Xiaomi سومین برند برتر آمریکای لاتین در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ اعلام شد

بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکای لاتین نیز درست به مانند سایر گجت‌ها و ابزار الکترونیکی به دلیل پاندمی ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده بود اما ظاهرا شرکت Xiaomi به خوبی توانسته است تا در سه ماه آخر سال ۲۰۲۰ به سومین برند برتر تبدیل شود. با گیگ‌تک همراه باشید.

Xiaomi سومین برند برتر آمریکای لاتین در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ اعلام شد

طبق تحقیقات Counterpoint، شرکت Xiaomi اولین شرکت چینی است که در منطقه آمریکا لاتین و به صورت جزئی‌تر در کشورهای برزیل و پرو توانسته تا مقام سومین برند برتر بازار این منطقه را کسب کند. این در حالی است که سال ۲۰۲۰ برای بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکای جنوبی با ۱۹.۶ درصد افت فروش مواجه شده و در این میان، برندهای کمتری موفق به ایستادگی در مقابل این مشکل بوده‌اند. با این وجود رفته رفته با شروع تابستان اوضاع این بازار نسبتا به روال عادی بازگشت، اما ظاهرا Xiaomi در این زمان بسیار در میان کاربران کشورهای آمریکای جنوبی محبوب شده است.

Xiaomi جای Huawei را می‌گیرد؟

البته جایگاه Xiaomi در میان شرکت‌های موفق در بازار این منطقه با سهم ۶.۷ درصد در رده سوم بوده است و این یعنی دو شرکت دیگر موفقیت بیشتری را کسب کرده‌اند. رتبه دوم به شرکت موتورولا با سهم ۱۸.۴ درصد و رتبه نخست نیز بدون شک به غول دنیای تکنولوژی، سامسونگ رسیده که به تنهایی ۳۶.۹ درصد سهم فروش از بازار آمریکای جنوبی را از آن خود کرده است.

Xiaomi سومین برند برتر آمریکای لاتین در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ اعلام شد

همچنین لازم به ذکر است که در لیست برندهای برتر در فروش سالانه این منطقه، ظاهرا سهم شیائومی تنها ۶.۲ درصد بوده و رتبه چهارم را از آن خود کرده که یعنی رتبه سوم، به برند دیگری رسیده است. این شرکت، درواقع رقیب هموطن شیائومی، یعنی هواوی بوده که البته می‌توانست مقام بهتری را کسب کند، اما به دلیل تحریم‌های اخیر ظاهرا شکست خورده است.

با این حساب، این امکان وجود دارد که Xiaomi با ارائه گوشی‌های ارزان قیمت و کاربر پسند خود، رفته رفته جای Huawei را بگیرد و موفقیت‌های بیشتری را در بازار جهانی به دست آورد.

مطلب قبلیعینک هوشمند Razer Anzu معرفی شد
مطلب بعدیهرآنچه که از بازی PUBG New State می‌دانیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید