شیائومی Mi 9 نیز آپدیت رابط کاربری MIUI 12.5 را پس از مدت‌ها دریافت کرد

شیائومی Mi 9طبق اعلام رسمی، گوشی شیائومی Mi 9 نیز بالاخره آپدیت رابط کاربری MIUI 12.5 را دریافت کرد که بر پایه اندروید 11 برنامه‌ریزی شده و شامل بهینه‌سازی‌های بسیار زیادی خواهد شد.

به نقل از GSM Arena، تقریبا یک سال از معرفی رابط کاربری MIUI 12.5 می‌گذرد و در این حین گوشی‌های بسیاری از شیائومی و برندهای ردمی (Redmi) و پوکو (Poco) به این رابط ارتقا داده شده‌اند. این در حالی است که پرچمدار دو سال پیش شیائومی، یعنی مدل Mi 9 هنوز هم به این سیستم جدید مجهز نشده بود. با این وجود امروز خبر رسیده که بالاخره این گوشی نیز به روزرسانی ذکر شده را ابتدا در منطقه اروپا و سپس سایر کشورهای جهان دریافت خواهد کرد.

حجم این آپدیت نیز حدودا ۲.۵ گیگابایت خواهد بود؛ موردی که دلیل آن آپدیت هر دو رابط کاربری و سیستم عامل به صورت همزمان بوده و شامل MIUI 12.5 در کنار اندروید 11 می‌شود. لازم به ذکر است که مدتی پیش اعلام شده بود که گوشی‌های شیائومی دارای رابط کاربری MIUI 12 قطعا آپدیت اندروید 11 را دریافت خواهند کرد، اما چنان که پیداست، شیائومی Mi 9 یکی از مراحل را رد کرده و همزمان هر دو را آپدیت خواهد کرد. به هر حال گوشی‌های دیگر مانند ردمی 9 و 9a که در رده اقتصادی هستند در حال حاضر فعلا فقط اندروید 11 را دریافت کرده‌اند و خبری از رابط کاربری MIUI 12.5 برای آن‌ها تا چند ماه آینده نیست.

تغییرات شیائومی Mi 9 با رابط کاربری MIUI 12.5

شیائومی Mi 9همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، تغییرات رابط کاربری MIUI 12.5 برای شیائومی Mi 9 نیز درست به مانند همان چیزی است که در سایر گوشی‌های دارای آن دیده بودیم. این یعنی سرعت رندر گرفتن دستگاه ۲۰ برابر شده و از طرفی در اجرای بازی‌ها و برنامه‌ها می‌توان روی آن بیشتر حساب کرد. این مورد نیز مدیون سبک‌تر شدن و بهینه‌سازی بیش از حد و مناسبی است که روی رابط کاربری MIUI 12.5 اعمال شده و فضای رم آن را کمتر درگیر می‌کند.

همچنین برنامه Notes نیز در این رابط کاربری تغییرات بسیاری را داشته که شامل تم‌های پویا، گذاشتن نقشه و ابزار جدید برای کشیدن طرح‌های دستی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید