نحوه بازگردانی طرح قدیمی جیمیل گوگل

نحوه بازگردانی طرح قدیمی جیمیل گوگل

تغییر ترسناک است، به‌خصوص زمانی که یک سرویس هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این سرویس‌ها جیمیل گوگل بوده که پیشتر شرکت مورد اشاره رابط‌کاربری آن را با تغییراتی همراه کرده است. اما اگر ظاهر جدید را مشاهده کردید و چندان موردتوجه شما قرار نگرفت، می‌توانید به سراغ طرح قدیمی رابط‌کاربری جیمیل گوگل بروید که مورد توجه شما قرار گرفت. برای بازگردانی طرح قدیمی قرار نیست مراحل پیچیده‌ای را دنبال کنید و به سادگی قابل انجام است.

نحوه بازگردانی طرح قدیمی جیمیل گوگل

احتمالاً متوجه خواهید شد که چه زمانی به‌روزرسانی جیمیل گوگل انجام گرفت. اولین چیزی که ممکن است متوجه شوید رنگ‌های جدید، سایه آبی برای قسمت پیام‌ها و دکمه ضخیم‌تر نوشتن است. قطعا تجربه رابط‌کاربری جدید چندان هم بد نیست. اگر تصمیم دارید به تجربه رابط‌کاربری قدیمی بپردازید، صندوق ورودی جیمیل خود را باز کنید و در صورت لزوم آن دکمه ترسناک و آبی روشن «نوشتن» را نگاه نکنید.

روی نماد چرخ دنده تنظیمات در سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و بازگشت به نمای اصلی را انتخاب کنید. از شما خواسته می‌شود در مورد اینکه چرا می‌خواهید نسخه قبلی را مشاهده کنید، بازخوردی به Google داشته باشید. کادر متن را می‌توان خالی گذاشت. وقتی روی دکمه بارگذاری مجدد کلیک می‌کنید و زمان را به عقب برمی‌گردانید، رنگ آبی را مشاهده می‌کنید که به قرمز تبدیل می‌شود.

نحوه بازگردانی طرح قدیمی جیمیل گوگل

اگر نظر خود را تغییر دادید و واقعاً می‌خواهید از ظاهر جدید جیمیل گوگل استفاده کنید، این مراحل را تکرار کنید. علاوه بر ظاهر متفاوت، طراحی مجدد Google Chat، Spaces و Meet را به منوی اصلی جیمیل در سمت چپ صفحه اضافه می‌کند. هنگامی که شخصی سعی دارد از طریق Google Chat یا Spaces برای شما پیام ارسال کند، یک حباب اعلان در پایین سمت چپ صفحه ظاهر می‌شود.

در طراحی جدید جیمیل گوگل، کاربران همچنان می‌توانند برخی از ویژگی‌هایی را که ظاهر صندوق ورودی آن‌ها را تغییر می‌دهند، با تغییر همراه سازند. دوباره روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و زیر قسمت Density را نگاهی بیاندازید. در اینجا می‌توانید بین سه گزینه جابجا شوید که میزان فشرده بودن ایمیل‌های شما را تنظیم می‌کند. کنترل کنید چه پیام‌هایی در بالای صفحه در قسمت Inbox Type ظاهر می‌شوند. برای قرار دادن یک عکس یا تصویر به عنوان پس‌زمینه Gmail، روی View all در قسمت Theme کلیک کنید، تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی Save کلیک کنید.

نحوه بازگردانی طرح قدیمی جیمیل گوگل

جیمیل گوگل یک سرویس ارسال پیام بوده که رقیبی برای ایمیل یاهو و دیگر سرویس‌های فعال پیام‌رسان محسوب می‌شود. شرکت Google همیشه سعی داشته رابط‌کاربری مینیمالیستی را برای سرویس‌های خود در نظر گیرد و Gmail هم از این قاعده جدا نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید