شارژر 200 واتی شارژ سریع شیائومی در واقع ممکن است به واقعیت تبدیل شود

شارژر 200 واتی

شارژر 200 واتی شیائومی از زمان معرفی Mi Mi 11 در ماه مه (اردیبهشت) را به خاطر دارید؟ شیائومی شارژ Mi 11 Pro را با ۲۰۰ وات به نمایش گذاشت. این شارژر فقط در ۱۵ دقیقه از ۰ تا ۱۰۰ درصد می‌رود. ما در این مقاله در مورد این موضوع بحث نخواهیم کرد که این نوع سرعت شارژ مفید است یا موجب کاهش بازده می‌شود. درعوض، بر این واقعیت تمرکز خواهیم کرد که بدون شک یک اقدام بزرگ است، حتی شیائومی ادعا کرد که در این مرحله چند رکورد جهانی را نیز شکسته است.

شیائومی این فناوری را Xiaomi HyperCharge نامید و طولی نکشید که جزئیات بیشتر در مورد شارژر ۲۰۰ واتی نیز آشکار می‌شود، مانند این واقعیت که Mi 11 Pro استفاده شده در نسخه نمایشی، دارای یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی بود. اما با شارژ ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی و ۸۰۰ دور شارژ داخلی، این باتری ۲۰٪ ظرفیت خود را از دست داد. که البته مسلما بد به نظر می‌رسد، اما در واقع بهتر از مدل معرفی شده چینی با ۶۰ درصد ظرفیت باتری پس از ۴۰۰ بار شارژ است.

اتفاق نظر کلی پس از شایعات زیاد این بود که، فناوری شارژ 200 واتی به این زودی به دستگاه‌های کاربری نهایی نمی‌رسد. اما به تازگی معلوم شد که این کل داستان نیست و ممکن است شارژ ۲۰۰ واتی نزدیک‌تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید.

شارژر 200 واتی شارژ سریع شیائومی در واقع ممکن است به واقعیت تبدیل شود - gsmarena 002 1 1

فناوری شارژر 200 واتی

شارژر 200 واتی شارژ سریع شیائومی در واقع ممکن است به واقعیت تبدیل شود - gsmarena 002 2معلوم شد شرکتی که در واقع پشت فناوری شارژ 200 واتی است، NuVolta Technologies نامیده می‌شود، یکی از بازیگران اصلی در طراحی شارژ و فضای سیلیکونی است. طبق گزارش جدید، این شرکت اخیرا نسل دوم تراشه شارژ سریع خود را راه اندازی کرده است. همان چیزی که پشت شیائومی هایپر شارژ وجود دارد. ظاهرا NuVolta NU2205 سریعترین تراشه شارژ با بالاترین توان تولید در صنعت است که قادر به رسیدن به ۱۰۰ وات است. همچنین این تنها تراشه چینی از معماری شارژ سریع پمپ دو سلول ۴: ۲ پشتیبانی می‌کند و این بدین معنی است که کل ۲۰۰ وات در یک باتری تقسیم شده، حاصل می‌شود.

واضح است که NU2205 در حال حاضر یک پیشنهاد منحصر به فرد در بازار است. NuVolta Technologies بخصوص افتخار می‌کند که توانسته انحصار شرکت‌های خارجی را در فضای شارژ سریع دو سلول شکست دهد. از همه بهتر، این موضوع می‌تواند خبرهای خوبی برای شرکت‌هایی فراتر از شیائومی و دستگاه های آن باشد. اگرچه هنوز شیائومی اولین کسی است که فناوری را در یک گوشی تولیدی قرار می‌دهد، اما، به نظر می‌رسد NU2205 می‌تواند به طور گسترده عرضه شود و به تولیدکنندگان دیگر نیز فروخته شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید