چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟

تگ کردن در اینستاگراماینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی است و سال‌هاست که به وجود آمده ولی با این وجود، هنوز ممکن است هنگام استفاده از آن با اشکالات و ایراداتی مانند مشکلات تگ کردن در اینستاگرام مواجه شوید.

زمانی که می‌خواهید در یک پست یا در استوری به شخصی اشاره کنید و اینستاگرام نام کاربر مورد نظر را وارد نکند، ممکن است با باگ‌هایی در اینستاگرام مواجه شوید. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، باید راه‌حل‌های ذکر شده در ادامه را امتحان کنید تا مطمئن شوید هیچ مشکلی درون برنامه‌ای یا شخص تگ شده وجود ندارد.

وقتی صحبت از تگ کردن در اینستاگرام حساب فرد دیگری در یک پست اینستاگرامی به میان می‌آید، ممکن است برخی از مشکلات فنی مانع استفاده از این ویژگی شود اما ممکن است به اشتباه افتاده باشید و همچنین ممکن است در حسابی که می‌خواهید تگ گذاری کنید مشکلی وجود داشته باشد.

این مقاله همراه با رفع مشکلات احتمالی موجود در اینستاگرام، به مسائلی می‌پردازد که ممکن است شما را از تگ کردن در اینستاگرام باز دارد.

۱. تگ کردن افراد در زمانی که اینستاگرام از کار افتاده است

این احتمال وجود دارد که مشکلی که مانع از تگ کردن افراد در پست‌ها می‌شود مربوط به خود اینستاگرام باشد. اینستاگرام ممکن است به طور موقت از کار بیفتد یا با اشکالاتی روبرو شود و مهم است که ابتدا این احتمال را برطرف کنید.

با جستجوی Instagram.com می‌توانید بررسی کنید که آیا اینستاگرام در Downdetector خاموش است یا خیر. اگر سایت خراب است، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که منتظر بمانید تا دوباره فعال شود و در غیر این صورت، ممکن است مشکل دیگری وجود داشته باشد که در زیر ذکر شده است.

۲. تگ کردن در اینستاگرام بدون اتصال به اینترنت

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Screenshot ۲۰۲۲۰۳۰۵ ۲۳۲۳۴۴ Samsung Internetبا بررسی اتصال اینترنت تلفن خود شروع کنید. مرور محتوای اینستاگرام به صورت آفلاین امکان پذیر است زیرا محتوای بارگذاری شده قبلی را ذخیره می‌کند ولی با این حال، در حالت آفلاین نمی‌توانید در استوری و پست‌های اینستاگرام کامنت بگذارید یا نام افراد را ذکر کنید.

هنگامی که تأیید کردید که اینترنت به درستی کار می‌کند، می‌توانید سایر اشتباهات احتمالی را بررسی کنید.

۳. تگ گذاری یک حساب خصوصی

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Screenshot ۲۰۲۲۰۳۰۵ ۲۳۲۴۲۶ Samsung Internetاگر فردی را تگ کنید که اکانتش خصوصی است، اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد که او را در استوری‌ها، در پست‌ها، نظرات یا هر جای دیگری تگ کنید. با ارسال درخواست می‌توانید از این امر جلوگیری کنید و در صورت قبولی می‌توانید آن‌ها را تگ کنید.

۴. وارد کردن املاء نام کاربری نادرست

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Screenshot ۲۰۲۲۰۳۰۵ ۲۳۲۴۳۱ Samsung Internetنام کاربری اینستاگرام می‌تواند با نام واقعی حساب متفاوت باشد و آن‌ها می‌توانند پیچیده و به خاطر سپردن آن‌ها دشوار باشد. اگر اینستاگرام به شما اجازه تگ کردن شخص شناخته‌ شده که درخواست شما را پذیرفته است یا حساب شخصی او خصوصی نیست را نداد، نام کاربری او را دوباره بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که شخصی که شما تگ می‌کنید نام کاربری خود را تغییر داده باشد.

اگر به خاطر سپردن املا برایتان مشکل است، نمایه آن‌ها را باز کنید و نام کاربری را مستقیماً از آنجا کپی کنید.

 

۵. اضافه نشدن “@”

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Screenshot ۲۰۲۲۰۳۰۵ ۲۳۲۴۳۷ Samsung Internetاینستاگرام از کاربران می‌خواهد قبل از نام کاربری، علامت @ را برای تگ کردن شخصی اضافه کنند. اگر نام کاربری خالی را تایپ کنید، اینستاگرام اکانتی را برای تگ کردن انتخاب نخواهد کرد.

اگر نام کاربری صحیحی را می‌نویسید و سعی می‌کنید شخصی را که درخواست شما را پذیرفته تگ کنید، این نماد را فراموش نکنید. علاوه بر این، اگر می‌خواهید بیش از یک نفر را تگ کنید، باید «@» را جداگانه برای هر حساب اضافه کنید.

۶. تگ گذاری یک حساب غیرفعال یا مسدود شده

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Deactivated Accountبه محض اینکه شخصی شما را بلاک یا اکانت خود را غیرفعال کند، از او نمی‌توانید در یک پست نام ببرید. بنابراین، حتی اگر هیچ یک از اشتباهات ذکر شده در بالا را انجام نداده باشید، ممکن است باز هم نتوانید نام کسی را ذکر کنید.

می‌توانید بررسی کنید که آیا حساب کاربری آن‌ها دیگر فعال نیست یا به دنبال نشانه‌هایی بگردید که نشان می‌دهد آن‌ها شما را در اینستاگرام بلاک کرده‌اند یا خیر.

۷. تگ گذاری بیش از حد افراد

اینستاگرام به شما امکان تگ کردن ۲۰ نفر را در هر پست به صورت پیش فرض می‌دهد ولی اگر از این تعداد بیشتر شود، نمی‌توانید کسی را تگ کنید. بررسی کنید که آیا از حداکثر تعداد فراتر رفته‌اید یا خیر؛ در این صورت، باید برخی از تگ‌ها را حذف کرده و تعداد را زیر ۲۰ نگه دارید.

۸. تگ گذاری با یک حساب جدید

اینستاگرام حساب‌های جدید را به‌طور موقت محدود می‌کند تا مطمئن شود از آن‌ها برای اتوماسیون یا ارسال هرزنامه استفاده نمی‌شود تا از سوء استفاده جلوگیری شود. اگر نمی‌توانید شخصی را در یک حساب کاربری جدید تگ کنید، نشان می‌دهد که اینستاگرام با حساب شما به همین شکل رفتار کرده است.

در این صورت، چند روزی طول می‌کشد تا حساب کاربری شما از این محدودیت خارج شود و به محض رفع محدودیت‌ها، می‌توانید آزادانه هر کسی را تگ کنید.

۹. تگ گذاری در تعداد زیاد

اگر تعداد زیادی عکس را به صورت همزمان آپلود کنید یا افراد را بیشتر از آنچه معمولا انجام می‌دهید تگ کنید، ممکن است اعمال شما توسط اینستاگرام به عنوان اسپم در نظر گرفته شود و این می‌تواند منجر به محدود شدن حساب شما شود.

اگر افراد زیادی را تگ کرده‌اید و ناگهان دیگر نمی‌توانید تگ کنید، احتمالاً از قبل محدود شده‌اید و باید چند هفته صبر کنید تا عملکرد حساب اینستاگرام شما به حالت عادی بازگردد.

——————–

۸ راه‌حلی که اگر نمی‌توانید افراد را در اینستاگرام تگ کنید، باید امتحان کنید

اگر مطمئن هستید که هیچ یک از اشتباهات بالا را انجام نداده‌اید، این راه حل‌ها را امتحان کنید. امیدواریم که آن‌ها بتوانند هر مشکلی که با برنامه اینستاگرام دارید را حل کنند.

۱. فایل‌های کش خود را پاک کنید

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - ۲۳۴۴۲۴ scaledاین یک تصور اشتباه رایج است که پاک کردن حافظه پنهان اینستاگرام منجر به حذف داده‌های ضروری شما می‌شود. هنگامی که حافظه نهان را پاک می‌کنید، فایل‌های قدیمی و ناخواسته‌ای را که برنامه به آن‌ها نیاز ندارد حذف می‌کنید. می‌توانید یک بار حافظه پنهان خود را پاک کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می‌شود یا خیر.

پاک کردن داده‌های کش اینستاگرام در اندروید:

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - ۲۳۴۴۲۴ scaledبرای پاک کردن کش در اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی App Management در Settings کلیک کنید. (مدیر برنامه تلفن شما بسته به سیستم عامل شما ممکن است App Manager ،Applications ،Application Manager و غیره نامیده شود).
 • به  App list (فهرست برنامه) بروید.
 • از لیست برنامه‌های دیگر، Instagram را پیدا کنید.
 • به گزینه Storage usage در اینستاگرام بروید.
 • روی Clear cache (پاکسازی فایل‌های کش) کلیک کنید.

پاک کردن کش اینستاگرام در iOS:

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - ۲۳۴۷۱۳ scaledاگر آیفون دارید، می‌توانید با دنبال کردن این مراحل، داده‌های کش را نیز پاک کنید:

 • به Settings (نماد چرخ دنده) گوشی خود بروید.
 • روی General کلیک کنید.
 • به iPhone Storage بروید.
 • وقتی اینستاگرام را پیدا کردید، روی آن کلیک کنید.

در اینجا، شما دو گزینه را می‌بینید که می‌توانید یکی را انتخاب کنید. بیایید به طور خلاصه بررسی کنیم که آن‌ها چه می‌کنند:

Offload App: اگرچه این گزینه برنامه اینستاگرام را حذف می‌کند، اما داده‌های کش و سایر اطلاعات ذخیره شده در گوشی را پاک نمی‌کند. این یک راه عالی برای نصب مجدد یک برنامه بدون تأثیر بر اطلاعات اضافی است.

Delete App: این گزینه برنامه و سایر داده‌های مربوط به برنامه ذخیره شده در آیفون را حذف می‌کند بنابراین برای پاک کردن حافظه پنهان، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. با این حال، برای انجام این کار نیز باید برنامه را مجدداً نصب کنید.

۲. به‌روزرسانی برنامه اینستاگرام

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - ۲۳۴۸۱۹ scaledاین احتمال وجود دارد که برنامه اینستاگرام خود را آپدیت نکرده باشید و این باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای بررسی به فروشگاه برنامه خود بروید.

اگر برنامه هنوز به‌روزرسانی نشده است، گزینه به‌روزرسانی را مشاهده خواهید کرد ولی اگر قبلاً به‌روز شده است، لازم نیست کاری انجام دهید.

۳. خروج از سیستم و ورود مجدد به سیستم

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Screenshot ۲۰۲۲۰۳۰۵ ۲۳۴۹۲۹ Samsung Internetبه طور کلی، خروج از حساب‌های اینستاگرام می‌تواند به رفع اشکالاتی مانند عدم نمایش داده یا دریافت نکردن اعلان‌ها کمک کند.

حتی اگر برنامه شما به طور کامل به‌روز شده است، سعی کنید از اینستاگرام خارج شوید و سپس دوباره وارد شوید تا ببینید آیا این تفاوت ایجاد می‌کند یا خیر.

۴. راه‌اندازی مجدد تلفن

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Cell Phone Switched Off.jpgاگرچه ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، راه‌اندازی مجدد دستگاه شما معمولاً می‌تواند اکثر مشکلات برنامه را رفع کند. خاموش کردن تلفن همراه تقریباً تمام عملیات پشتیبان را متوقف می‌کند.

راه اندازی مجدد برنامه‌ها به آن‌ها شروعی تازه می‌دهد بنابراین این احتمال وجود دارد که این ترفند ساده و کوچک، مشکل شما را حل کند.

۵. اینستاگرام را مجددا نصب کنید

اگر هیچ یک از راه‌حل‌های ذکر شده در بالا کارساز نبود، بهتر است اینستاگرام را حذف و دوباره نصب کنید. برای حذف نصب اینستاگرام در اندروید و آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید:

اندروید:

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - ۲۳۵۰۵۴ scaled

 • به Settings گوشی خود بروید.
 • به  App management > App list بروید. (دسترسی به لیست برنامه‌ها ممکن است بسته به تلفنی که استفاده می‌کنید متفاوت باشد).
 • اینستاگرام را در لیست پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 • روی Uninstall کلیک کنید.

آیفون: 

 • چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - ۲۳۵۲۰۱ scaledبا رفتن به Settings > General > iPhone Storage > Instagram می‌توانید اینستاگرام را در آیفون خود حذف نصب کنید. پس از رسیدن به آنجا، روی Delete App کلیک کنید.
 • اینستاگرام را دوباره از اپ استور (برای آیفون) یا پلی استور (برای اندروید) نصب کنید و دوباره وارد شوید.

امیدواریم پس از آن بتوانید دوباره افراد را به درستی در اینستاگرام تگ کنید ولی اگر هنوز کار نمی‌کند، به احتمال زیاد حساب شما به طور موقت محدود شده است.

۶. اینستاگرام را برای چند روز ترک کنید

اگر چند هفته از حساب اینستاگرام خود استفاده نکنید ممکن است این مشکل برطرف شود، سپس دوباره بررسی کنید تا ببینید آیا محدودیت‌ها هنوز اعمال می‌شوند یا خیر. همین امر در مورد حساب‌هایی که به دلیل هرزنامه محدود می‌شوند صدق می‌کند.

در این مدت، می‌توانید یک حساب کاربری جدید اینستاگرام ایجاد و استفاده کنید. هنگامی که عملکرد حساب اصلی شما به حالت عادی بازگشت، دوباره افراد را در تعداد بالا تگ نکنید، بلکه آن را طبیعی نگه دارید.

۷. به طور موقت به وب اینستاگرام بروید

هنگامی که در تگ کردن در برنامه اینستاگرام با مشکل مواجه هستید و مطمئن هستید که این مشکل از درون برنامه است، به طور موقت به سرویس گیرنده وب بروید. این اصلاح برعکس نیز اعمال می‌شود یعنی اگر فقط در وب اینستاگرام مشکل دارید، می‌توانید به برنامه اینستاگرام بروید.

وقتی ایراد از مرورگر است، برطرف کردن مشکلات مرورگر ضروری است. برای رفع هر نوع تداخل مرورگر، سعی کنید حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید، مسدودکننده‌های تبلیغات و دیگر برنامه‌های افزودنی رسانه‌های اجتماعی را که استفاده می‌کنید موقتاً غیرفعال کنید، مرورگر را تغییر دهید و آن را بازنشانی کنید. اگر مشکل برطرف نشد، مرورگر را دوباره نصب کنید.

در حالی که از حساب اصلی خود (اگر به خوبی کار می‌کند) یا حساب جدید در وب اینستاگرام استفاده می‌کنید، باید مشکل را به مرکز راهنمایی اینستاگرام نیز گزارش دهید.

۸. با مرکز راهنمایی اینستاگرام تماس بگیرید

چرا تگ کردن در اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده است؟ - Instagram Help Centerپس از انجام همه کارها، اگر باز هم نتوانستید مشکل را حل کنید، می‌توانید با خط راهنمای اینستاگرام به شماره ۶۵۰-۵۴۳-۴۸٠٠ یا از طریق ایمیل در support@instagram.com تماس بگیرید.

اگر یک اینفلوئنسر هستید و در ذکر مارک‌های خاص برای پست‌های تبلیغاتی مشکل دارید، ممکن است مجبور شوید از افراد روابط عمومی برند مورد نظر درخواست کنید تا با اینستاگرام ارتباط برقرار کنند.

—————

قوانین دیگری که باید درباره تگ گذاری اینستاگرام بدانید:

در اینجا چند چیز دیگر وجود دارد که ممکن است بخواهید در مورد تگ گذاری در اینستاگرام بدانید. در مرحله اول، می‌توانید خود را از پستی که در آن تگ شده‌اید حذف کنید.

برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:
 • به عکس یا ویدیویی که در آن تگ شده‌اید بروید.
 • روی نام کاربری خود ضربه بزنید.
 • روی Remove Me From Post ضربه بزنید.
 • همچنین می‌توانید تنظیمات نمایان بودن پست‌هایی را که در آنها تگ گذاری شده‌اید، تغییر دهید.

وقتی شخصی در اینستاگرام از شما نام می‌برد، در پروفایل شما ظاهر می‌شود. اگر تنظیمات visibility خود را تغییر دهید، می‌توانید کنترل کنید چه کسی می‌تواند ببیند که شما تگ گذاری شده‌اید.

در تنظیمات visibility، دو گزینه پیدا خواهید کرد:

 • عمومی: همه افراد در اینستاگرام می‌توانند تصاویری که شما در آنها تگ شده‌اید را ببینند.
 • خصوصی: فقط چند دنبال کننده منتخب می‌توانند آن را ببینند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید