نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید

Amazon Music

بازار استریم موسیقی طی سال‌های گذشته به طور فزاینده‌ای رقابتی شده‌است. در حالی که Spotify و Apple Music به مشترکین پولی تمایل نشان می‌دهند، سرویس Amazon Music یک گزینه جایگزین جذاب را ارائه می ‌دهد، به خصوص اگر عضو Prime باشید.

مشترکان Amazon Music پرایم دسترسی رایگان به 2 میلیون آهنگ دارند، اما با پرداخت ۷.۹۹ دلار در ماه (یا ۷۹ دلار در سال)، Amazon Music Unlimited امکان دسترسی به ۷۰ میلیون آهنگ و ویس بدون پرداخت هزینه اضافی نیز فراهم است.

این امر به آمازون کمک می‌کند تا استریم موسیقی را از طریق بلندگوی مجهز به الکسا آسان کند. تعجب آور نیست که Amazon Prime Music گزینه پخش استریم پیش فرض در محدوده دستگاه‌های فعال صوتی آمازون است. چه موسیقی نامحدود داشته باشید و چه پرایم موزیک، می‌توانید از فهرست غنی Amazon Music لذت ببرید.

کاربران موسیقی آمازون از مزیت گوش دادن چند پلتفرمی موسیقی لذت می‌برند. برنامه‌ Amazon Music برای موبایل و دسکتاپ وجود دارد، اما به راحتی نیز می‌توانید در وب یا دستگاه‌های متصل به موسیقی گوش دهید. در ادامه، به برخی از نکات مربوط به سرویس پخش موسیقی آمازون، خواهیم پرداخت.

آفلاین دانلود و گوش دهید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYبرنامه موسیقی آمازون امکان دانلود آهنگ‌ها را در دستگاه تلفن همراه یا دسکتاپ برای پخش آفلاین ارائه می‌دهد. آهنگ، آلبوم یا لیست پخش مورد نظر را برای بارگیری پیدا کنید، روی نماد بیضی کنار آهنگ ضربه بزنید، سپس روی دانلود ضربه بزنید. از طریق برنامه تلفن همراه، می‌توانید انتخاب را فشار داده و از منوی بازشو، دانلود را انتخاب کنید. کاربران برنامه دسکتاپ همچنین می‌توانند سلکشن خود را بکشند و آن را در پانل سمت راست در بخش دانلود بیاندازند.

برای شخصی سازی بارگیری‌های خود، تنظیمات را در برنامه باز کرده و گزینه دانلود تنظیمات (Android، دسکتاپ) یا بارگیری کیفیت صدا (iOS) را انتخاب کنید با فقط در Wi-Fi دانلود کنید یا برای صرفه جویی در فضا بین فایل‌های استاندارد برای بهترین کیفیت یا فشرده‌سازی فایل سوئیچ کنید. در بخش مدیریت موسیقی در برنامه دسکتاپ، می‌توانید مکان ذخیره موسیقی آفلاین در رایانه را نیز تغییر دهید.

موسیقی خریداری‌شده را به صورت خودکار اضافه کنید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGY

آیا دوست دارید وقتی موسیقی جدیدی از آمازون خریداری می‌کنید، به طور خودکار به موسیقی آمازون اضافه شود؟ در این صورت، به تنظیمات برنامه بروید و گزینه دانلود خودکار خریدهای موسیقی آمازون (iOS) یا بارگیری خودکار (Android) را روشن کنید تا اطمینان حاصل کنید، هر آهنگی خریداری می‌کنید (حتی اگر قبل از داشتن برنامه خریداری شده باشد)  وارد Amazon Music شود.

اگر این گزینه را خاموش نگه دارید، می‌توانید هر زمان که بخواهید به صورت دستی فهرست موسیقی خود را تازه‌سازی کنید. فقط به تنظیمات بروید و روی Refresh My Music در پایین ضربه بزنید. برنامه موسیقی آمازون تمام موسیقی پیوست شده به حساب آمازون شما را تازه‌سازی می‌کند و آنچه را که در برنامه ندارد، اضافه می‌کند.

موسیقی مناسب با سطح خانواده گوش دهید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYبرخی از ما عاشق فریاد زدن کلمات رکیک و فحش در آهنگ هستیم، اما شاید شما بچه در خانه دارید یا می‌خواهید در یک جمع خانوادگی آهنگ گوش دهید. با برنامه موسیقی آمازون می‌توانید کلمات فحش را مسدود کنید به تنظیمات بروید و  Block Explicit Songs را انتخاب کنید. اگر از Amazon Music در وب استفاده می‌کنید، روی نام نمایه خود کلیک کنید، سپس Block Explicit Songs را انتخاب کنید.

با آهنگ بخوانید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYهمانطور که آمازون Prime Video از حالت X-Ray برخوردار است و از پشت صحنه تلویزیون و فیلم‌ها مطالب می‌گذارد، پخش کننده موسیقی آمازون نیز جزئیات خاص خود را با حقایق، داستان‌ها و متن مربوط به آهنگ اضافه می‌کند. در برنامه تلفن همراه، روی قسمت X-Ray در پایین صفحه ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتری برای آهنگ یا آلبوم دریافت کنید.

اگر سرویس Lyrics شعر را برای آهنگ در دسترس دارید، می‌توانید روی قسمت پایین آلبوم آرت ضربه بزنید تا با آهنگ دنبال شود، بنابراین همزمان با آهنگ متن آن را نیز می‌توانید ببینید. برای کسانی که از رایانه استفاده می‌کنند، روی دکمه Lyrics در زیر آهنگ فعلی ضربه بزنید تا آهنگ را دنبال کنید. (توجه داشته باشید که همه آهنگ‌ها متن ندارند و اگر به صورت آفلاین گوش می‌دهید، متن نمایش داده نمی‌شود.)

Alexa, Play Amazon Music

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYاین سرویس مخصوص آمازون است، می‌توانید به دستیار صوتی الکسا دستور دهید تا Amazon Music را از دور کنترل کنید. روی دکمه الکسا در پایین سمت راست برنامه تلفن همراه ضربه بزنید. اگر این اولین بار است که از آن استفاده می‌کنید، باید مجوز دسترسی، سرویس به میکروفون را بدهید. دفعه بعدی که دکمه الکسا را بزنید، یا بگویید ((الکسا))، دستیار صوتی آماده است تا به درخواست صوتی شما گوش دهد. برای خاموش کردن این ویژگی گوش دادن فعال، تنظیمات را باز کرده و روی Hands-free with Alexa برای روشن و خاموش کردن آن ضربه بزنید.

چه آهنگی در حال پخش است؟

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYکارهای زیادی می‌توانید با دستیار صوتی الکسا انجام دهید، اما اگر در یک دستگاه مجهز به الکسا به موسیقی گوش می‌دهید و نام آهنگی را نمی‌دانید، از الکسا با این جمله سوال کنید “what’s playing right now” یا بپرسید “who sings this song” تا نام خواننده را پیدا کنید. اگر احساس می‌کنید آهنگ‌های زیادی را که نمی‌شناسید، می‌شنوید، قابلیتی به نام Song ID را فعال کنید. بگویید “Alexa, turn on Song ID” الکسا عنوان آهنگ و هنرمند را در هر آهنگ اعلام می‌کند. اگر این کار شروع به آزار دادن کرد، هر وقت خواستید با گفتن “Alexa, turn off Song ID” آن را غیرفعال کنید.

گوش دادن به موسیقی در ماشین

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYدر سفر جاده‌ای یا رفت و آمد به محل کار هستید؟ Amazon Music به منظور ارائه پخش هندزفری، با ماشین شما ارتباط برقرار می‌کند. برنامه تلفن همراه را باز کنید، روی چرخ دنده تنظیمات در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس حالت اتومبیل را انتخاب کنید. این ویژگی برنامه را به نسخه تجزیه شده‌ای تبدیل می‌کند که می‌تواند با Apple CarPlay ، Android Auto یا Echo Auto کار کند.

در حالی که در حالت اتومبیل هستید، می‌توانید از لیست پخش شخصی و ایستگاه‌های رادیویی، آهنگ‌های اخیرا پخش شده و آلبوم‌های برتر دیگر انتخاب کنید. برای جستجو، با زدن دکمه روی صفحه یا استفاده از صدای به Alexa مراجعه خواهید کرد. بعد از اتمام کار با حالت اتومبیل، روی نماد اتومبیل در بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس روی خروج ضربه بزنید.

اگر از Waze دستورالعمل دریافت می‌کنید، تنظیمات را باز کرده و روی Enable Waze Integration ضربه بزنید تا به موسیقی داخل برنامه گوش دهید یا از برنامه موسیقی جهت مسیر را دریافت کنید.

 تایمر خواب تنظیم کنید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGY

گوش دادن به آهنگ‌های مورد علاقه می‌تواند آرام‌بخش باشد. اما اگر نمی‌خواهید موسیقی در تمام طول شب پخش شود، تایمر خواب تنظیم کنید. به Settings > Sleep Timer در iOS یا Android بروید، جایی که می‌توانید برنامه را برای ۱۵، ۳۰ ، ۴۵ یا ۶۰ دقیقه موسیقی تنظیم کنید.

دستگاه‌های متصل را مدیریت کنید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYآمازون به شما امکان می‌دهد حداکثر ۱۰ دستگاه مختلف را به یک حساب متصل کنید. مدیریت کنید که از طریق amazon.com/music/settings کدام دستگاه به اکانت شما دسترسی داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که دستگاه‌ها می‌توانند همزمان به یک حساب متصل شوند و شما باید ۳۰ روز صبر کنید تا بتوانید دستگاهی را غیرمجاز کنید و آن را با دستگاه جدید جایگزین کنید، این روش آزار دهنده آمازون برای اطمینان از ندادن دسترسی  به همه کسانی است که می‌شناسید.

از حساب Amazon Music مخصوص یک دستگاه استفاده کنید

نکاتی که باید در مورد Amazon Music بدانید - 023SITByOSe1DVSLDt0xiGYاشتراک Amazon Prime Unlimited برای دستگاه‌های نامحدود ماهیانه ۷.۹۹ دلار هزینه در بر دارد، اما اگر فقط می‌خواهید از یک دستگاه Echo یا Fire TV استفاده کنید، می‌توانید پس انداز کنید. اشتراک برنامه موسیقی آمازون برای یک دستگاه به صورت نامحدود فقط ۳.۹۹ دلار در ماه هزینه دارد و شما همچنان به ۷۰ میلیون آهنگ دسترسی خواهید داشت، اما اشتراک آن به یک دستگاه گره خورده است.

با گفتن الکسا به “Sign up for Amazon Music Unlimited” در دستگاه اکو مشترک شوید. برای Fire TV، به تنظیمات برنامه Amazon Music بروید و ثبت نام برای Amazon Music Unlimited را انتخاب کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید