چرا یوتیوب تعداد Dislike ویدیوها را پنهان می‌کند؟

چرا یوتیوب تعداد Dislike ویدیوها را پنهان می‌کند؟

در اقدامی جسورانه و در یک تغییر بزرگ برای این پلتفرم، یوتیوب اعلام کرده که تعداد Dislike ویدیوهای عمومی را حذف می‌کند. در حالی که همچنان می‌توانید ویدیوها و سازندگان آن را نیز در صورت تمایل Dislike کنید، این ویژگی تنها برای خود تولیدکنندگان قابل دیدن است و دیگر برای عموم در دسترس نیست.

تاریخچه حذف موارد Dislike یوتیوب

در مارس ۲۰۲۱، یوتیوب آزمایشی را برای حذف Dislike ویدیوهای عمومی برای برخی از کاربران آغاز کرد. این شرکت با گروه کوچکی از کاربران این ویژگی را آزمایش کرد و چند طرح بالقوه را نیز به بررسی گذاشت. در آن زمان هیچ راهی برای انصراف از آزمایش وجود نداشت.

اکنون، همانطور که در وبلاگ YouTube اعلام شده است، این تغییر در سراسر پلتفرم برای همه، در همه دستگاه‌ها در حال اجرا است. اگرچه همچنان می‌توانید ویدیویی را لایک یا دیسلایک کنید، فقط تعداد لایک‌ها عمومی خواهد بود. تعداد نپسندیدن‌ها همچنان ردیابی می‌شود و سازندگان در صورت تمایل می‌توانند آن را در داشبورد YouTube Studio خود مشاهده کنند. Dislike ویدیوها همچنان برای اصلاح محتواها استفاده خواهد شد.

چرا یوتیوب Dislike را حذف می‌کند؟

YouTube May Prevent "Dislike Mobs" From Abusing the Dislike Button

توانایی رتبه‌بندی عمومی ویدیو در YouTube باعث شده برای مدت طولانی این برنامه یکی از اصلی‌ترین پلتفرم‌ها باشد، بنابراین ممکن است تعجب کنید که چرا یوتیوب Dislike ها را پنهان می‌کند. یوتیوب می‌گوید که متوجه افزایش تعداد سازندگان (به ویژه آنهایی با کانال‌های کوچکتر هستند) شده است که به طور ناعادلانه، شاید توسط گروه‌هایی که با آنچه سازنده مخالف بوده، موافق هستند، مورد هدف Dislike ویدیوها قرار می‌گیرند. از این معیار برای قضاوت در مورد کیفیت ویدیو استفاده نمی‌شد، بلکه به عنوان حمله‌ای به سازنده مورد استفاده بود. در آزمایش یوتیوب، مشخص شد که حذف تعداد دیسلایک عمومی به این معنی است که یک ویدیو کمتر مورد هدف این نوع حملات قرار می‌گیرد.

آیا حذف دیسلایک‌ها از YouTube به شما کمک می‌کند؟

YouTube considers removing dislike button to combat bad actors – MobileSyrup

اگرچه این تغییر ممکن است به سازندگان کمک کند، اما تأثیر آن ممکن است برای بینندگان منفی باشد. قبل از شروع تماشای یک ویدیو، اغلب مفید است که ببینید چه تعداد دیسلایک دارد، زیرا نشانگر خوبی است که ویدیو ممکن است کیفیت پایینی داشته باشد. اکنون، بدون دیسلایک، تنها چیزی که می‌توانید به آن‌ها تکیه کنید نظراتی است که در بهترین زمان‌ها در یوتیوب مشکوک هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید