شیائومی به دنبال عرضه تبلتی جدید برای رقابت با iPad است

اگر شما هم به دنبال یک تبلت میان‌رده‌اید، یکی از گزینه‌های سطح پایین اپل مانند iPad 10.2 (۲۰۲۰) را خواهید یافت که به دلیل حق انتخاب محدود در این بخش از بازار، تنها گزینه شما خواهد بود! با این وجود، به لطف شرکت چینی شیائومی، این مشکل ممکن است به زودی برطرف شود.

Xiaomi Tablet & iPad

شیائومی در سال ۲۰۱۸ تولید تبلت را متوقف کرد، اما طبق گفته مدیرعامل شرکت، لی جون، این وضعیت در سال ۲۰۲۱ تغییر خواهد کرد. لی جون در ویدئوی منتشر شده، تایید کرد که این شرکت خط تولید تبلت و گوشی Mi Mix خود را احیا می‌کند.

ipad

آخرین تبلت‌های شیائومی Mi Pad 4 و 4 Plus در سال ۲۰۱۸ عرضه شدند که دارای مشخصات اندرویدی ارزان قیمت بودند. سری Mi Mix گوشی‌های هوشمندی بود که در زیررده Mi شرکت قرار داشتند، اما بالاتر از گوشی‌های ردمی بود و آخرین عضو این خانواده را در اوایل سال ۲۰۱۹ با دستگاه Mi Mix 3 دیدیم. این مورد شامل Mi Mix Alpha، یک تلفن مفهومی با صفحه‌ای که تقریباً تمام بدنه گوشی را می‌پوشاند و هرگز در خارج از چین عرضه نشد، نمی‌باشد.

رقابت با iPad

در چند سال گذشته، شیائومی خود را به عنوان یک قهرمان بازار گوشی‌های هوشمند میان‌رده معرفی کرده است، گوشی‌هایی مانند Mi 10T Pro ،Mi Note 10 و پوکو F2 Pro مشخصات فنی بالایی را با قیمت‌های نسبتا پایین ارائه می‌دهند.

با این وجود، ما همچنین شاهد ورود این شرکت به زمره گوشی‌های گران قیمت برتر نیز هستیم که شامل تلفن‌هایی مانند شیائومی Mi 10 Pro است. با احیای سری Mi Mix، این شرکت می‌تواند به تولید تلفن‌های همراه میان‌رده ادامه دهد و سری استاندارد Mi را، صراحتا به عنوان سری دستگاه‌های سطح بالا اعلام کند.

هرچند، شاید خبر جذاب‌تر، جاه‌طلبی‌های تبلت شیائومی باشد. همان‌طور که اشاره کردیم، در حال حاضر بجز iPad سطح ابتدایی اپل، تبلت میان‌رده زیادی برای انتخاب وجود ندارد که بر بازار حاکم باشد. اگر شیائومی بتواند فرمول گوشی‌های هوشمند خود را تکرار کند و تبلتی با مشخصات خوب اما قیمت نسبتاً پایین به بازار عرضه کند، می‌تواند iPad را از نظر عرضه در بازار مقرون‌به‌صرفه، به چالش جدی بکشد.

هنوز باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا اطلاعیه‌های ماه ژوئن به برنامه‌های جهانی شیائومی اشاره دارد یا خیر. زیرا این شرکت اغلب محصولات را فقط برای بازار چین اعلام می‌کند و آن‌ها را در سراسر جهان عرضه نمی‌کند.
گذر زمان مشخص خواهد کرد که امسال شیائومی، برای تبلت و تلفن‌های هوشمند خود، چه برنامه‌ای دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید