شیائومی نصب سرویس های موبایل گوگل را برای کاربرانش در چین محدود می‌کند

همانطور که می‌دانید شیائومی سیستم‌عامل مبتنی بر اندروید خودش را با نام MIUI دارد که به طور مرتب نیز آن را به‌روزرسانی می‌کند. اخیراً، برخی از کاربران MIUI گزارش داده‌اند که قادر به نصب سرویس های موبایل گوگل (GMS) بر روی گوشی‌های هوشمند خود نیستند.

به نظر می‌رسد این محدودیت‌ها پس از انتشار نسخه MIUI ۱۲.۵ اعمال شده است. این سازنده گوشی‌های هوشمند در چین اعلام کرده است که شیائومی دیگر به کاربران اجازه نصب برنامه‌های GMS را نمی‌دهد.

سرویس‌ های موبایل گوگل

این شرکت تأیید کرد که دستگاه‌هایی که از خدمات گوگل برخوردار نیستند قادر به نصب برنامه‌های سرویس های موبایل گوگل نخواهند بود. اکثر دستگاه‌های موجود در چین از GMS پشتیبانی نمیکنند زیرا سرویس‌های Google در این کشور ممنوع است.

شیائومی هنوز لیستی از مدل‌هایی که تحت تأثیر این سیاست قرار گرفته‌اند را اعلام نکرده است، اما برخی از کاربران گزارش داده‌اند که Redmi K30 Ultra و Redmi 10X 5G از جمله مدل‌هایی هستند که از برنامه‌های GMS جانبی پشتیبانی نمی‌کنند.

لازم به ذکر است که این محدودیت‌ها تنها برای دستگاه‌های موجود در بازار چین است و کاربران سایر کشورها همچنان می‌توانند از سرویس‌های گوگل و برنامه‌های مرتبط با آن روی گوشی هوشمند اندرویدی خود استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید