4 روش آسان برای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام

4 روش آسان برای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام

اگر از کاربران اینستاگرام باشید حتماً تا به حال متوجه پست‌های پیشنهادی اینستاگرام شده‌اید. این پست‌ها براساس علایق شما و صفحاتی که فالو دارید نمایش داده می‌شوند این قابلیت علاوه بر طرف‌داران زیادش، مخالفانی نیز دارد.

خیلی از افراد به دلایل مختلف علاقه‌ای به مشاهده این پست‌ها ندارند و دربه‌در به دنبال راهی برای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام می‌گردند. این مقاله مخصوص این افراد نوشته شده است.

در این مقاله به دلایل نمایش پست‌ها و همچنین روش‌های حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام می‌پردازیم و می‌بینیم اصلاً چگونه پست های پیشنهادی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

در وهله اول به جای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام بهتر است بدانیم اصلاً این پست‌ها بر چه اساسی انتخاب و نمایش داده می‌شوند؟!

مبنای انتخاب پست‌های پیشنهادی اینستاگرام چیست؟

مبنای انتخاب پست‌های پیشنهادی اینستاگرام چیست؟

پیش از صحبت کردن در مورد موضوع حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام بیایید در وهله اول به این موضوع بپردازیم که اصلاً ملاک اینستاگرام برای نمایش پست‌های پیشنهادی چیست؟! همه ما می‌دانیم محتواهای اینستاگرام هر شخص با شخص دیگری متفاوت است!

برای مثال اکثر پست‌های پیشنهادی ( چه در زمینه اصلی و چه در اکسپلور ) اینستاگرام من مربوط به لباس و غذا اما پست‌های حساب کاربری برادرم بیشتر مرتبط با فوتبال و حواشی آن است! شما در قسمت‌های پیشنهادی اغلب چه پست‌هایی می‌بینید؟!

مشاهده این تصاویر و فیلم‌ها بی‌دلیل نیست و رازهایی در پشت پرده دارد! در این قسمت می‌خواهیم پرده از این رازها برداریم و ببینیم دلیل این تفاوت‌ها و انتخاب‌ها چیست؟

1. اطلاعات مربوط به پست

اولین مورد تأثیرگذار، میزان محبوبیت یک پست است! اینکه کاربران پست‌ها را چه‌طور و با چه سرعتی لایک، ارسال و ذخیره می‌کنند و برایش کامنت می‌گذارند دلیل بسیار مهمی برای نمایش پست‌های مشابه آن است!

البته این موارد در اکسپلور بسیار بیشتر از بخش‌های دیگر (مثل استوری یا زمینه اصلی اینستاگرام) اهمیت دارد.

2. سابقه تعامل شما با صاحب پست!

البته این موضوع بیشتر در اکسپلور تأثیر دارد. تعاملات گذشته شما با کاربری که پست مدنظر را به اشتراک گذاشته، به اینستاگرام این پیام را می‌دهد که احتمالاً شما به محتواها و پست‌های او علاقه دارید. همین موضوع دلیل نمایش پست‌های آن پیج در قسمت اکسپلور اینستاگرام‌تان است.

مثلاً اگر در گذشته پستی از یک پیج لباس را لایک و ذخیره کرده باشید احتمال مشاهده پست‌های دیگر آن کاربر زیاد است.

3. فعالیت کاربر در اینستاگرام

بیشتر ما روزانه بخشی از زمان‌مان را در اینستاگرام گذرانده و احتمالاً پست‌های محبوب‌مان را لایک یا ذخیره می‌کنیم. بر اساس همین تعاملات اینستاگرام سلیقه ما را تشخیص و پست‌های مشابه را به ما نشان می‌دهد.

من به غذاهای کره‌ای علاقه زیادی دارم و همیشه ویدیوهای فودبلاگرهای کره‌ای را تماشا و لایک می‌کنم. همین موضوع باعث شده هروقت به اینستاگرامم وارد می‌شوم تعداد خیلی زیادی از کلیپ‌های خوردن انواع نودل‌ها، هشت پا، خرچنگ و … را ببینم!

در نگاه اول این قابلیت اینستاگرام بسیار جذاب، مفید و کاربردی به نظر می‌رسد اما گاهی اوقات پست‌های پیشنهادی اینستاگرام جزو سلیقه ما نبوده و علاقه‌ای به مشاهده آن‌ها نداریم!

مثلاً شاید شما برخلاف من شما علاقه‌ای به مشاهده خوردن خرچنگ نداشته باشید! حال به‌نظرتان چگونه پست ‌های پیشنهادی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟!

چگونه پست‌ های پیشنهادی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

پست‌های پیشنهادی در قسمت‌های مختلفی (مثل زمینه اصلی و اکسپلور) از اینستاگرام ظاهر می‌شوند. در این بخش با روش کاهش و حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام آشنا می‌شوید.

1. روشی آسان برای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام در قسمت  HOME

اینستاگرام علاوه بر اکسپلور در زمینه اصلی نیز پست‌هایی به کاربرانش پیشنهاد می‌دهد! به تازگی در قسمت Home پست‌هایی از افراد جدید می‌بینیم که آن‌ها را دنبال نمی‌کنیم!

این قابلیت قبلاً وجود نداشت اما به تازگی اینستاگرام این ویژگی را نیز به آپشن‌های خود اضافه کرده است. البته اگر دقت کنید متوجه شباهت آن‌ها با پست‌های محبوب‌تان می‌شوید.

مثلاً اگر در حساب کاربری‌تان صفحات مربوط به سینما و فیلم را دنبال می‌کنید در این قسمت پست‌هایی مربوط به همین زمینه به شما نمایش داده می‌شود. این پست‌ها با صفحاتی که از قبل فالو دارید و یا آن‌ها را ذخیره می‌کنید ارتباط مستقیم دارند.

این پست‌ها برای اغلب افراد جذاب است چون محتواهای بیشتری از سلایق‌شان را می‌بینند. در واقع این ویژگی به افراد کمک می‌کند اطلاعات بیشتری در زمینه مورد علاقه‌شان کسب کنند.

البته با این حال خیلی از افراد علاقه‌ای به این پست‌های تصادفی ندارند و به دنبال راهی برای غیرفعال کردن آن‌ها می‌گردند.

بر اساس اطلاع‌رسانی اینستاگرام امکان غیرفعال کردن کامل این بخش وجود ندارد اما من در این بخش روشی برای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام در اختیارتان قرار می‌دهم.

در وهله اول حساب کاربری‌تان را (در صورت عمومی بودن) به حالت خصوصی تغییر دهید. برای این‌کار در ابتدا به صفحه اصلی حساب کاربری خود وارد شده و  به بخش تنظیمات  ( setting ) بروید. سپس گزینه Privacy را انتخاب و در این قسمت Private account را فعال کنید.

در وهله دوم به قسمت Home رفته و پشت‌سرهم صفحه را رو به بالا بکشید تا در انتها عبارت you’re all caught up ظاهر شود. اکنون به احتمال زیاد پست‌های پیشنهادی از کاربران ناآشنا را می‌بینید.

برای حذف پست ‌های پیشنهادی اینستاگرام سه نقطه کنار حساب کاربری را فشرده و از بین گزینه‌های موجود Not Interested را انتخاب کنید. با این کار اینستاگرام عدم علاقه‌ شما نسبت به پست‌های پیشنهادی شده و آن‌ها را کمتر نشان خواهد داد.

حال با همین روش و انتخاب گزینه I don’t want to see posts from this account دیگر پست‌های کاربرانی که فالو نکرده‌اید برای شما ظاهر نمی‌شوند.

2. حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام در قسمت اکسپلور

حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام در قسمت اکسپلور

 

همان‌طور که قبلاً گفتیم اینستاگرام بر اساس الگوریتم‌های خود در قسمت اکسپلور نیز پست‌هایی را به ما نمایش می‌دهد و گاهی این پست‌ها مورد پسند ما نیستند.

اینستاگرام قابلیت حذف این پست‌ها و چیدمان اکسپلور را به کاربرانش داده است. برای این کار پس از مشاهده پست نامرتبط با سلیقه‌تان، با کلیک روی سه نقطه، گزینه  not interested را انتخاب کنید.

با انجام این روش پس از مدتی متوجه تغییراتی در قسمت اکسپلور خود خواهید شد و تمام پست‌ها مطابق سلیقه و خواست شما نشان داده می‌شوند.

3. انتخاب دوستان نزدیک خود (close friend)

انتخاب دوستان نزدیک خود (close friend)

به جز پست‌های پیشنهادی گاهی اوقات ما خیلی علاقه‌ای به تماشای پست‌های فالوورهایمان نیز نداریم! در این قسمت با هم روش‌هایی را بررسی می‌کنیم که با آن‌ها خیلی راحت می‌توانید از شر پست‌های پیشنهادی و خارج از سلیقه‌تان راحت شوید!

یکی از قابلیت‌های اینستاگرام امکان ایجاد لیستی از افراد نزدیک‌تان است. شاید هیچ‌وقت نمی‌دانستید لیست کلوز ‌فرندتان نیز در محتواهای پیشنهادی اینستاگرام تأثیر داشته باشد!

با ایجاد این لیست فقط این افراد استوری شما را می‌بینند و با همین مسئله اینستاگرام متوجه می‌شود شما به محتوای چه کاربرانی علاقه بیشتری دارید!

4. بی‌صدا (mute) کردن کاربران

بی‌صدا (mute) کردن کاربران

همه ما افرادی را در اینستاگرام دنبال می‌کنیم (مثل همکاران یا آشنایان) که به دلایل متفاوتی امکان آنفالو کردنشان وجود ندارد و شاید حتی هیچ علاقه‌ای به تماشای پست‌هایشان نیز نداشته باشیم!

برای مثال یکی از همکاران من هر روز اخبار بد و منفی را به اشتراک می‌گذارد. اوایل من مانند هر پست دیگری، محتواهای او را نیز می‌دیدم اما پس از مدتی متوجه تأثیرات منفی آن در حالت روحی‌ام شدم.

البته به دلیل رویارویی هرروزه با او امکان آنفالو کردنش نیز وجود نداشت. به همین دلیل من به دنبال راهی برای حذف پست‌های او از زمینه اصلی اینستاگرامم می‌گشتم تا اینکه با این روش آشنا شدم.

خیلی راحت با بی‌صدا کردن او از شر آن همه اخبار منفی راحت شدم بی آنکه خودش متوجه شود! برای این ‌کار فقط کافی است استوری حساب کاربری شخص را کمی نگه داشته و سپس از گزینه‌های پیش رو، گزینه mute را انتخاب کنید.

به انتهای این مقاله رسیدید

در این مقاله با روش‌هایی آسان برای حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام آشنا شدید. البته از نظر من مشاهده پست‌های پیشنهادی در قسمت home نه تنها ضرری نداشته بلکه گاهی نیز مفید است!

مثلاً من به دلیل علاقه‌ام به آشپزی پست‌های مرتبط را فالو و لایک می‌کنم و در قسمت پیشنهادها اینستاگرام ویدیوهای مربوط به آشپزی را به من نشان می‌دهد.

به همین دلیل من با پیج‌های حرفه‌ای و کاربلدی آشنا و در نتیجه در زمینه آشپزی نیز ماهرتر شدم! پس همیشه هم نمایش این پست‌ها بد نیستند! نظر شما در این زمینه چیست؟

امیدوارم خواندن مقاله حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام برای شما مفید و کاربردی باشد، خواندن نظرات شما برای ما بسیار دل‌چسب است! با ارسال این مقاله کاربردی، دوستان‌تان را نیز از وجود چنین قالبیت‌ها و روش‌هایی مطلع کنید. هم‌چنین برای آشنایی و یادگیری دیگر روش‌ها و ترفندهای جدید می‌توانید وبسایت ما را دنبال کنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید