نحوه تبدیل شدن به یوتوبر گیمر؛ از بازی کردن خود پول دربیاورید! – آموزش کامل

تبدیل شدن به یوتوبر گیمرپول درآوردن از راه تبدیل شدن به یوتوبر رویایی است که امروزه بسیاری از کاربران به آن علاقه داشته و می‌خواهند که با آن به درآمد خوبی برسند! اما آیا به روش‌ها و راه‌های این کار فکر کرده‌اید؟ برای مثال بازی کردن با کنسول و رایانه شخصی و ضبط کردن ویدیو آن یکی از روش‌های تولید محتوا است که در این مطلب درباره جزئیات آن بحث می‌کنیم. با گیگ‌تک همراه باشید.

به نقل از مقاله نوشته شده در WeVideo، شاید دیدن ویدیوهای گیم پلی دیگر گیمرهای معروف باعث شده باشد به این فکر افتاده باشید، یا شاید هم به بازی‌های ویدیویی علاقه داشته و قصد دارید تا با ضبط تجربه خود از این عناوین، به یک یوتوبر گیمر تبدیل شوید. در هر صورت، هر کس که بداند نینجا (Ninja) استریمر معروف یوتوب می‌تواند از کانال خود به صورت ماهیانه حدود ۵۰۰,۰۰۰ دلار دربیاورد، قاعدتا به این راه ترغیب می‌شود که شانس خود را در این رسانه اشتراک ویدیو آنلاین امتحان کند. اما انجام دادن این کار نیز درست به مانند هر کار دیگر، راه و رسم خود را دارد.

در واقع بسیاری از مردم امروزه به صنعت بازی‌های ویدیویی روی خوش نشان داده و آن را به یکی از بزرگ‌ترین‌های حاضر در زمینه سرگرمی در سطح جهان تبدیل کرده‌اند، اما نکته قابل توجه اینجاست که هرقدر خود بازی کردن لذت‌بخش است، تماشای ویدیو بازی کردن دیگران هم برای جمع بسیاری از کاربران هیجان‌انگیز خواهد بود!

در واقع تحقیقات نشان داده‌اند که بسیاری از کاربران به صورت میانگین در کشور ایالات متحده حداقل حدوپ ۳ ساعت از روز خود را به تماشای بازی کردن دیگران می‌گذرانند. حال وقتی که این افراد بازی را تماشا می‌کنند، تبدیل شدن به یک یوتوبر گیمر می‌تواند یک منبع درآمد مناسب برای افراد بسیاری باشد.

برای مثال یوتوبری مانند PewDiePie حداقل مبلغی حدود ۱۲۰ میلیون دلار را تا به امروز به دست آورده و به نحوی توانسته است تا به یک چهره محبوب و مشهور در دنیای استریم بازی‌های ویدیویی تبدیل شود. با این حال، باید بدانید که تبدیل شدن به یک یوتوبر گیمر چندان که فکرش را می‌کنید سخت نیست و تنها به زمان نیاز دارد.

چراکه نینجا و پیو دی پای تنها استریمرهایی نیستند که از طریق شبکه یوتوب پول درمی‌آورند، بلکه چندین میلیون کاربر در سطح جهان وجود دارند که به صورت کم یا زیاد، از این روش صاحب درآمد می‌شوند. حال اگر می‌خواهید به این رویا دست پیدا کنید، بد نیست نکات زیر را در نظر داشته باشید.

۱. ابتدا هدف و نوع محتوای خود را مشخص کنید

تبدیل شدن به یوتوبر گیمردرست به مانند هر کار دیگری، باید ابتدا روش انجام و ضبط ویدیو خود را بلد باشید. ممکن است در ابتدا فکر کنید که این هم یک ویدیو دیگر خواهد بود که من در آن صدای خودم را روی محصول نهایی گذاشته و کشتن دشمنان از دید خود را گزارشگری می‌کنم؛ اما نه! هرگز چنین خبری نیست! بلکه شما باید برای تبدیل شدن به یوتوبر گیمر، قبل از هرچیز به جزئیات ابتدایی کار توجه کنید.

شما باید یک نقشه خاص داشته باشید؛ چرا؟ زیرا در هر ساعت حدود ۳۰۰ ساعت ویدیو محتوای گیمینگ جدید و دست اول در یوتوب آپلود می‌شود که ۱۵ درصد از کل محتوای این شبکه را پوشش می‌دهند. با این حال، باید ببینید که چطور می‌توانید محتوای ساخته شده خود را با این ۳۰۰ ساعت متفاوت کرده و یک شاخصه اصلی برای تماشا کردن ویدیو خود را به مخاطب بدهید. به عبارتی؛ چرا باید ویدیو شما دیده شود؟ پاسخ این سوال روش شما را مشخص خواهد کرد.

با این حال بد نیست کمی هم با خواسته‌های اصلی کاربران در یوتوب آشنا شوید. برای تبدیل شدن به یک یوتوبر گیمر قاعدتا باید بدانید که کاربران معمولا به چند دلیل محتوای گیمینگ را تماشا می‌کنند؛ اول اینکه به عنوان یک جنبه آموزشی، قصد داشته باشند تا برای رد شدن از یک مرحله یا انجام دادن کاری که در بازی قادر به آن نیستند به ویدیو مورد نظر مراجعه کنند.

دوم اینکه صرفا بخواهند گیم پلی بخشی از یک بازی مورپ نظر را مانند هر کلیپ دیگری تماشا کنند و لذت ببرند. در نهایت سوم نیز اینکه محتوای کانال مورد نظر به حدی جذاب باشد که از نظر خنده‌دار بودن، حرفه‌ای بودن یا ادیت فوق حرفه‌ای، دیدن آن به هر کاربری توصیه شود!

تبدیل شدن به یوتوبر گیمربه هر حال بد نیست نگاهی را هم به جدول فوق بیندازید که نشا دهنده بیشترین میزان بازدید از ویدیوهای مربوط به دنیای بازی‌های ویدیویی در سبک‌های مختلف است. به ترتیب، محتوای تریلر، طنز، گیم پلی از بازی داستانی، نقد، بازی با گزارشگری، لایو، محتوای خصوصی برای کاربران خاص و در نهایت، بازی حرفه‌ای در این لیست از پربازدیدترین به پایین قرار دارند.

۲. ابزار خود را پیدا کنید

تبدیل شدن به یوتوبر گیمرپیش از هرچیز برای تبدیل شدن به یک یوتوبر گیمر باید ابزار لازم برای انجام کار را پیدا کنید. قاعدتا بعد از برنامه‌ریزی و پیدا کردن راه و روش شروع کار، باید یک کنسول بازی یا رایانه شخصی وجود داشته باشد که با آن ویدیو خود را ضبط و بازی کنید. به همین منظور، لیست مهم‌ترین ابزار لازم را در ادامه برای شما قرار خواهیم داد.

تهیه کنسول بازی یا یک رایانه قوی

این مورد کاملا واضح است و حتما آن را می‌دانید، اما بد نیست با برخی جزئیات مهم آن نیز آشنا شوید. قاعدتا شما برای شروع باید یک کنسول بازی جدید و یا رایانه‌ای قدرتمند برای اجرای هر عنوانی در کیفیت مناسب خواهید داشت. با این حال باید در نظر داشته باشید که اگر با کنسول بازی می‌کنید، فیلم گرفتن از صفحه کار راحتی برای شما خواهد بود. اما اگر عنوان مورد نظر را در رایانه شخصی تجربه می‌کنید، فیلم گرفتن از صفحه و صورت خود به صورت همزمان ممکن است پردازنده بسیار قدرتمندی را بخواهد.

دوربین برای ضبط فیلم

وقتی که بازی می‌کنید، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی که می‌تواند کانال شما را به یکی از پربازدیدترین‌ها تبدیل کند داشتن یک وبکم برای گرفتن فیلم از صورت است. به هر حال اگر افراد بتوانند چهره شما هنگام گزارش و بازی را تماشا کنند، قاعدتا محتوای بیشتری برای پردازش داشته و از آن لذت خواهند برد.

برای این کار نیز باید بدانید که حتما نیازی نیست که یک دوربین ۵,۰۰۰ دلاری خریداری کنید، بلکه هر دوربینی که بتواند در کیفیت ۱۰۸۰ فیلم بگیرد، حتی اگر برای یک گوشی هوشمند باشد کار شما را راه می‌اندازد. در نظر داشته باشید که تبدیل شدن به یک یوتوبر گیمر نیاز به هنر بازیگری ندارد و شما همین که جلوی دوربین خودتان باشید کفایت می‌کند.

در نظر داشته باشید که در کنار این دوربین، یک میکروفون برای ضبط با کیفیت صدای خود هم نیاز خواهید داشت. تلفن همراه شاید یکی از گزینه‌ها برای شروع باشد! همچنین نورپردازی یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید، چراکه اگر صورت شما با نور کم یا تار دیده شود، قاعدتا محتوای ضعیفی تولید خواهد شد.

برنامه ضبط ویدیو

برای اینکه از بازی خود فیلم بگیرید، صد درصد نباید دوربین را مقابل تلویزیون قرار داده و بازی را شروع کنید! این کار عملا درست نیست و کیفیت فیلم به شدت پایین خواهد بود. بلکه برای انجام دادن این حرکت باید حتما از برنامه‌های خاص برای ضبط ویدیو از صفحه مانند Open Broadcaster Software استفاده کنید.

این اپلکیشن به کاربران رایانه شخصی کمک می‌کند تا به راحتی قادر باشند تا از بازی خود در کیفیت و نرخ فریم مورد نظر فیلم بگیرند. همچنین کاربران کنسول‌های بازی نیز می‌توانند به راحتی در تنظیمات Share از صفحه بازی کردن خود فیلم بگیرند که در حافظه داخلی یا خارجی کنسول ذخیره خواهد شد. همچنین اگر یک Capture Card داشته باشید، ویدیو ضبط شده شما مستقیما با بیشترین کیفیت ممکن به رایانه شخصی هدایت خواهد شد.

ادیت ویدیو

یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها برای تبدیل شدن به یوتوبر در هر سبکی از جمله گیمر بودن، این است که بتوانید محتوای ضبط شده خود را ادیت کنید! در واقع شما در ویدیو ضبط شده خود احتمالا چندبار اشتباه داشته یا حداقل صدایی مزاحم باعث شده تا بخشی از کار خراب شود. حال باید بتوانید این قسمت‌های پر وقفه یا اشتباهی را پاک کنید تا محصول نهایی تقریبا کامل و بی‌نقص باشد. همچنین استفاده از افکت‌ها و صداهای مختلف می‌تواند به شدت به پیشرفت کار شما کمک کند.

۳. شروع به گذاشتن پست در کانال

تبدیل شدن به یوتوبر گیمرپس از به دست آوردن ابزار مورد نیاز و رد کردن تمامی مراحل بالا برای تولید محتوا و در نهایت تولید کردن یک ویدیو جذاب از گیم پلی بازی خود، حال نوبت به آن رسیده تا ویدیو مورد نظر را آپلود کنید! اما پیش از آپلود بهتر است برخی نکات را در نظر داشته باشید که به کیفیت کار شما کمک خواهد کرد. با این حال ابتدا و پیش از هرچیز در نظر داشته باشید که کیفیت‌های پیشنهادی برای آپلود در شبکه یوتوب دو کیفیت 720 با ابعاد 1280 در 720 و یا 1080 با کیفیت 1920 در 1080 خواهد بود.

همچنین قدم نخست برای تبدیل شدن به یوتوبر گیمر داشتن یک کانال یوتوب است که ایجاد آن هرگز وقت‌گیر نبوده و می‌توانید آن را با اکانت گوگل خود نیز تنظیم و فعالسازی کنید.

کلمات کلیدی و عنوان ویدیو را مشخص کنید

ابتدا لازم است تا یک نام اصلی برای کانال خود انتخاب کنید که خاص باشد. همچنین اگر این نام و توضیحات کانال مرتبط به دنیای بازی‌های ویدیویی باشند به شدت کار شما راحت‌تر خواهد شد. با این حال باید در نظر داشته باشید که پس از انتخاب نام اصلی، حال نوبت انتخاب یک عنوان برای اولین ویدیو مورد نظر شماست که می‌خواهید آن را آپلود کنید.

برای مثال اگر قصد دارید تا یک ویدیو از مپ Hackney Yard بازی Call of Duty: Modern Warfare را آپلود کنید، باید قاعدتا نام این جزئیات را در ابتدای ویدیو خود درج کنید تا یه شکل «گیم پلی مولتی‌پلیر در نقشه X بازی Y» دربیاید. این مورد می‌تواند هدف شما را از آپلود مشخص کرده و به دست مخاطب مورد نظر برسد. همچنین در نظر داشته باشید که باید مشخص کنید که شما این ویدیو را برای گیم پلی بخش داستانی گذاشته‌اید، یا برای پیدا کردن ایستراگ‌ها و …

درست کردن Thumbnail برای ویدیو

عکس کاور که پیش از شروع پخش ویدیو روی منو اصلی برای کاربران نمایش داده می‌شود یا همان Thumbnail دقیقا اولین راهی است که به واسطه آن می‌توانید به ذهن کاربر نفوذ کرده و او را به کلیک کردن روی ویدیو ترغیب کنید! همچنین برای تبدیل شدن به یوتوبر گیمر باید در نظر داشته باشید که تصاویر کاور کاملا مرتبط با محتوای اصلی ویدیو باشند و در ادیت آن‌ها از اموجی و هر نوع خلاقیتی استفاده شود.

اینترو و اوترو

هر ویدیو با یک اینترو شروع می‌شود و یا یک اوترو به پایان می‌رسد؛ این روال اصلی تبدیل شدن یه یک یوتوبر موفق با ساخت محتوای استاندارد است! با این حساب قاعدتا باید برای کانال خود یک روش مناسب برای نمایش اینترو و اوترو در نظر بگیرید که در آن لوگو اسم کانال نمایش داده شده و از طرفی آهنگ خاص و جذابی هم روی آن گذاشته شود. این مورد می‌تواند به شدت روی جذب مخاطب کارساز بوده و حتی پس از مدتی آپدیت کردن آن می‌تواند به تعداد کاربران اضافه کند!

آماده مشکلات باشید!

وقتی که برای مدتی پست می‌گذارید، افراد به کانال شما وابسته می‌شوند و اگر محتوای جذابی را به صورت هفتگی یا چند روز یکبار آپلود کنید، قاعدتا توقع کاربران نیز بالاتر خواهد رفت‌. این یعنی شما باید بتوانید در یک ریتم یکنواخت حرکت کرده و هر هفته محتوای تازه را در اختیار کاربران قرار دهید. در غیر این صورت، ممکن است جمعی از سابسکرایبرهای خود را از دست داده و با آمار View پایین‌تری مواجه شوید.

۴. پروموت کردن کانال

تبدیل شدن به یوتوبر گیمر

شما یک کانال یوتوب خیلی خوب را طراحی کرده‌اید و یه صورت موفق هفتگی در آن پست می‌گذارید، اما نکته اینجاست که شاید یکبار به صورت ناخواسته یک محتوا جداگانه از یک کاربر دیگر یا هر نوع نقض قوانین یوتوب مانند گذاشتن یم آهنگ بدون حق کپی رایت روی ویدیو را انجام داده باشید، با این کار حساب شما به اصطلاح بن می‌شود!

حال در این وضعیت باید چه کار کنید؟ اگر پیش از وقوع چنین اتفاقی یک پیج اینستاگرام یا کانال در دیگر شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده باشید، بدون دردسر می‌توانید سابسکرایبرهای خود را از این موضوع مطلع کنید که چطور و چرا پیج شما بن شده و آن را به روال عادی بازگردانید، یا حتی در بدترین حالت ممکن یک کانال جدید بزنید!

۵. عادت‌ها و نظرات سابسکرایبرهای خود را مرور کنید

تبدیل شدن به یوتوبر گیمرشاید مهم‌ترین مورد در تبدیل شدن به یوتوبر در زمینه گیم یا هر محتوای خاص و عام دیگری، این است که ببینید کاربرانی که محتوای شما را تماشا می‌کنند، چه نظری درباره آن دارند. با این حال جدای از بخش کامنت‌ها که می‌تواند بسیار در ساخت ویدیوهای بعدی شما تاثیرگذار باشد، شاید بهتر باشد ببینید که کاربران در چه ساعتی ویدیوها را تماشا کرده و کدام سبک محتوا را بیشتر پسندیده‌اند.

با این حساب می‌توانید از ابزار خود یوتوب در بررسی هر پست استفاده کنید و با در نظر گرفتن بهترین زمان برای آپلود و همچنین نوع محتوا، میزان بازدید و لایک از پست‌های خود را به بیشترین حد برسانید.

همچنین در نظر داشته باشید که ۱۵ ثانیه اول ویدیو برای یوتوب بسیار مهم است! چراکه بسیاری از کاربران در این بازه کوتاه متوجه می‌شوند که آیا ویدیو مورد نظر برای آن‌ها جالب است یا که نه. در نتیجه، اگر می‌بینید که افراد در این زمان از ویدیو آپلود شده شما خارج می‌شوند، سعی کنید تا کمی روی اینترو محتوای خود کار کرده و آن را جذاب‌تر کنید.

در نظر داشته باشید که الگوریتم یوتوب برای پیشنهاد کردن ویدیو شما به کاربران خیلی مهم است و از همین جهت به محض اینکه بهترین زمان و اینترو را پیدا کردید، همین راه را بدون ذره‌ای صبر کردن ادامه بدهید تا نهایتا ویدیو شما بیشتر پیشنهاد شود.

۶. درآمدزایی!

تبدیل شدن به یوتوبر گیمربه محض رسیدن به مرز هزار سابسکرایبر، شما می‌توانید به سمت درآمدزایی از شبکه استریم یوتوب بروید! این یعنی یوتوب بابت ویدیوهایی که در ماه آپلود کرده‌اید و میزان هر ویو به شما مبلغ خاصی را به دلار پرداخت کرده و روی آن‌ها تبلیغ می‌گذارد. حال این شرایط متغییر هستند، اما در حال حاضر چنین قانونی وجود دارد و مدت‌هاست که افراد با همین سبک به درآمدزایی از طریق بازی کردن رسیده‌اند!

با این وجود در نظر داشته باشید که رسیدن به این مرحله صبر، حوصله و پشتکار لازم دارد؛ در نتیجه شما نمی‌توانید بدون پشتوانه ذهنی و زحمت به آن برسید. با این حال وقتی که به این حد رسیدید، دیگر می‌توانید روال ثابت خود را داشته و راه موفقیت از طریق تبدیل شدن به یک یوتوبر گیمر را ادامه دهید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید