امکان تماس تصویری FaceTime با سیستم عامل اندروید و ویندوز فراهم شد!

تماس تصویری FaceTimeکاربرانی که از Android و Windows استفاده می‌کنند، دیگر برای پیوستن به تماس تصویری FaceTime به آیفون، آیپد و مکینتاش (Mac OS) نیاز ندارند، طبق اخبار مربوط به کمپانی اپل، برنامه iOS 15 اکنون برای بارگیری، در دسترس قرار گرفته است و به کاربران Android و Windows اجازه می‌دهد تا به تماس تصویری FaceTime بپیوندند.

برنامه FaceTime رقیب جدید برنامه Zoom

برنامه Zoom از اندروید، ویندوز و iOS پشتیبانی می‌کند در حالی که فیس‌تایم در نسخه‌های قبلی فقط از iOS پشتیبانی می‌کرد. به همین دلیل، اپل نسخه iOS ۱۵ را منتشر کرد تا از برنامه Zoom، در قالب تماس‌های تصویری عقب نماند.

تماس تصویری FaceTimeبا استفاده از iOS ۱۵، امکان برقراری تماس‌های تصویری FaceTime برای افرادی که دارای تلفن‌های اندرویدی و لپ‌تاپ‌های ویندوزی هستند، فراهم شده است(بدون نیاز به آیفون و آیپد و مک). اپل در WWDC در ماه ژوئن(خرداد-تیر) اشاره کرد که حتی در وب، تماس‌های FaceTime همیشه دارای رمزگذاری سرتاسری هستند.

نحوه برقراری تماس تصویری FaceTime از سیستم عامل iOS با کاربران اندروید یا ویندوز

این قابلیت جدید بدان معنا نیست که دستگاه‌های اپل از روند کار خارج شده‌اند. در واقع، هنوز دارندگان سیستم iOS جز کاربران اصلی FaceTime هستند.
به‌روزرسانی FaceTime علاوه بر امکان چت تصویری با افراد خارج از دایره‌ی کاربران اپل، شامل نمای جدید شبکه، حالت پرتره، قابلیت برنامه‌ریزی تماس‌ها و SharePlay را فراهم کرده است.

نکته اصلی این نیست که برنامه FaceTime برای اندروید و ویندوز عرضه شده است. درواقع شما به شرطی می‌توانید به تماس تصویری FaceTime بپردازید که فرد شروع کننده تماس، دارای یک دستگاه Apple و یک حساب Apple باشد.

اگر از کاربران اپل هستید و iOS 15 را بارگیری کرده‌اید، نحوه شروع تماس تصویری FaceTime با افرادی که از دستگاه‌هایی با سیستم عامل  Android یا Windows استفاده می‌کنند، در ادامه آموزش داده شده است:

۱. یک پیوند FaceTime در iPhone خود ایجاد کنید تا در دستگاه‌های Android یا Windows با دیگران به اشتراک بگذارید.

۲. برنامه FaceTime را در گوشی خود باز کنید.

۳. روی Create Link (ایجاد پیوند) ضربه بزنید.

تماس تصویری FaceTime۴. متن FaceTime Link روی صفحه‌ای که از پایین به بالا می‌کشید، نوشته شده است.

تماس تصویری FaceTime۵. برای وارد کردن نام چت خود می‌توانید روی Add Name (افزودن نام) که در پایین FaceTime Link نوشته شده است، کلیک کنید و بعد از نوشتن نام چت خود، روی Continue (ادامه) ضربه بزنید.

امکان تماس تصویری FaceTime با سیستم عامل اندروید و ویندوز فراهم شد! - 2021 07 01 13 02 38۶. در همان صفحه، گزینه‌هایی برای به اشتراک گذاشتن پیوند از طریق متن، ایمیل، توییتر، تقویم یا سایر برنامه‌های موجود در تلفن خود مشاهده خواهید کرد و یا خودتان می‌توانید پیوند را کپی و جایگذاری کنید.

تماس تصویری FaceTime۷. برای پیوستن به تماس، روی نام چت جدیدی که ایجاد کرده‌اید، کلیک کنید و روی Join ضربه بزنید.

۸. هنگامی که کاربر Android یا Windows روی پیوند کلیک می‌کند، آنها را به یک اتاق انتظار می‌برد که می‌توانید با ضربه زدن روی آیکون کنار نام آنها، به آنها اجازه دهید به تماس ملحق شوند.

نحوه پیوستن به تماس تصویری FaceTime با استفاده از اندروید یا ویندوز

برای پیوستن به تماس تصویری FaceTime در دستگاه Android یا Windows، تنها چیزی که نیاز دارید پیوندی است که توسط شخصی با دستگاه Apple برای شما ارسال شده باشد و نیازی به بارگیری برنامه جداگانه ندارید.

در اینجا نحوه پیوستن به یک تماس تصویری FaceTime از طریق یک پیوند مشترک آموزش داده شده است:

۱. پیوند FaceTime را از هر جایی که با شما به اشتراک گذاشته شده است، باز کنید.

۲. پیوند در مرورگر شما باز می‌شود (به آخرین نسخه Chrome یا Edge نیاز دارید). نام خود را وارد کرده و روی Continue (ادامه) ضربه بزنید.

۳. صفحه‌ای حاوی متن [Waiting to be let in] نمایان می‌شود و تا زمانی که شخصی که شما را دعوت کرده است به شما ملحق شود، این متن بر روی صفحه می‌ماند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید