شیائومی پرفروش‌ترین برند بازار هند در ۳ ماهه سوم سال شد

پرفروش‌ترین برند بازاربر اساس گزارش جدید وبسایت Canalys شیائومی پرفروش‌ترین برند بازار هند شد اما نکته دیگری که در مورد این گزارش وجود دارد کاهش عرضه گوشی به بازار این کشور است.

شیائومی پرفروش‌ترین برند بازار هند در ۳ ماهه سوم سال شد - gsmarena 001 1 5

کاهش عرضه گوشی‌ها در هند

گزارش منتشر شده نشان می‌دهد که در حد فاصل جولای تا سپتامبر(تیر تا شهریور) ۲۰۲۱، میزان عرضه گوشی‌های هوشمند در بازار هند ۴۷/۵ میلیون دستگاه بوده است که نسبت به عدد ۵۰ میلیون دستگاه در مدت مشابه سال گذشته روند کاهشی را به نمایش می‌گذارد. مشکلات زنجیر تامین گوشی‌های هوشمند در این کشور باعث شده که تمام بازیگران کلیدی این عرصه با کاهش قیمت مدل‌های برتر خود و هزینه بیشتر برای تبلیغات، فروش و جذابیت آن‌ها را افزایش دهند.

شیائومی پرفروش‌ترین برند بازار هند در ۳ ماهه سوم سال شد - Untitled 1

شیائومی پرفروش‌ترین برند بازار هند در سه ماهه سوم سال

در سه ماه سوم سال ۲۰۲۱ شرکت شیائومی با عرضه ۱۱/۲ میلیون گوشی هوشمند در کشور هند با در اختیار گرفتن عنوان پرفروش‌ترین برند بازار در صدر قرار دارد. پس از شرکت پرآوازه چینی سامسونگ با ۹/۱ میلیون و vivo با ۸/۱ میلیون در رتبه‌های بعدی قرار دارند. ریلمی و اوپو نیز به ترتیب با ۷/۵ و ۶/۲ میلیون موبایلی که وارد بازار هند کرده‌اند، در رتبه‌های بعدی قرار دارند. هیچکدام از برندهای ذکر شده نسبت به مدت مشابه سال قبل روند افزایشی را تجربه نکرده‌اند. برای مثال شیائومی و ریلمی هریک ۱۴ درصد کاهش عرضه را تجربه کرده‌اند.

مشکلات رنجیره تامین ادامه خواهد داشت

وبسایت کانالیس پیش‌بینی می‌کند این مشکلات در زنجیره تامین ادامه داشته باشد و بر کاهش تامین و افزایش هزینه گوشی‌های هوشمند در سه ماهه پایانی سال تاثیرگذار باشد. بنابراین بایستی منتظر باشیم خرده‌فروشی‌ها در هند قیمت‌ها را بالاتر ببرند. یک پیشنهاد برای کاهش این مشکلات ایجاد کانال‌هایی آنلاین برای فروش مستقیم گوش‌ها از طریق شرکت‌هاست تا اندکی این وضعیت بهبود یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید