آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ برای مبتدیان

آشنایی با آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ

احتمالا شما نیز حداقل برای یکبار هم که شده دنبال آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ گشته‌اید! اپلیکیشن واتس‌اپ یکی از رایج‌ترین برنامه‌هایی است که همه ما روزانه با آن سروکار داریم.

مثلا من به شخصه تمام مکالمات کاری و شخصی‌ام را در واتس‌اپ انجام می‌دهم و به همین دلیل نیز دوست ندارم کسی از آن‌ها مطلع شود! یکی از راهکارهای خیلی خوب برای حفظ امنیت پیام‌ها در واتس‌اپ، رمزگذاری آن است!

نرم‌افزارهای متفاوتی برای اینکار طراحی شده‌اندند اما راه ساده‌تری نیز وجود دارد. شاید برایتان عجیب باشد اما شما می‌توانید خیلی راحت با استفاده از خود برنامه واتس‌اپ نیز اینکار را انجام دهید!

با استفاده از این روش دیگر نیازی به نصب برنامه دیگری ندارید! ما در این مقاله گیگ‌تک آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ را به‌طور کامل برایتان نوشته‌ایم.

با این روش می‌توانید محتواها و مکالمات خود را از چشم افراد کنجکاو حفظ کنید! پس تا انتها با ما باشید.

آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ

برای ایجاد قفل اثر انگشت در واتساپ روش‌های متفاوتی وجود دارد. شما می‌توانید هم با استفاده از خود واتس‎پ و هم نرم‌افزارهای متفاوت این کار را انجام دهید. در قسمت زیر با این موارد آشنا می‌شوید.

1.آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ در گوشی‌های اندروید

اگر موبایل اندروید دارید برای فعال‌سازی قفل واتس‌اپ باید مراحلی را طی کنید. در قدم اول واتس‌اپ خود را باز و سپس گزینه سه نقطه در بالا سمت راست را انتخاب کنید. حال می‌توانید خیلی راحت با انتخاب setting وارد تنظیمات واتس‌اپ خود شوید.

حال به‌ترتیب گزینه‌های Account و سپسPrivacy  را بفشارید. با کشیدن صفحه به سمت پایین گزینه‌ای به نام Fingerprint lock ظاهر می‌شود؛ این دقیقا همان چیزی است که دنبالش می‌گردید!

اگر به این قسمت وارد شوید آپشن Unlock with fingerprint را می‌بینید، با فعال‌سازی این بخش قفل اثر انگشت نیز برای واتس‌اپ شما فعال می‌شود! پس از این مرحله انگشت خود را برای تشخیص و ذخیره اثر انگشت‌تان روی قسمت حسگر موبایل‌تان بگذارید.

حال اپلیکیشن واتس‌اپ‌تان فقط و فقط با اثر انگشت شما باز می‌شود! البته قابلیت‌های دیگری نیز در این قسمت وجود دارد و شما در قسمت Automatically lock می‌توانید مدت زمان موردنظرتان را از بین گزینه‌های  Immediately(فورا)، After 1 minute (بعد از ۱ دقیقه) و After 30 minutes (بعد از ۳۰ دقیقه) انتخاب کنید!

در واقع با انتخاب این موارد، شما مشخص می‌کنید واتس‌اپ شما بعد از چه مدتی قفل شود! من در ابتدای آشنایی‌ام با این قابلیت واتس‌اپ گزینه اول را انتخاب کرده بودم اما پس از مدتی پشیمان شدم! می‌دانید چرا؟ چون هر بار پس از خروج از واتس‌‌اپ، برای ورود دوباره از من درخواست اثر انگشت می‌کرد!

پس از مدتی از این کار کلافه شدم و آن را برای مدت ۳۰ دقیقه تنظیم و خودم را راحت کردم. البته این مورد کاملا به سلیقه و محتویات واتس‌اپ شما بستگی دارد! اگر مکالمات بسیار مهمی در واتس‌اپ دارید بهتر است همان گزینه اول را برای امنیت بیشتر انتخاب کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار جذاب در واتس‌اپ، Show Content In Notification است! در واقع این ویژگی مشخص می‌کند آیا شما تمایل دارید پیام‌های واتس‌اپ‌تان را در قسمت نوتیفیکیشن موبایل‌تان ببینید یا خیر؟!

البته این قابلیت به‌‌طور خودکار فعال است؛ بنابراین در صورت عدم تمایل باید آن را غیرفعال کنید! این ویژگی گاهی اوقات مفید و البته گاهی اوقات نیز دردسرساز است!

حتما برای شما نیز پیش آمده است گاهی اوقات تمایلی به صحبت کردن با بعضی از مخاطبین‌تان را نداشته باشید. اگر این قابلیت واتس‌اپ را مثل من فعال کرده باشید دیگر کارتان راحت است!

در این شرایط وقتی این اشخاص پیام می‌دهند، من آن‌ها را از قسمت نوتیفیکیشن موبایلم می‌خوانم و آنلاین نمی‌شوم! البته این قابلیت برای مواقع دیگری نیز کاربردی است!

وقتی که شما نیاز به فکر و زمان زیادی برای پاسخ به پیام‌هایی مثل پیام‌های کاری دارید، می‌توانید اول آن‌ها را از قسمت نوتیفیکیشن بخوانید و پس از بررسی و تفکر به آن‌ها پاسخ دهید!

آسان ترین آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ

2.آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ در آیفون

برای فعال سازی قفل اثر انگشت واتساپ در آیفون باید دقیقا همان مراحل قسمت قبل را طی کنید اما تفاوت‌های جزئی نیز بین آن‌ها وجود دارد.

در موبایل اندروید پس از ورود به تنظیمات و انتخاب گزینه‌های Account و Privacy، باید دنبال قابلیتی به اسم Screen Lock بگردید. پس از لمس آن نیز گزینه Touch ID ظاهر می‌شود و پس از آن باید انگشت‌ خود را روی حسگر قرار دهید.

پس از فعال‌سازی قفل اثر انگشت می‌توانید از قابلیت‌های Show Content In Notification و Automatically lock نیز برخوردار شوید.

3.قفل واتس‌اپ با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص

قطعا همه ما مکالمات شخصی با دوستان و آشنایان‌مان داریم اما گاهی اوقات به‌دلیل حفظ امنیت آن‌ها را حذف می‌کنیم! ما با این روش‌ها به شما یاد می‌دهیم خیلی راحت برای واتس‌اپ خود رمز بگذارید.

برای این کار نرم‌افزارهای متفاوتی نیز وجود دارند؛ ما در این بخش بهترین این اپلیکیشن‌‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

1.اپلیکیشن حرفه‌ای App Lock

App Lock یکی از بهترین و پرطرفدارترین برنامه‌ها برای قفل واتس‌اپ است و با استفاده از آن می‌توانید برای واتس‌اپ و برنامه‌های دیگر رمز بگذارید. البته جز اثر انگشت، شما می‌توانید از مدل‌‎‌های مختلف رمز (مثل پین و الگو) نیز استفاده کنید.

این برنامه را می‌توانید به‌راحتی از گوگل‌پلی دانلود، نصب و برنامه‌های مورد نظرتان را قفل کنید. حال می‌توانید با خیال راحت موبایل‌تان را به دوستان‌تان قرض بدهید بی آنکه نگران لو رفتن مکالمات‌تان باشید!

2.برنامه محبوب Fingerprint Pattern App Lock

برنامه Fingerprint Pattern App Lock نیز با بیش از 50 میلیون دانلود در لیست بهترین اپلیکیشن‌‌ها برای رمزگذاری است! با استفاده از این برنامه می‌توانید مزه واقعی امنیت را بچشید! البته علاوه‌بر واتس‌اپ شما می‌توانید برنامه‌ها و فایل‌های مهم‌‌تان را نیز با این برنامه قفل کنید.

پایان آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ

در این مقاله به‌طور کامل به آموزش فعالسازی قفل اثر انگشت واتساپ در گوشی‌های اندروید و آیفون پرداختیم. آیا شما راه دیگری برای ایجاد امنیت واتس‌اپ سراغ دارید؟

پیشنهاد می‌کنم اگر مکالمات مهم و بسیار خصوصی در واتس‌اپ دارید حتما قفل آن را فعال کنید، اما در غیر این صورت به‌نظرم فعال‌‌سازی این قابلیت کاری بیهوده است!

آیا شما تجربه‌ای در این زمینه دارید؟ با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید. آگاهی از این ویژگی واتس‌اپ برای همه ضروری است؛ بنابراین با ارسال این مقاله برای دوستان‌تان آن‌‌ها را نیز از این موضوع مطلع کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید