سرعت تعویض گوشی‌های آیفون در بین کاربران جوان بیشتر است

ظاهراً جوانان علاقه زیادی به تعویض گوشی‌های آیفون خود دارند. گوشی‌های هوشمند امروزه به چیزی فراتر از یک وسیله ارتباطی ساده تبدیل شده‌اند و بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما محسوب می‌شوند. این دستگاه‌ها را می‌‌توان چه در دست جوانان و چه افراد کهن‌سال مشاهده کرد. با این حال، بسیاری از ما هر دو سال یک‌بار گوشی جدیدی خریداری می‌کنیم.

گوشی‌های هوشمند در چند سال گذشته پیشرفت‌ها و بهبودهای قابل توجهی در ارتباط با کیفیت تصویر، سرعت اینترنت، دوربین و طراحی کلی خود داشته‌اند. به همین دلیل، تفاوت بین مدل‌های قدیمی و جدید کمتر از همیشه است. با این وجود، اغلب کاربران باز هم دوست دارند تا تلفن همراه خود را در باز‌ه‌های زمانی کوتاه مدت تعویض کنند. ظاهراً سرعت تعویض گوشی‌های آیفون در بین جوانان بیش از آنچه است که در گذشته تصور می‌شد.

مطالعات جدید در مورد تعویض گوشی‌های آیفون توسط جوانان

بر اساس یک مطالعه اخیر شرکت Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) بر روی کاربران شرکت اپل، مشخص شده است که افراد جوان‌تر، به مدل‌های جدیدتر آیفون علاقه بیشتری دارند و گوشی خود را زودتر از سایر افراد تعویض می‌کنند.

به عنوان مثال، 45 درصد از کاربران 18 تا ۲۴ساله، تلفن همراه قبلی خود پس از گذشت کمتر از یک سال عوض کرده‌اند. این درصد بیش از سه برابر افراد بالای 65 سال است. به طور کلی، 65 درصد از مشتریان 65 سال به بالا گوشی قبلی خود را حداقل برای سه سال نگه داشته‌اند که این رقم 2.5 برابر بیشتر از درصد مشاهده شده در گروه سنی 18 تا 24 سال است.

مطالعه CIRP همچنین نشان می‌دهد که 40 تا 45 درصد از مصرف‌کنندگان بین 18 تا 54 سال، گوشی‌های خود را در کمتر از دو سال تعویض می‌کنند و 21 تا 27 درصد از مصرف‌کنندگان 55 ساله تنها پس از گذشت سه سال حاضر به تعویض تلفن همراه خود هستند.

البته، این وضعیت خیلی تعجب‌آور نیست؛ زیرا همان‌طور که بسیاری از ما می‌دانیم، جوانان بیشتر از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. در هر روز میلیون‌ها جوان در پلتفرم‌های اجتماعی خاصی مانند اینستاگرام و تیک تاک محتواهای مختلفی را مشاهده می‌کنند.

علاوه بر این، ترندهای جدید اغلب جوانان را وادار به تعویض گوشی‌های آیفونشان می‌کند، حتی اگر نیازی به یک آیفون نو نداشته باشند. برندها با آگاهی از این موضوع و با استفاده از تبلیغات، کاربران جوان را به سمت تغییر گوشی‌هایشان هدایت می‌کنند. در عین حال، برخی از این جوانان ممکن است به دلیل نیازهای کاری و یا تحصیلی به گوشی‌های جدید نیاز داشته باشند، اما ظاهراً بیشتر جوانان دوست دارند هر طور که شده جدیدترین مدل آیفون را خریداری کنند.

منبع: Gizmodo

تعویض گوشی‌های آیفون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید