آموزش آسان‌ترین روش‌ها برای بازیابی رمز اینستاگرام

آموزش روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام

آیا تابه‌حال از روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام استفاده کرده‌اید؟! این روش‌ها مخصوص زمان‌هایی است که شما به هر دلیلی به پسورد اکانت‌تان دسترسی ندارید! به یاد دارم  مدت‌ها روی پیج‌ کاری‌ام برای جذب فالوور کار می‌کردم و تلاش‌هایم نیز نتیجه خوبی داشت!

پس از چند ماه تصمیم گرفتم موبایلم را عوض کنم و پس از دریافت گوشی جدید، هرچه به ذهنم برای یادآوری رمز اینستاگرامم فشار آوردم فایده‌ای نداشت! هفته‌ها گذشت و من روزبه‌روز ناامیدتر می‌شدم تا اینکه خیلی اتفاقی این موضوع را با دوستم در میان گذاشتم.

وقتی او دلیل پریشانی من را فهمید بسیار تعجب کرد که برای چنین موضوع پیش پا افتاده‌ای آن‌قدر به خودم سخت می‌گرفتم! البته این موضوع برای خیلی ساده بود؛ زیرا با کمی ور رفتن با موبایلم در عرض ۱۰ دقیقه حساب کاربری‌ام را به من برگرداند!

وقتی موبایلم را جلو صورتم گرفت نزدیک بود از خوشحالی بال در بیاورم! اگر شما هم با چنین مسئله‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کنید این مقاله را تا انتها بخوانید. ما در این مقاله از گیگ‌تک به شما یاد می‌دهیم خیلی راحت رمز اینستاگرام‌تان را برگردانید.

روش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق خود اپلیکیشن

اولین و بهترین روشی که می‌توانید برای بازگردانی رمز اینستاگرام‌تان استفاده کنید، از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام است. در این روش شما می‌توانید خیلی راحت و حتی بدون داشتن نام کاربری‌تان، با ایمیل یا شماره موبایل‌تان به رمز اینستاگرام‌تان دسترسی پیدا کنید.

برای این روش فقط کافی است اپلیکیشن اینستاگرام‌تان را باز و مراحل زیر را دقیق و موبه‌مو اجرا کنید.

  1. در صفحه اول روی گزینه Get help logging in کلیک کنید.
  2. در این مرحله نوبت به وارد کردن مشخصات حساب کاربری‌تان می‌رسد. در صورتی که نام کاربری‌تان (Username) را می‌دانید آن را وارد کنید، اما در غیر این صورت می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره تلفنی که در ابتدای ساخت حساب‌تان وارد کرده‌اید اقدام کنید!
  3. حال نوبت به انتخاب روش بازیابی رمز اینستاگرام می‌رسد. برای این کار 3 راه وجود دارد؛ پس یکی از روش‌های زیر را انتخاب و دستور‌العمل آن را دقیق اجرا کنید.

آموزش آسان ترین روش های بازیابی رمز اینستاگرام

1.استفاده از ایمیل برای بازیابی رمز اینستاگرام

احتمالا در ابتدای ساخت حساب کاربری‌تان ایمیل‌تان را وارد کرده‌اید؛ اگر ایمیل‌تان هنوز فعال است تا بازگردانی رمز اینستاگرام‌تان فقط سه قدم فاصله دارید.

  • در قدم اول گزینه Send an Email را لمس کنید.
  • حال اینستاگرام ایمیلی برای شما می‌فرستد؛ بنابراین به قسمت صندوق ورودی ایمیل‌تان سر بزنید و روی لینک آن کلیک کنید. این ایمیل در واقع آدرس اصلی بازگردانی رمزتان است. درصورتی‌که ایمیلی در قسمت Inbox ندیدید، پوشه Spam را چک کنید.
  • پس از کلیک روی لینک در صفحه باز شده می‌توانید یک رمز عبور جدید برای اینستاگرام‌تان انتخاب و سپس آن را تایید (New password, again) کنید.

به همین راحتی می‌توانید به حساب قدیمی‌تان دسترسی پیدا کنید. درصورتی‌که تمایل دارید رمز جدیدتان روی موبایل‌تان ذخیره شود، گزینه Save Password و در غیر این صورت Not Now را انتخاب کنید.

2.استفاده از پیامک روشی مطمئن برای بازیابی رمز اینستاگرام

روش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک دقیقا مثل ایمیل است و تنها یک تفاوت جزئی دارد؛ در این روش اینستاگرام به جای ایمیل، لینک موردنظر را با پیامک برای شما ارسال می‌کند.

در این روش باید ابتدا گزینه Send an SMS را لمس کنید. با انتخاب این گزینه اینستاگرام لینک بازگردانی پسورد را از طریق پیامک برایتان می‌فرستد.

حال دقیقا مانند روش قبل پس از کلیک روی لینک و ورود به صفحه، یک پسورد جدید انتخاب و آن را تایید کنید و خیلی راحت به صفحه اینستاگرام‌تان وارد شوید.

بهترین ترفندهای بازیابی رمز اینستاگرام

3.فیس‌بوک روشی عالی برای بازیابی رمز اینستاگرام

آخرین روش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق برنامه پرطرفدار فیس‌بوک است. درصورتی‌که قبلا حساب کاربری‌تان را به فیس‌بوک متصل کرده‌اید، می‌توانید خیلی راحت از این راه نیز پسوردتان را برگردانید.

برای این کار در وهله اول گزینه Log in with Facebook را لمس کنید و دقیقا مانند روش‌های قبلی با لینک ارسال‌شده در فیس‌بوک می‌توانید پسورد جدید را وارد کنید.

اگر در این روش‌ها با خطا یا مشکلی در مورد ایمیل یا نام کاربری‌تان روبه‌رو شوید، احتمالا در نوشتن آن‌ها دقت زیادی انجام نداده‌اید. اما اگر از صحت آن‌ها مطمئن هستید به احتمال زیاد خود اینستاگرام به دلایلی اکانت شما را حذف کرده است!

روش بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده از طریق سایت اینستاگرام

در این روش شما می‌توانید به سایت اینستاگرام برای بازگردانی رمز اینستاگرام‌تان مراجعه کنید. این راه نیز مراحل بسیار ساده‌ای دارد فقط باید دقیق آن‌ها را انجام دهید.

در قدم اول باید سایت اینستاگرام را باز و روی گزینه Forgot Password کلیک کنید. حال در قسمت سفید مشخصات‌تان (نام کاربری، شماره موبایل یا ایمیل) را بنویسید و سپس Send Login Link را لمس کنید.

مراحل این روش دقیقا مانند راهکارهای قبلی است و خیلی راحت می‌توانید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید. البته همه ما می‌دانیم که «پیشگیری بهتر از درمان است!» به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیز با رعایت چند نکته زیر، خیال‌مان را از بابت امنیت حساب کاربری‌مان راحت کنیم!

حفظ امنیت پیج اینستاگرام با رعایت 4 نکته حیاتی

راحت ترین راهکارهای بازیابی رمز اینستاگرام

در این قسمت از نکات بسیار مهمی برایتان نوشته‌ایم؛ با رعایت این موارد می‌توانید علاوه بر حفظ امنیت حساب کاربری‌تان، در مواقع نیاز نیز خیلی راحت‌تر رمز فراموش‌شده‌تان را برگردانید.

1. ثبت‌ ایمیل معتبر

اولین مورد بسیار مهم، استفاده از یک ایمیل معتبر در زمان ثبت‌نام است! سعی کنید از همان ابتدا با ایمیل اصلی خودتان ثبت‌نام کنید تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید. اگر هم در حال حاضر در اکانت‌تان هیچ ایمیلی را وارد نکرده‌اید در اولین فرصت این کار را انجام دهید.

2.ثبت‌نام با شماره‌تلفن فعال

ثبت شماره تلفن‌تان یکی از مواردی است که در هنگام فراموشی پسورد اکانت‌تان کارتان را بسیار راه می‌اندازد! البته حواس‌تان باشد شماره‌ای را ثبت کنید که همیشه بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

با این کار حتی اگر شما به ایمیل‌تان نیز دسترسی نداشته باشید می‌توانید خیلی راحت از طریق موبایل برای بازگردانی رمز اینستاگرام‌تان اقدام کنید.

3. افزایش امنیت با انتخاب رمز سخت و قوی

انتخاب یک رمز قوی نیز یکی از موارد بسیار مهم برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام‌تان است. قطعا انتخاب رمز آسانی مثل 12345678 کار عاقلانه‌ای نیست! سعی کنید رمزی مطمئن و ترجیحا سخت بسازید که فقط خودتان حفظ باشید.

حواس‌تان باشد از کد ملی، شماره‌تلفن و حتی نام خود در ساخت رمز نیز استفاده نکنید زیرا این کار امنیت پیج‌تان را به خطر می‌اندازد!

4. فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای

پس از رعایت تمام موارد بالا گزینه ورود دومرحله‌ای (Two step verification) را نیز فعال کنید. هرکسی از این قابلیت اینستاگرام خبر ندارد اما با فعال‌سازی این گزینه دیگر نگرانی از بابت فراموشی رمز اینستاگرام‌تان نخواهید داشت!

پایان آموزش بازیابی رمز اینستاگرام

در این مقاله با انواع روش‌ها برای بازگردانی رمز فراموش‌شده اینستاگرام‌تان آشنا شدید. آیا تابه‌حال از این روش‌ها استفاده کرده‌اید؟!  همان‌طور که خواندید شما می‌توانید از دو روش اپلیکیشن و همچنین سایت اینستاگرام‌ پسوردتان را برگردانید.

حواس‌تان باشد حتما ایمیل یا شماره‌تلفن خود را در حساب کاربری‌تان وارد کنید زیرا در غیر این صورت اکانت خود را برگردانید! پس اگر این کار را نکرده‌اید هرچه سریع‌تر برای انجام آن اقدام کنید.

اگر در این فرایند با مشکلی روبه‌رو شدید حتما آن را با ما در میان بگذارید؛ متخصصان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود. ازآنجاکه این روزها همه در اپلیکیشن اینستاگرام فعالیت می‌کنند، آگاهی از این موارد بسیار ضروری است؛ پس این مقاله مفید را برای دوستان‌تان نیز بفرستید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید