چگونه درآمد از یوتیوب را محاسبه کنیم؟

درآمد از یوتیوب

راه‌های زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد و درآمد از یوتیوب یکی از آنها است. تبدیل شدن به یک یوتیوبر راهی است که در نگاه اول آسان به نظر می‌رسد، اما تنها درصد کمی از کسانی که به این راه را می‌روند، موفق می شوند.

ایجاد یک کانال یوتیوب موفق یک کار چالش برانگیز است، معمولا باید متعهد شوید که به طور مداوم ویدیوهایی را برای مدت طولانی آپلود کنید. با این حال، اگر کانال شما شروع به کار کند، می‌توانید با درآمد از یوتیوب پاداش دریافت کنید. در این مقاله، در مورد میزان پرداختی یوتیوب به ازای هر بازدید بحث خواهیم کرد.

YouTube برای هر بازدید چقدر پرداخت می کند؟
چگونه درآمد از یوتیوب را محاسبه کنیم؟ - youtube logo on phone

برای دریافت پول از YouTube، ابتدا باید واجد شرایط کسب درآمد باشید. حداقل به ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت تماشا نیاز دارد.

هیچ حقوق ثابتی برای YouTubers وجود ندارد. هر کانال بسته به حجم آن و تعداد بیننده‌ای که دارد، مقدار متفاوتی درآمد دارد. قبل از بحث در مورد میزان پرداختی که این پلتفرم به ازای هر بازدید پرداخت می‌کند، ببینیم چه عواملی بر میزان پرداخت یوتیوب و درآمد از یوتیوب تأثیر می‌گذارد.

عوامل موثر بر درآمد از یوتیوب

چگونه درآمد از یوتیوب را محاسبه کنیم؟ - youtube 1
یک بیننده باید حداقل ۳۰ ثانیه تبلیغی را تماشا کند تا به عنوان یک بازدید حساب شود. این یک عامل مهم در درآمد از یوتیوب است زیرا به این معنی است که برای هر بازدیدی که ویدیوی شما دریافت می‌کند پولی دریافت می‌کنید.

بینندگان باید حداقل ۳۰ ثانیه (یا نیمی از تبلیغ در صورت کوتاه بودن آگهی) را تماشا کنند تا کانال شما برای آن پول دریافت کند. در این زمینه کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید، به جز اینکه امیدوار باشید YouTube تبلیغات سرگرم کننده‌ای را به مخاطبان شما نشان دهد تا آنها بخش خوبی از آن را تماشا کنند.

عامل دوم درآمد از یوتیوب این است که یوتیوب CPM متفاوتی برای مخاطبان مختلف دارد. CPM مخفف هزینه در هر میلیون است و نشان دهنده مبلغی است که یک تبلیغ کننده برای هر ۱۰۰۰ بازدید از یک تبلیغ می‌پردازد. این تفاوت CPM مبتنی بر منطقه است و بازدیدهای تبلیغاتی از کشورهای مختلف مبالغ متفاوتی را پرداخت می‌کنند. کشورهایی با CPM بالا شامل نروژ و بریتانیا هستند.

در نهایت، هرچه بازدیدهای بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه افراد بیشتری تبلیغات روی ویدیوهای شما را تماشا کرده باشند، بیشتر می‌شود و در نتیجه پول بیشتری از YouTube دریافت خواهید کرد.

با در نظر گرفتن این موارد، بیایید محاسبه کنیم که یوتیوب به طور متوسط ​​چقدر برای هر بازدید پرداخت می‌کند.

بیایید محاسبه کنیم

یوتیوب به طور متوسط ​​۰.۱۸دلار برای هر بازدید از پیمانکاران دریافت می‌کند. ۶۸ درصد از این نرخ از طریق AdSense به یوتیبرها پرداخت می‌شود. این نرخ بسیار خوب است، زیرا به این معنی است که شما برای هر نمایش ۰.۱۲ دلار دریافت خواهید کرد. بنابراین برای هر ۱۰۰۰ بازدید، ۱۲۲ دلار دریافت خواهید کرد!

در سطحی بیشتر، اعداد همیشه چندان ساده نیستند. برخی از افراد از مسدود کننده‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند و بخش زیادی از کسانی که تبلیغات را می‌بینند در ثانیه‌های اول از آن پرش می‌کنند. با توجه به این دلایل، از جمله، پرداخت واقعی به ازای هر نمایش ویدیوی ۰.۰۰۳ تا ۰.۰۰۵ دلار است. این بدان معناست که یک یوتیوبر به ازای هر ۱۰۰۰ بازدیدی که ویدیوهایش دریافت می‌کند ۳ تا ۵ دلار درآمد دارد.

می‌توانید از ماشین‌حساب درآمد AdSense استفاده کنید تا تخمینی تقریبی از میزان درآمدی که می‌توانید در هر سال از YouTube دارید دریافت کنید داشته باشید. تخمین درآمد از یوتیوب به وسیله محاسبه‌گر گوگل می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری مطمئن، مزایا و معایب تبدیل شدن به یوتیوب را در نظر بگیرید.

بازدید بیشتر، پول بیشتر (بیشتر اوقات)

چگونه درآمد از یوتیوب را محاسبه کنیم؟ - youtube tag generator

یوتیوب به ازای هر بازدید مقدار ثابتی پول می‌پردازد، اما علیرغم این، یوتیوبرها همیشه یک مبلغ ثابتی دریافت نمی‌کنند. این موضوع به این دلیل است که کل مبلغ درآمد از یوتیوب به تعداد بازدیدهایی که می‌گیرد و بینندگانش از کجا هستند، بستگی دارد.

نمی توان میزان دقیق پرداخت به ازای هر بازدید را محاسبه کرد، زیرا بینندگان از کشورها و مناطق مختلف هستند. با این حال، یک تخمین متوسط ​​این است که یوتیوب برای هر بازدید 0.003 تا 0.005 دلار پرداخت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید