CyberDog های (سگ‌های رباتی) جدید شیائومی می‌تواند کارهای زیادی انجام دهند

CyberDogاگر Xiaomi CyberDog در تصویر بالا آشنا به نظر می‌رسد، به این دلیل است که ما قبلا چنین چیزهایی را در فیلم‌های علمی تخیلی دیده بودیم. معمولا Boston Dynamics شرکتی است که با سگ‌های روبات خبر سازی می‌کند. با این حال، شیائومی به رباتیک نیز علاقه دارد. شیائومی علاوه بر رونمایی از تلفن هوشمند Mix 4 و مشخصات دیوانه کننده آن در روز سه شنبه، پرده از CyberDog را نیز برداشته است. اگر جزو اولین ۱۰۰۰ طرفدار شیائومی برای سفارش این محصول هستید، این همراه غیرمنتظره حدود ۱۵۰۰ دلار می‌تواند برای شما آب بخورد.

Xiaomi's CyberDog is the company's first step into quadruped robotics

شیائومی فقط گوشی، تبلت و رایانه شخصی تولید نمی‌کند. این شرکت یک اکوسیستم کامل از دستگاه‌های هوشمند را برای خانه نیز توسعه داده است. علاوه بر این، اسکوتر تولید می‌کند و چند ماه قبل اعلام کرد که خودروهای برقی نیز تولید می‌کند. بنابراین، معرفی CyberDog نباید واقعا کسی را شگفت زده کند.

روباتیک و هوش مصنوعی دست به دست هم داده‌اند و ما به تازگی بررسی آنچه روبات های هوشمند می‌توانند انجام دهند را آغاز کرده‌ایم. اگر شوخی‌های آخرالزمانی نابود کننده را کنار بگذاریم، این همراهان روباتیک فقط باهوش‌تر می‌شوند و ممکن است جایی در خانه آینده ما داشته باشند. این موضوع هدف شیائومی از معرفی CyberDog است. این شرکت در حال بررسی این نوع خاص از فناوری است و مشخص می‌کند که آیا این فناوری می‌تواند به خانه شما اضافه شود یا خیر، مهم نیست که چقدر ظاهر آخرزمانی داشته باشد و وحشتناک به نظر برسد.

CyberDog شیائومی چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

اول از همه، این جانور مصنوعی می‌تواند تا ۳.۲ متر در ثانیه حرکت کند این مقدار چیزی حدود، ۷.۱۶ مایل در ساعت است. شیائومی موتورهای سروو مخصوص این ربات را با گشتاور و سرعت چرخش 32N·m/220Rpm توسعه داده است. CyberDog همچنین می‌تواند روی هوا ملق بزند. مفیدتر از آن توانایی حمل تا ۶ پوند وزن اضافی را نیز دارد.

Xiaomi CyberDog

پلتفرم NVIDIA Jetson Xavier NX به CyberDog قدرت می‌دهد. از آن به عنوان ابررایانه هوش مصنوعی برای سیستم‌های Embedded and Edge یاد می‌شود که شامل ۳۸۴ هسته CUDA همچنین، ۴۸ هسته تنسور، پردازنده ۶ کارملی ARM و ۲ موتور شتابدهنده یادگیری عمیق است.  تغذیه AI سیستمی از ۱۱ حسگر با دقت بالا است. آنها بازخورد فوری را برای حرکت ارائه می‌دهند. شیائومی همچنین سیستم‌های بیولوژیکی کاملی برای این مدل می‌خواست. این سیستم شامل سنسورهای لمسی، سنسورهای اولتراسونیک، GPS ، میکروفون و دوربین است.

ربات چه چیزی می تواند ببیند؟

شیائومی مجموعه ای از سنسورهای دوربین را در Cyberdog قرار داد: دوربین های تعاملی هوش مصنوعی، دوربین‌های دوچشمی با زاویه فوق العاده گسترده فیش‌آی و ماژول Intel RealSense D450 Depth. علاوه بر این، الگوریتم بینایی رایانه‌ای آن به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا ربات را آموزش دهند. CyberDog دارای سه درگاه USB-C و اتصال HDMI است، بنابراین می‌توانید آن را به دستگاه‌های دیگر متصل کنید.

Watch Xiaomi's First Video Featuring Its Robotic Cyberdog - Cybertechbiz.com
به لطف آرایه دوربین، CyberDog می‌تواند اشیا را ردیابی کند، مکان‌ها را تعیین و نقشه برداری کند، از موانع جلوگیری کرده و در محیط اطراف حرکت کند:

این بدان معنا است که CyberDog می‌تواند محیط اطراف خود را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کند، نقشه‌های ناوبری ایجاد کند، مقصد خود را ترسیم کند و از موانع جلوگیری کند. همراه با وضعیت بدن و ردیابی تشخیص چهره، CyberDog قادر است صاحب خود را دنبال کرده و با موانع روبرو شود.

این ربات به دستورات صوتی پاسخ می‌دهد و یک برنامه همراه نیز به شما امکان می‌دهد حیوان خانگی Xiaomi خود را کنترل کنید.

CyberDog شیائومی حدود ۹.۹۹۹ یوان (۱۵۴۱ دلار) هزینه خواهد داشت، اما تنها ۱۰۰۰ دستگاه از این مدل در دسترس خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید