ویژگی‌های جدید آیفون؛ آیفون به زودی با صدای خود شما صحبت می‌کند!

به زودی باید منتظر ویژگی‌های جدید آیفون برای افراد ناتوان باشیم. اپل اعلام کرده است که ویژگی‌های مذکور در اواخر سال جاری میلادی به آیفون و سایر دستگاه این شرکت می‌آیند. یکی از این ویژگی‌ها قابلیت  Personal Voice است که از یک نسخه ترکیبی صدای شما برای مکالمات گفتاری استفاده می‌کند و راه معنی داری جهت برقراری ارتباط برای کسانی است که توانایی صحبت کردن خود را از دست داده اند.

تنظیم Personal Voice نیز اسان خواهد بود، زیرا فقط باید یک مجموعه تصادفی از کلمات و جملات را بخوانید تا سیستم مدنظر تن صدای شما را به طور کامل درکرده و از آن استفاه کند.

با ویژگی دیگری به نام Live Speech برای ایفون، ایپد و مک می‌توانید با تایپ کردن جلمه مدنظر خود آن را به صورت صوت در برنامه‌های خاصی همچون فیس تایم مورد استفاده قرار بدهید. اگر توانایی صحبت کردن شما در حال حاضر مختل شده است، این ویژگی می‌تواند واقعاً کمک‌کننده باشد. برای کاهش مدت زمان مربوط به تایپ هر کلمه، می‌توانید از عبارات خاصی استفاده کنید که به صورت پیشفرض در آیفون ذخیره شده‌اند.

سایر ویژگی‌های جدید آیفون

Personal Voice و Live Speech قطعاً برای کسانی که از مشکلات مربوط به صوت خود رنج می‌برند یک گزینه عالی خواهد بود. این ویژگی‌های جدید به شما اجازه می‌دهند تا حتی در صورت توانایی صحبت کردن خود، با عزیزانتان به راحتی سخن بگویید.

اپل ویژگی‌های جدید آیفون را برای افراد مبتلا به بیماری‌های شناختی، بینایی، شنوایی و تحرک پیش‌بینی کرده است. به عنوان مثال، ویژگی خاصی به نام Assistive Access، امکانات غیرضروری را در برنامه‌های مختلف به صورت خودکار حذف می‌‌کند تا کاربران ناتوان بتوانند با راحتی بیشتری از آنان استفاده کنند. این مورد را می‌توان در برنامه‌هایی مانند تلفن، FaceTime، پیام‌ها، دوربین، عکس‌ها و موسیقی به خوبی مشاهده کرد. ویژگی Assistive Access دکمه‌های ناوبری را بزرگ می‌کند تا کاربران ناتوان بتوانند با سرعت بیشتری به ویژگی مدنظر خود دسترسی داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید آیفون، برنامه Point and Speak for the Magnifier است که به صورت خاص برای کاربران دارای معلولیت بینایی طراحی شده است. تنها کافی است دوربین گوشی را به سمت شی خاصی بگیرید و از آیفون بخواهید تا آن شی را برایتان شرح دهد.

سارا هرلینگر، مدیر ارشد بخش Accessibility اپل می‌گوید این ویژگی‌های جدید آیفون با توجه به بازخورد‌های اعضای جوامع معلول طراحی‌شده‌اند تا بتوانند بهترین خدمات را به افراد ناتوان ارائه دهند. اپل همواره در تلاش بوده است تا کار کردن با آیفون را برای این افراد راحت‌تر کند.

منبع: digitaltrends

ویژگی‌های جدید آیفون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید