اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس | راهنمای جامع در 2 قدم

اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس

یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق اینستاگرام، اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس است. وقتی شما بتوانید افراد را از طریق اینستاگرام خود جذب کنید و کنجکاوی آنان را برانگیزانید، در مرحله بعد آن‌ها ممکن است به دایرکت شما مراجعه کنند یا خیلی راحت‌تر با یک کلیک به واتساپ کاری یا واتساپ بیزینس شما دسترسی پیدا کنند. سپس شما می‌توانید سایر مطالب، نمونه‌ها، تبلیغات و حتی درگاه پرداخت اینترنتی خود را برای مشتریان ارسال کنید.

پس اتصال اکانت واتساپ به اینستاگرام می‌تواند بخشی از استراتژی ارتباطی و آسان‌سازی دسترسی مشتریان به شما باشد. اما چگونه می‌توانیم اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس را انجام دهیم؟ این مقاله را دنبال کنید و به‌راحتی به کسب‌وکارتان کمک کنید.

مزایا و کاربردهای اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس

بعضی از کسب‌وکارها در اینستاگرام خود، یک شماره واتساپ قرار می‌دهند و از مشتریان می‌خواهند در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، سفارش، خرید و یا پشتیبانی به واتساپ مراجعه کنند.

اما باید بدانیم که راحتی مشتری همواره به رشد فروش و کسب‌وکارمان کمک می‌کند. مشتریان احتمالی شما تا زمانی که واقعاً نیازی جدی نداشته باشند یا مجبور نشوند حاضر به ذخیره شماره واتساپ شما و مراجعه به آن نمی‌شوند.

از طرفی اگر راحتی مراجعه را فراهم کنید، ممکن است افراد صرفاً با یک کنجکاوی ساده هم به واتساپ پیام دهند و احتمال خرید و سفارش آنها افزایش یابد.

سایر مزایای اتصال اکانت واتساپ به اینستاگرام شامل موارد زیر است:

  • حرفه‌ای‌تر شدن ظاهر کسب‌وکار و خدمات شما.
  • ایجاد پاسخگویی خودکار برای سؤالات متداول.
  • ارسال کاتالوگ‌ها و سایر تبلیغاتتان برای افراد.
  • امکان دسترسی سریع‌تر.
  • امکان پشتیبانی سریع و مناسب. 

پیش‌نیاز اتصال اکانت واتساپ به اینستاگرام

فرقی ندارد گوشی شما اندروید باشد یا آیفون. اما همواره برای اینکه مطمئن شوید از بهترین امکانات ممکن در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، ابتدا مطمئن شوید که جدیدترین نسخه‌ها را در اختیار دارید و هیچ یک از به‌روزرسانی‌ها را از دست ندهید.

درضمن اگر واتساپ بیزینس را ندارید، این نرم‌افزار را نصب کرده و اکانت خود را بسازید و تنظیمات مناسب را انجام دهید. دقت کنید تا هیچ یک از امکانات واتساپ بیزینس را از قلم نیندازید و بهترین استراتژی را پیش ببرید. حالا شما آماده هستید تا مراحل بعدی را انجام دهید.

شاید اینستاگرام شما شخصی باشد و هنوز به حالت تجاری و حرفه‌ای تبدیل نشده باشد. اگر حساب اینستاگرام شما تجاری یا بیزینس اکانت نیست کافی است به تنظیمات اینستاگرام بروید و گزینه Account را انتخاب کنید. سپس گزینه Swich to Professional Account را در پایین صفحه پیدا کنید و پس از لمس آن گزینه Business را بزنید. حالا تنظیمات حرفه‌ای خودتان را انجام دهید.

هم بیزینس اکانت اینستاگرام و هم اکانت واتساپ بیزینس امکانات مختلف و مفیدی دارند که البته در این مقاله نمی‌گنجند. اما به‌صرف اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس، با اینکه بستر بسیار فوق‌العاده‌ ارتباطی و اطلاعاتی را فراهم کرده‌اید اما نیاز است همچنان به کسب‌وکارتان کمک کنید.

مراحل اتصال اینستاگرام به واتساپ بیزینس

درواقع ایجاد اتصال کار راحتی است و در مراحل زیر مرحله‌به‌مرحله توضیح داده شده است. اما مسئله مهم‌تر استفاده بهینه از این امکانات به نفع کسب‌وکارمان خواهد بود.

بهتر است هم استراتژی مناسبی برای استفاده از اکانت واتساپ بیزینس و اینستاگرام داشته باشیم و هم در هر مرحله مخصوصاً طراحی یک حساب کاربری جذاب و کاربردی اینستاگرام چیزی کم نگذاریم.

مرحله اول: انتخاب اینستاگرام در ابزارهای کسب‌وکار واتساپ بیزینس

در گوشی اندروید، پس از بازکردن واتساپ بیزینس، به تنظیمات یا Setting بروید. حالا برای اتصال اینستاگرام به واتساپ در منو روی گزینه ابزارهای کسب‌وکار یا Business Tool بزنید. برای شما گزینه‌های اینستاگرام و فیس‌بوک نمایش داده می‌شود که شما باید اینستاگرام را انتخاب کنید و ادامه یا Continue را لمس کنید.

اولین مرحله اتصال واتساپ به اینستاگرام

مرحله دوم: تأیید حساب اینستاگرام

در ادامه مرحله قبل برای شما اینستاگرام باز خواهد شد. ایمیل یا آی‌دی و رمز خود را وارد کنید تا حساب کاربری شما باز شود. البته می‌توانید از طریق Facebook هم وارد حسابتان شوید.

حالا اگر یک حساب تجاری در اینستاگرام دارید می‌توانید به مرحله بعد بروید. اگر حساب اینستاگرام شما تجاری نیست مراحلی که در بخش پیش‌نیازها توضیح دادیم را طی کنید.

شما اکنون به‌راحتی می‌توانید اطلاعات حساب خود را تأیید و Done را بفشارید تا اکانت واتساپ شما در صفحه اینستاگرام شما نمایش داده شود.

حذف اتصال اینستاگرام و واتساپ بیزینس

ممکن است استراتژی شما تغییر کند و بخواهید اتصال اکانت واتساپ به اینستاگرام را لغو کنید. برای این کار مرحله اول را تکرار کنید. سپس در آخر اینستاگرام را لمس کرده و حذف یا Remove را انتخاب کنید.

بهترین امکانات را در بهترین شکل برای کسب‌وکارمان فراهم کنیم

در گیگ‌تک انواع ترفند و آموزش‌ها را در حوزه دیجیتال در اختیارتان می‌گذاریم پس حتما ما را دنبال کنید. این شما هستید که از آن‌ها استفاده کرده و استراتژی‌هایتان را بنا می‌کنید.

همچنین به ما بگویید چه مطالب دیگری موردنیاز شما است؟ برای رشد خود و کسب‌وکارتان از ما چه انتظاری دارید؟ همچنین اگر با مسئله‌ای مواجه شدید از ما بپرسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید