شیائومی از فناوری باتری جدید با ۱۰ درصد ظرفیت بیشتر و نظارت پیشرفته خبر داد

 فناوری باتری جدید

در یک پست کوتاه در Weibo، شیائومی فناوری باتری جدید خود را فاش کرد که تیم تحقیق و توسعه روی آن کار کرده است و باید سال آینده در دسترس قرار گیرد. زبان چینی ترجمه شده توسط ماشین ممکن است کمی ضعیف باشد، اما با توجه به آنچه که ما جمع آوری کرده‌ایم، شیائومی توانسته محتوای سیلیکون داخل باتری را حدود ۳ برابر افزایش دهد و منجر به ذخیره سازی ظرفیت کارآمدتر شده است.

در همان اندازه، باتری جدید می‌تواند حدود ۱۰ درصد میلی‌آمپر ساعت بیشتری را در خود جای دهد و با یک بار شارژ، ۱۰۰ دقیقه زمان کار اضافی را فراهم کند. فناوری بسته بندی نیز اصلاح شده است که کارایی فضا را بیشتر بهبود بخشیده است. PCM (ماژول مدار حفاظتی) در زاویه ۹۰درجه قرار گرفته است و دیگر صاف نیست و در نهایت باعث صرفه جویی در فضا می‌شود.

Xiaomi announces new battery tech, 10% bigger capactiy and advanced  monitoring - GSMArena.com news

علاوه بر این، شیائومی فناوری باتری جدید را به یک تراشه سنج سوخت مجهز کرده است که بر الگوریتم‌های پیشرفته برای بهبود ایمنی و طول عمر سلول‌ها تکیه می‌کند و شارژ شبانه را نظارت می‌کند. این حالت شارژ بیش از حد را در زمانی که گوشی برای مدت طولانی به برق متصل است کاهش می‌دهد. برخی از کنترل دما با استفاده از سنسورهای اضافی نیز وجود دارد و همانطور که همه ما می دانیم، باتری های لیتیوم یونی گرما را چندان دوست ندارند. با این حال، ما نمی دانیم که Xioami دقیقا چگونه می تواند دمای باتری را کنترل کند.

اولین فناوری باتری جدید تولید انبوه از این نوع باید در نیمه دوم سال آینده عرضه شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید