شیائومی قصد دارد با ساعت هوشمند مجهز به سیستم عامل Wear OS 3 خود با سامسونگ رقابت کند

سری گلکسی واچ سامسونگ به عنوان یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند برای کاربران اندرویدی در نظر گرفته می‌شود. سامسونگ با گلکسی واچ ۴، سیستم عامل تایزن را کنار گذاشت و به Wear OS 3 که با مشارکت گوگل توسعه یافته بود، مهاجرت کرد. از آن زمان تاکنون، این شرکت توانسته نهایت استفاده را از سیستم عامل Wear OS 3 در آخرین ساعت هوشمند خود یعنی Galaxy Watch 5 داشته باشد.

شرکت شیائومی نیز ممکن است قصد داشته باشد مسیر سامسونگ را طی کند. به گفته 9To5Google، شیائومی در حال کار بر روی ساعت هوشمند خود با سیستم عامل Wear OS 3 است. تا‌کنون، ساعت‌های هوشمند شیائومی، مانند Watch S1 و S1 Pro، بر روی سیستم‌ عامل اختصاصی شیائومی یعنی MIUI Watch OS اجرا می‌شدند.

ساعت‌های هوشمند این غول چینی با ویژگی‌هایی از جمله طراحی ممتاز، تراشه ۱۲ نانومتری، مجموعه‌ای از سنسورهای سلامتی و عمر باتری خوب عرضه می‌شوند. با این حال، شیائومی نتوانسته با این ساعت‌های هوشمند موفقیت واچ بندهای ارزان‌تر خود را تکرار کند. دلیل اصلی این اتفاق هم می‌تواند مسائل دسترسی‌پذیری و همچنین سیستم عامل آن باشد.

ساعت هوشمند

شیائومی می‌تواند ساعت هوشمند خود را با سیستم عامل Wear OS 3 در سال ۲۰۲۳ عرضه کند

سیستم عامل MIUI Watch نیز بر پایه اندروید ساخته شده است. اما باز هم از برخی ویژگی‌های انحصاری که معمولاً برای دستگاه‌های Wear OS ساخته شده‌اند پستیبانی نمی‌کند. شیائومی احتمالاً به زودی تغییر مهمی در ساعت‌های هوشمند خود ایجاد کند و به سیستم عامل Wear OS 3 بپیوندد. طبق اطلاعات یک منبع داخلی، شیائومی ممکن است خدمات گوگل پلی را بپذیرد و از برندینگ Wear OS برای جذب مخاطبان بیشتر استفاده کند.

با وجود اینکه هنوز جزئیات زیادی در این مورد نمی‌دانیم، اما اگر شیائومی این ساعت هوشمند را به بازار عرضه کند، از Wear OS 3 و اپلیکیشن Mi Fitness (Xiaomi Wear) پشتیبانی خواهد کرد. به‌علاوه، این ساعت با همان برند «شیائومی واچ» و به‌ عنوان یک سری از مجموعه ساعت‌های موجود شیائومی عرضه می‌شود.

اما در اینجا با یک تناقض روبرو می‌شویم، زیرا خط تولید ساعت‌های شیائومی به خاطر عمر باتری خوب شهرت دارد، چیزی اغلب در ساعت‌های Wear OS نمی‌بینیم. طرفداران قدیمی سامسونگ نیز از عمر باتری ساعت‌های هوشمند Wear OS این شرکت ناراضی هستند. اگر همه چیز خوب پیش برود، شیائومی می‌تواند ساعت هوشمند مجهز به سیستم عامل Wear OS 3 خود را برای رقابت با سری گلکسی واچ سامسونگ در سال ۲۰۲۳ عرضه کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید