شیائومی از رابط کاربری MIUI 14 خود در ماه‌های آینده رونمایی می‌کند

MIUI 14شیائومی با انتشار MIUI 12، زبان طراحی جدیدی را معرفی کرد. این شرکت با ارائه نسخه‌های بعدی خود مانند MIUI 12.5 Enhanced Edition و MIUI 12.5  و MIUI 13 هیچ تغییر عمده‌ای در طراحی ایجاد نکرده است اما انتظار داریم که با ارائه MIUI 14 شاهد مجموعه‌ای از بهبودها و ویژگی‌های جدید باشیم.

اخیرا شیائومی جزئیاتی از MIUI 14 منتشر کرده است. در واقع این گزارش مبنی بر نسخه بتای برنامه‌های رابط کاربری MIUI می‌باشد. شیائومی این گزارش را برای رونمایی از ویژگی‌ها و تغییرات جدید برنامه‌های رابط کاربری MIUI منتشر کرده است.

MIUI 14

ویژگی‌های رابط کاربری MIUI 14

زبان طراحی MIUI 14 فونت پررنگی خواهد داشت و با رابط کاربری کارتی مدرن‌تر به نظر می‌رسد. البته که این رابط کاربری جدا از ظاهر، ویژگی‌های جدیدی را نیز به همراه خواهد داشت؛ مثلا برنامه‌های پرکاربردی آن مانند Gallery ،Clock و App Vault در حال تغییر طراحی هستند. علاوه بر این، طراحی انتخابگر ویجت، منوی تنظیمات راه‌انداز، نصب‌کننده APK و کادر محاوره‌ای مجوز نیز بهینه‌سازی می‌شود.

این رابط کاربری از اعلان‌های حباب هم پشتیبانی می‌کند، با این حال، می‌تواند به تبلت‌ها نیز محدود شود. نسخه بعدی MIUI، پشتیبانی از Qualcomm LE Audio، Anti Fraud Protection، تشخیص متن و همچنین ویژگی‌های On this day را در برنامه Gallery به همراه خواهد داشت. شیائومی با رابط کاربری MIUI 12.5، به کاربران اجازه می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از برنامه‌های سیستم را حذف کنند. همچنین با MIUI 14 هم کاربران می‌توانند برنامه ساعت را حذف کنند.

MIUI 14

نکاتی که گفته شد، تمام اطلاعاتی است که تا به الان در مورد این رابط کاربری منتشر شده و برای اطلاعات بیشتر باید منتظر اخبار جدید باشیم. طبق شایعات اخیر گفته شده که از MIUI 14 در ماه نوامبر(آبان ماه) در کنار سری Xiaomi ۱۳ با پردازنده Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC به طور رسمی رونمایی خواهد شد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید