گوشی چند قسمتی شیائومی هدف بعدی این شرکت چینی خواهد بود

گوشی چند قسمتی شیائومی‌طرح گوشی چند قسمتی شیائومی نشان از دستگاهی می‌دهد که بخش‌های آن قابل تعویض هستند. با این حال قسمت‌های این گوشی شامل سه بخش می‌شود که یکی برای دوربین و پردازنده، یکی برای باتری و دیگری شامل پورت شارژ و اسپیکر می‌شود.

به نقل از Phone Arena، در رندرهای منتشر شده از طرح شرکت شیائومی، به نحوی می‌توان چیزی را مشاهده کرد که احتمالا آینده گوشی‌های هوشمند خواهد بود. چراکه امروزه یکی از نیازهای مهم در پیشرفت گوشی‌های هوشمند داشتن قابلیتی است که با آن کاربر بتواند دستگاه خود را خاص ارتقا دهد. با این کار به جای انتشار چندین گوشی پرچمدار و میان‌رده به صورت سالیانه، قطعه‌هایی منتشر خواهند شد که با آن کاربر می‌تواند دستگاه خود را در هر بخشی که می‌خواهد (مانند فقط دوربین یا پردازنده) ارتقا دهد و از آن استفاده کند.

در رندرها یک گوشی شیائومی دیده می‌شود که در کنار آن سه قطعه برای تغییر ماژول‌های دوربین وجود دارد. یکی ساختار دوربین چهارگانه، دیگری سه‌گانه در قاب مربعی شکل و در نهایت آخرین ساختار دارای یک نمایشگر کوچک است که کاربرد آن هنوز مشخص نیست. همچنین در دیگر تصاویر می‌توانید قطعه‌های مختلفی را برای گوشی چند قسمتی شیائومی مشاهده کنید که در آن بخش زیرین دستگاه قابلیت عوض شدن را دارد. برای مثال اگر به داشتن جک ۳.۵ میلی‌متری هندزفری علاقه داشته باشید، می‌توانید قطعه مورد نظر خود را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

گوشی چند قسمتی شیائومی همه چیز را عوض می‌کند

گوشی چند قسمتی شیائومیتعویض کردن قطعه‌ها این گوشی چند تکه، به صورت افقی انجام می‌شود که یعنی محافظت بیشتری را در مقابل افتادن ناگهانی خواهد داشت. همچنین قاعدتا گیره‌های خاصی برای محکم نگه داشتن آن وجود خواهد داشت، اما اینکه مقاومت دستگاه تا چه حد قابل قبول خواهد بود، هنوز معلوم نیست؛ بخصوص در مقابل آب و خاک که امروزه یک ویژگی اصلی برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود.

در واقع این اولین بار نیست که ما طرح یک گوشی چند قسمتی را مشاهده می‌کنیم، چراکه در سالیان گذشته دو شرکت گوگل و موتورولا نیز قصد ساخت چنین دستگاهی را داشته‌اند، اما با جدا شدن راه‌ها از یکدیگر، ظاهرا پروژه همکاری آن‌ها نیز به کلی کنسل شده است. در حالی که شیائومی نقشه‌های بزرگ‌تری را برای طراحی گوشی‌های خاص در سر دارد؛ تا حدی که حتی قرار است نوعی دوربین چرخان داخلی توسط این شرکت طراحی شود که وظیفه آن گرفتن عکس‌های اصلی و همچنین سلفی از داخل دستگاه خواهد بود!

گوشی چند قسمتی شیائومیهمچنین جدای از گوشی چند قسمتی شیائومی ظاهرا این شرکت به دنبال ساختن گوشی‌های کشویی است که قسمت بالا و پایین آن‌ها هرکدام به سمتی کشیده می‌شوند. برای مثال هنگامی که شما بخش بالای آن را بکشید، دوربین سلفی نمایان خواهد شد که قابلیت گرفتن عکس‌های با کیفیت بسیار بالا را خواهد داشت. با این وجود در طرح‌های منتشر شده هنوز راجع به کشیدن صفحه پایین چیزی گفته نشده، اما جالب است بدانید که سامسونگ نیز دقیقا چنین طرحی را مدتی پیش منتشر کرده بود که قسمت پایین آن شامل یک اسپیکر بزرگ می‌شود.

گوشی چند قسمتی شیائومیبه هر حال شرکت شیائومی همیشه برای فرصت‌طلبی و رقابت با سایر کمپانی‌های بزرگ سازنده گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود و هیچ بعید نیست که زودی اخبار مهمی را درباره دستگاه‌های آینده آن مشاهده کنیم. با این حال اگر این شرکت در ساخت گجت‌های با طراحی جدید اولین باشد، گوشی چند قسمتی شیائومی تحولی را در ساخت گوشی‌های هوشمند ایجاد خواهند کرد.

مطلب قبلیچرا تسلا دیگر بیت کوین را قبول نمی‌کند؟
مطلب بعدیراهنمای جامع باتری آیفون: هرچیزی که نیاز است بدانید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید