فناوری شارژ Mi Air شیائومی

شیائومی به تازگی شارژ بی‌سیم یا همان هوایی (Mi Air) را معرفی کرده، اما امسال در دستگاه‌هایش خبری از این شارژر نیست.

Mi Air

شیائومی ، سومین سازنده بزرگ تلفن‌های هوشمند جهان، اواخر ژانویه از “Mi Air Charge Technology” رونمایی کرد که می تواند ۵ وات برق را به چندین دستگاه “در شعاع چند متر” برساند.

شیائومی می‌گوید فناوری اصلی سیستم شارژ از راه دور این شرکت برپایه‌ موقعیت‌یابی و انتقال انرژی در فضا طراحی شده است. دستگاه شارژ جدید شیائومی که به‌صورت اختصاصی توسط این شرکت توسعه داده شده در درون خود از پنج آنتن تداخل فازی استفاده می‌کند که می‌توانند به‌صورت دقیق، گوشی هوشمند را مکان‌یابی کند. یک آرایه‌ کنترل فازی که متشکل‌ از ۱۴۴ آنتن است، موج‌هایی که پهنایشان به میلی‌متر می‌رسد را مستقیما از طریق تکنیک بیم‌فورمینگ (Beamforming) برای گوشی ارسال می‌کند و در آینده نزدیک، این سیستم قادر خواهد بود با ساعت‌های هوشمند، دست‌بند و سایر گجت‌های پوشیدنی کار کند.

یکی از سخنگویان شرکت گفته شیائومی، که قبلاً فناوری شارژ بی‌سیم ۸۰ و ۱۲۰ وات را معرفی کرده است، هیچ محصول تجاری در سال جاری میلادی به پشتیبانی از فناوری Mi Air Charge مجهز نخواهد شد و فعلا هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه محصولات سازگار با این فناوری در دسترس نیست .

 نحوه عملکرد تکنولوژی جدید Mi Air

Mi Air تکنولوژی

شیائومی همچنین موفق ‌به تولید آنتن‌های کوچکی برای گوشی‌های هوشمند شده است که از آنچه شرکت چینی به‌عنوان «آنتن راهنما» (Beacon Antenna) و «آرایه‌ی آنتنِ گیرنده» یاد می‌کند، بهره‌مند هستند. ظاهرا آنتن راهنما اطلاعات مربوط به موقعیت‌یابی را با مصرف انرژی پایین پخش می‌کند و سپس آرایه‌ی آنتن گیرنده که خود شامل ۱۴ آنتن است سیگنال‌های موج میلی‌متری را که توسط دستگاه شارژر ساطع شده‌اند، ازطریق مدار یکسوساز (Rectifier) به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

در حال حاضر، فناوری شارژ از راه دور شیائومی قادر به شارژ ۵ واتی از راه دور برای یک دستگاه در شعاع چند متری است. جدا از آن، چندین دستگاه نیز می‌توانند هم‌زمان شارژ شوند (هر دستگاه از ۵ وات پشتیبانی می‌کند) و حتی موانع فیزیکی نیز بهره‌وری از شارژ شدن را کاهش نمی‌دهند.

سایت XDA-Developers گزارش داده است که یک مدیر موتورولا همچنین نمونه اولیه سیستم شارژ از راه دور را نشان داده که به نظر می‌رسد برق را از طریق هوا تحویل می‌دهد. هیچ اطلاعی در مورد اینکه چه زمانی فناوری آن به دستگاه‌های مصرف‌کننده وارد می‌شود فعلا وجود ندارد.

مطلب قبلیواتس اپ به دنبال برطرف کردن نگرانی کاربران در مورد حفظ حریم شخصی است
مطلب بعدیرندرهای با کیفیت Galaxy Z Fold3 شایعات را تایید کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید