاگرام خود، روی گزینه Security بزنید.

تغییر پسورد حساب اینستاگرامدر این منو جدید، بالاترین گزینه Password خواهد بود که باید آن را انتخاب کنید. سپس در مرحله نهایی، دقیقا همان کاری که در نسخه رایانه شخصی انجام داده بودید را تکرار کنید؛ بدین شکل که در جعبه Current Password کلمه عبور حال حاضر اکانت خود را یکبار به درستی تایپ کرده و سپس در دو جعبه بعدی، پسورد جدیدی که در نظر دارید را وارد کنید. به همین راحتی!

حال با پسورد جدید خود، می‌توانید اکانت ایمن‌تری را داشته باشید، اما آیا شما هم قصد دارید تا در اینستاگرام با گرفتن تعداد لایک بیشتر پیشرفت کنید؟ اگر این هدف اصلی شماست، بد نیست بدانید نگاهی به این مطلب بیندازید تا بدانید که افزایش تعداد لایک در این شبکه اجتماعی عملا یک حرکت رو به جلو نخواهد بود!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید