8 روش ساده و کاربردی تایپ سریع در اندروید

روش ساده و کاربردی تایپ سریع در اندروید

مگر یک تایپ ساده چقدر وقت می‌گیرد که به دنبال تکنیک‌های سریع تایپ کردن با گوشی موبایل باشم؟ وقتی کی‌برد لب تاپ هست دیگر چه نیازی به تایپ با گوشی دارم؟ همه این سؤالات برای من نیز وجود داشت اما وقتی برای اولین‌بار به‌عنوان یک مدیر سایت و ادمین اینستاگرام مشغول به کار شدم، به ارزش تکنیک تایپ سریع در اندروید پی بردم.

شاید به‌عنوان یک کاربر عادی فضای مجازی تایپ سریع در گوشی زیاد به چشم نیاید اما وقتی شما به‌صورت حرفه‌ای و در مقیاس انبوه باید پاسخگوی سؤالات کاربران باشید، این قضیه کاملاً متفاوت می‌شود.

امروزه یکی از روش‌های کسب درآمد در فضای مجازی تولید محتوای متنی است. پرکاربردترین شبکه فضای مجازی در ایران اینستاگرام است. بدون نیاز به کامپیوتر، فقط با یک گوشی، درآمدهای بسیار بالایی برای تولیدکنندگان محتوا ایجاد شده است. محتوای متنی نیز بخش اعظمی از تولید محتوا است. تصور کنید شما صاحب یک کسب‌وکار دنیای مجازی با هزاران کاربر هستید و یا به‌عنوان ادمین اینستاگرام و یا سایت  مشغول به کار شده‌اید.

فرقی نمی‌کند سایت باشد یا اینستاگرام، قطعاً پاسخ‌دادن به انبوهی از کامنت‌های عمومی کار بسیار طاقت‌فرسایی است. علاوه بر این بسیاری از کاربران به شما به طور مستقیم پیام می‌دهند و اطلاعات جامعی را از محصول یا خدمات می‌خواهند و یا نیاز خاصی دارند که باید به‌صورت اختصاصی پاسخ داده شود.

اگر با تکنیک‌های تایپ سریع در اندروید آشنایی داشته باشید به‌راحتی و به‌سرعت  به انبوهی از سؤالات متنی پاسخ می‌دهید. همچنین زمان زیادی را صرفه‌جویی می‌کنید. با من تا انتهای مقاله همراه باشید که روش‌های ‌ساده و کاربردی تایپ سریع در اندروید را به شما آموزش دهم.

 کیبوردهایی با قابلیت‌های عالی:

در گام اول تایپ سریع در اندروید به سراغ یکی از صفحه‌کلیدهای زیر بروید و آن را دانلود کنید.

GBoard: قطعاً یکی از بهترین‌های است. این صفحه‌کلید به‌وسیله گوگل طراحی شده است و قابلیت‌های بسیار عالی تایپ سریع در اندروید را می‌دهد.

Fleksy: کاربری با این کیبورد، رکود جهانی گینس را در تایپ سریع از آن خود کرد. در گوگل‌پلی با نام کامل Fleksy fast emoji keyboard app نام دارد که نشان دمی هد این کمبود تعداد زیادی emoji (شکلک) دارد.

امروزه ایموجی‌ها جایگاه ویژه‌ای در نگارش به خود اختصاص داده‌اند و علاقه‌مندان بسیاری در دنیا دارد.

Swiftkey: یکی دیگر از کیبوردهای معروف و پرکاربرد تا امکان تایپ در 300 زبان مختلف است.

GBoard: از نظر من بسیار کارا است و یکی از بهترین‌ها برای تایپ سریع در اندروید است.

تایپ صوتی گوگل (Google Voice Typing)

تایپ صوتی یکی از بهترین امکانات GBoard است. هر چه را که می‌خواهید به مخاطب خود ارائه کنید کافی است بگویید. گوگل برای شما تایپ می‌کند. هوش مصنوعی آن بسیار عالی کلمات را می‌فهمد و آن را برای شما تایپ می‌کند. سرعت چندین برابری فقط به‌وسیله صدای شما. قسمت صوتی گوگل از زبان فارسی نیز به‌خوبی پشتیبانی می‌کند.

تایپ صوتی گوگل

پیش‌بینی متن نوشته شده:

صفحه‌کلیدهای Swiftkey و Gboard از ویژگی الگوهای تایپ و استفاده از کلمات کلیدی رایج استفاده می‌کند. هر چه که قصد تایپ آن را دارید، پیش‌بینی می‌کند. این گزینه در نوربالای صفحه‌کلید ظاهر می‌شود. با ضربه‌زدن روی مورد مدنظر شما، آن گزینه برای شما انتخاب می‌شود. همچنین این هوش مصنوعی اگر بخشی از  کلمات طولانی را تایپ کنید به شما ادامه کلمه را نشان می‌دهد.

پیش‌بینی متن نوشته شده

قابلیت Swipe Typing

یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده که کمک شایانی در افزایش تایپ سریع در اندروید می‌کند استفاده از همین قابلیت است. این ویژگی به کاربر امکان تایپ با کشیدن انگشت روی صفحه‌کلید می‌دهد. این ویژگی به‌صورت خودکار بر روی Gboard فعال است. البته ابتدای کار کمی نیاز به تمرین دارد و پس از مدتی به‌هیچ‌وجه به‌صورت عادی تایپ نمی‌کنید. برای دیگر کیبوردها باید از قسمت setting ، گزینه System  را انتخاب کنید  و Languages & Input بخش مدنظر است و در آن Virtual Keyboard برای استفاده از این قابلیت مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای وقفه میان نوشتن و فاصله میان کلمات، فقط کافی است دست خود را از صفحه‌کلید برداری

قابلیت swipe typing

قابلیت swipe typing

اصلاح طرح‌بندی صفحه‌کلید:

صفحه‌کلید با سایز بزرگ لزوماً، گزینه بهتری برای تایپ با یک‌دست نمی‌باشد. مخصوصاً اگر بخواهید گزینه Swipe Typing استفاده کنید، دلیل فاصله زیاد حروف از همدیگر به مشکل اساسی می‌خورید. با زدن گزینه سه‌نقطه در سمت راست‌بالای Gboard به‌راحتی متوانید گزینه One_handed  را انتخاب کنید.  صفحه‌کلید در سایز موردنظر به انتخاب شما در دسترس است. گزینه Floating  هم به شما کمک می‌کند که کیبورد را به هر قسمتی از صفحه اسکرین گوشی ببرید و راحت‌تر مطالب خود را تایپ کنید.

اصلاح طرح‌بندی صفحه‌کلید

کنترل دقیق مکان‌نما بر روی صفحه‌نمایش:

هر چه سریع تایپ کنید، احتمال اشتباه بیشتر می‌شود. با دانستن این تکنیک دیگر نیازی به پاک‌کردن کامل کلمه نوشته شده نیست. همچنین اگر چندین کلمه نیز در یک جمله اشتباه نوشته باشید باز این تکنیک به کار  می‌آید. برای این کار کافی است از space bar  استفاده کنید. Space bar  همان فاصله است. سریع  مکان‌نما در جای مناسب قرار می‌دهید و کلمه  و یا کلمات موردنظر را اصلاح می‌کنید.

کنترل دقیق مکان‌نما بر روی صفحه‌نمایش

اگر نیاز به پاک‌کردن چندین کلمه به‌صورت هم‌زمان نیز داشته باشید باز هم این گزینه به کمک شما می‌آید.

 

شکلک‌ها ابزار زرنگ‌ها:

امروزه اکثر افراد از شکلک ها (emoji)  در نوشتن استفاده می کنند. این کار هم به سرعت تایپ کمک می کند و هم بار احساسی جمله را افزایش می دهد. برای پیدا کردن یک ایموجی در Gborad بر روی ایکون آن ضربه بزنید،این آیکون به صورت یک صورتک خندان در گوشه سمت راست قسمت تایپ قرار دارد.با زدن بر روی آن ،به راحتی می توانید ایموجی مدنظر را سرچ کنید.

شکلک‌ها ابزار زرنگ‌ها

 

تایپ سریع اعداد:

اگر با اعداد زیاد کار می‌کنید و نیاز به قیمت دادن اجناس به مشتریان هستید، به‌راحتی می‌توانید از قسمت Gboard Settings گزینه Preferences and enable Number row را انتخاب کنید. یک نوار از اعداد 1 تا 0 در قسمت بالای کیبورد شما قرار خواهد گرفت.

تایپ سریع اعداد

اگر می‌خواهید بدون اینکه این نوار را به کیبورد خود اضافه کنید و سریع به اعداد و کاراکترهای فرعی دسترسی داشته باشید علامت 123؟ در گوشه سمت راست را هم‌زمان به سمت عدد و یا کاراکتر فرعی مدنظر بکشید، به سریع‌ترین شکل آن عدد و یا کاراکتر تایپ می‌شود.

تایپ سریع اعداد

بازیکن، تایپت و سریع‌تر کن:

سریع تایپ کردن مهارت می‌خواهد. فرقی ندارد که از کدام صفحه کلی دد استفاده می‌کنید، تا مهارت‌های تایپ سریع  و یک‌دستی را تمرین نکنید، به‌هیچ‌وجه سرعت تایپ شما بالا نمی‌رود. مهارت تایپ سریع جزو یکی از مسابقات جذاب خارج از کشور است. به‌خاطر محبوبیت این مسابقات، بازی‌های بسیاری طراحی شده است که بهترین‌های آن شامل:

بازیکن، تایپت و سریع‌تر کن

ZType،Typing Master ، Taype Sprint و  Type Race game  می‌شود. تعداد این بازی‌ها در زبان انگلیسی بسیار زیاد است اما متأسفانه نمونه فارسی برای افزایش سرعت تایپ موجود نبود. درصورتی‌که بازی تایپی در زبان فارسی پیدا کردید حتماً برای ما و دیگر دوستان بنویسید تا آن را معرفی کنم.

Typing Master: در این بازی به‌صورت دونفره و آنلاین هم قابل انجام است. یک سری کلمات بر روی صفحه اسکرین می‌آید و هر کس بتواند زودتر تایپ کند برنده می‌شود. این بازی دارای مراحل مختلف آنلاین و آفلاین زیادی است که در گوگل‌پلی بیش از یک میلیون دانلود داشته است.

Night sky type: در این بازی اکشن، شما به‌عنوان یک خلبان هواپیمای جنگی  مشغول به فعالیت هستید. در صورت تایپ صحیح کلمه، آن کلمه به سمت کشتی دشمن، شلیک می‌شود. هر چه مهارت شما در تایپ بیشتر شود، سریع‌تر می‌توانید هواپیمای دشمن را سرنگون کنید. در غیر این صورت هواپیمای دشمن به سمت شما شلیک و بازنده می‌شوید.

 

به طور خلاصه:

امروزه افراد وقت زیادی را در فضای مجازی می‌گذرانند. اکثر افراد این کار را با گوشی موبایل خود انجام می‌دهند. اگر افراد تکنیک‌های تایپ سریع در اندروید بلد باشند در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنند. جدا از کاربران عادی فضای مجازی، بسیاری از افراد به‌عنوان ادمین اینستاگرام و یا مدیر سایت فعالیت می‌کنند. این افراد هرروزه باید به حجم زیادی از پرسش‌ها و کامنت‌ها پاسخ دهند،  این ابزار یکی از  ضروری‌ترین ابزارها برای این افراد برای پاسخ به حجم انبوه پیام‌ها است.

در این مقاله سه کیبورد عالی Swiftkey، GBoard  و Fleksy برای تایپ سریع در اندروید به شما دوستان معرفی شد.  GBoard کیبورد انتخابی ما در این مقاله بود و تکنیک‌های استفاده از GBoard  به‌صورت کامل توضیح داده شد. این تکنیک‌های تایپ سریع در اندروید شامل تایپ صوتی گوگل،  پیش‌بینی متن نوشته شده، قابلیت Swipe Typing، اصلاح طرح‌بندی صفحه‌کلید، تایپ سریع اعداد، کنترل دقیق مکان‌نما بر روی صفحه‌نمایش است. همچنین بازی‌هایی که منجر به افزایش سرعت تایپ می‌شود را معرفی کردیم. ZType و Type Race game جزو بهترین بازی‌های افزایش سرعت تایپ بود. همه بازی‌های منتشر شده اما متأسفانه در این زمینه بازی اندرویدی فارسی پیدا نکردم.

با تشکر از مطالعه مقاله، شما از چه ابزار  و کیبوردی برای تایپ سریع در اندروید استفاده می‌کنید؟ آیا تا حال از این سه کیبوردی که در مقاله آماده است، استفاده کرده‌اید؟ کدام یکی را ترجیح می‌دهید؟ اگر تکنیک دیگری نیز بلد هستید که به تایپ سریع در اندروید کمک می‌کند لطفاً برای ما و دیگر ددستان بنویسید تا از آن استفاده کنیم. هم‌چنین برای آشنایی بیشتر با دیگر آموزش‌ها و ترفندهای وبسایت ما این لینک را دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید