7 روش آسان برای مخفی کردن برنامه ها در آیفون

روش های مخفی کردن برنامه ها در آیفون چیست؟

احتمالا شما نیز تابه‌حال به دلایل مختلفی به مخفی کردن برنامه ها در آیفون فکر کرده‌اید. گاهی اوقات افراد به‌دلیل کنجکاوی بیش از حد به اپلیکیشن‌های موبایل‌مان سرک می‌کشند و این خود دلیل محکمی برای اینکار است.

خواهرم چند وقت پیش با نگرانی زیاد از من خواست بازی‌های موبایلش را برایش پنهان کنم! می‌دانید چرا؟ چون پسر کوچکش علاقه خیلی زیادی به این بازی‌ها داشت و به دلیل استفاده زیاد از موبایل چشمانش ضعیف شده بود!

من پس از بررسی‌های زیاد بالاخره موفق به مخفی کردن برنامه ها در آیفون شدم و خیال او را راحت کردم! پسرش فکر می‌کرد برنامه‌ها حذف شده‌اند در صورتی که من فقط آن‌ها را مخفی کرده بودم!

با اینکار او در طول هفته به بازی و درسش می‌رسید و جمعه‌ها اجازه بازی با موبایل را داشت! اگر شما نیز در چنین شرایطی هستید و به هر دلیلی قصد مخفی کردن اپلیکیشن ها در آیفون را دارید، این مقاله مخصوص شماست.

ما در سایت گیگ‌تک به شما یاد می‌دهیم چطور خیلی راحت و بی‌دردسر برنامه‌های مختلف را از دید افراد کنجکاو پنهان کنید.

راهنمای مخفی کردن برنامه ها در آیفون

روش‌های مختلفی برای پنهان کردن برنامه‌ها در ios وجود دارد. ما در این قسمت با ساده‌ترین و بهترین راهکارها، روش انجام اینکار را برایتان شرح می‌دهیم.

1. استفاده از Screen Time برای مخفی کردن برنامه ها در آیفون

در این روش کافی است پس از ورود به قسمت تنظیمات، ابتدا گزینه Screen Time و سپس Turn On Screen Time را انتخاب کنید. حال به بخش Content & Privacy Restriction بروید و در قسمت Allowed Apps برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید نمایش داده شوند را غیرفعال کنید.

پس از این دیگر اپلیکیشن‌های موردنظرتان نمایش داده نمی‌شوند! در صورت نیاز مجدد به این برنامه‌‌ها فقط کافی است همان مراحل قبلی را طی و برنامه‌ها را فعال کنید.

برای پنهان کردن برنامه‌های دانلود شده نیز باید در قسمت Content & Privacy Restriction، گزینه Content Restriction و سپس Apps را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید برنامه‌های مدنظرتان را براساس بازه سنی و یا حتی تمام آن‌ها را غیرفعال کنید.

بهترین راهکار مخفی کردن برنامه ها در آیفون

2.    مخفی کردن برنامه ها در آیفون با App Library

اگر سیستم‌عامل موبایل‌تان iOS 14 به بالاست، خیلی راحت می‌توانید با استفاده از App Library  برنامه‌ها را مخفی کنید. با استفاده از این روش دیگر اپلیکیشن‌‌های موردنظرتان در قسمت صفحه اصلی و فهرست‌ها نمایش داده نمی‌شوند!

در این روش ساده شما دیگر نیازی به نصب اپلیکیشن‌ها ندارید. برای اینکار در قدم اول انگشت‌تان را روی برنامه موردنظر بفشارید. حال گزینه Remove و پس از آن Remove from Home Screen را انتخاب کنید.

در این مرحله باید دقت بالایی به خرج دهید! حواس‌تان باشد دست‌تان اشتباهی روی گزینه Delete App نرود زیرا این گزینه برنامه شما را به‌طور کامل پاک می‌کند! هر زمانی نیز قصد برگرداندن برنامه مخفی‌شده را داشتید به App Library بروید و پس از فشردن برنامه، گزینه Add to Home Screen را لمس کنید.

این روش یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌ها برای مخفی‌ کردن برنامه‌ ها در آیفون از چشم دیگران است و با استفاده از آن می‌توانید هر برنامه‌ای را پنهان کنید.

3.   ساخت پوشه “بی‌مصرف‌ها” آسان‌ترین روش مخفی کردن برنامه ها در آیفون

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مخفی‌سازی موقت اپلیکیشن‌ها همین راه باشد! در این روش فقط باید یک پوشه با نام پوشه بی‌مصرف (The Expendables) یا پوشه به‌دردنخور بسازید!

حال برنامه‌های مدنظرتان را به این پوشه انتقال دهید. البته این روش، راهی مطمئن و کامل برای مخفی‌سازی نیست! اما روشی موقت و خوب برای افرادی است که از نمایش برنامه‌های پیش‌فرض در صفحه اصلی خسته شده‌اند!

4.    پنهان کردن یک صفحه از اپلیکیشن‌ها

در قسمت‌های قبل روش‌های مخفی کردن برنامه ها در آیفون را یاد گرفتید اما در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم چگونه یک صفحه از اپلیکیشن‌‌ها را مخفی کنید! البته این روش مخصوص زمانی است که شما قصد پنهان کردن چند برنامه را با هم دارید.

برای اینکار نیز شما نیازی به نصب نرم‌افزار خاصی ندارید؛ در قدم اول باید تمام برنامه‌های موردنظر و غیرضروری‌تان را به یک صفحه انتقال دهید. پس از آن دست‌تان را روی قسمت خالی صفحه نگه دارید، با اینکار گزینه‎‌ای در قسمت پایین صفحه نمایان می‌شود.

حال با کلیک روی این گزینه، از بین تمام صفحه‌های موبایل‌تان، تیک صفحه موردنظرتان را بردارید. پس از این مرحله دیگر تمام برنامه‌های موجود در صفحه نمایش داده نمی‌شوند! هر زمانی نیز قصد برگرداندن این برنامه‌ها را داشتید کافی است همان مراحل را تکرار کنید و تیک صفحه را بزنید!

۵. استفاده از اپلیکیشن  Secure Folder

این نرم‌افزار در زمینه مخفی‌سازی اپلیکیشن‌ها، در جهان نظیر ندارد و رتبه 4.4 را در بین تمام برنامه‌ها کسب کرده و یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در این نوع برنامه‌ها، قابلیت رمزگذاری و امنیت بالای آن است!

این برنامه برخلاف حجم کمش، قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این اپلیکیشن به‌خوبی از فایل‌های شما محافظت و خیال شما را راحت می‌کند. از امکانات خوب Secure Folder می‌توان به قابلیت رمزگذاری همه فایل‌ها، رابط کاربری آسان و … اشاره کرد. اگر دنبال اپلیکیشنی حرفه‌ای برای مخفی‌سازی برنامه‌های موبایل‌تان می‌گردید، Secure Folder را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۶. استفاده مثبت از باگ موجود در سیستم‌عامل ۹.۲

شما در این روش می‌توانید خیلی راحت باگ موجود در سیستم‌عامل ۹.۲ را به نقطه مثبتی برای خود تبدیل کنید. این باگ برنامه‌های موردنظر شما را مخفی می‌کند اما نه هر برنامه‌ای را! این روش فقط مخصوص برنامه‌های پیش‌فرض است!

در قدم اول باید یک پوشه بسازید و برنامه‌ها را به آن انتقال دهید. یکی از آیکون‌های موجود در پوشه را نگه دارید؛ می‌بینید که محتویات پوشه شروع به لرزش می‌کنند! حال یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و آن را تا قسمت راست پوشه بکشید و به صفحه جدید انتقال دهید.

حال برای بار دوم برنامه موردنظر را نگه دارید و آن را به سمت راست بکشید با این تفاوت که این بار آن را رها نکنید و با دست دیگرتان گزینه Home را بفشارید. می‌بینید که به طرز عجیبی برنامه موردنظر محو می‌شود! می‌توانید تمام برنامه‌های موجود در پوشه را نیز با همین روش مخفی کنید.

آسان ترین روش های مخفی کردن برنامه ها در آیفون

۷. ساخت پوشه آسان‌ترین روش مخفی‌ کردن برنامه ها در آیفون

اگر فرزند شما نیز از بازی‌های موبایل‌تان زیاد استفاده می‌کند، احتمال آسیب به چشم‌هایش بسیار زیاد است!  شما در این روش می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را گول بزنید!

به احتمال خیلی زیاد با این روش آشنا هستید! در این روش فقط کافی است برنامه مورد نظرتان به یک پوشه قدیمی یا جدید منتقل کنید!

این برنامه از صفحه اصلی موبایل‌تان حذف می‌شود و فرزندتان نیز فکر می‌کند آن را حذف کرده‌اید. البته اگر فرزند کنجکاوی ندارید از این روش استفاده کنید!

به پایان آموزش مخفی کردن برنامه‌ ها در آیفون رسیدیم

در این مقاله یاد گرفتید چگونه برنامه‌های غیرضروری و یا حتی برنامه‌های مهم را از صفحه اصلی و از دید افراد دیگر محو کنید. آیا عدم آگاهی از این موارد تابه‌حال برایتان مشکل‌ساز شده است؟! برای یادگیری سایر ترفندهای موبایل روی این لینک کلیک کنید.

اگر در این زمینه‌ سوال، پیشنهاد یا تجربه‌ای دارید با ما در میان بگذارید. آگاهی از این روش‌ها هیچ ضرری ندارد و قطعا در مواقع ضروی بسیار چاره‌ساز هستند؛ بنابراین این مقاله مفید را برای دوستان‌تان نیز بفرستید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید