شیائومی در ایران مسدود می‌شود؟

پیشبرد مقررات صادراتشیائومی در چندین کشور از جمله ایالات متحده حضور رسمی ندارد. اما این شرکت به منظور پیشبرد مقررات صادرات شما را از وارد کردن دستگاه‌های خود به مناطق پشتیبانی نشده باز نمی‌دارد. اگر بخواهید دستگاه Xiaomi را به چنین منطقه‌ای وارد کنید، باید دلیل موجه موجهی داشته باشید و این موضوع به شرط این خواهد بود که از باندهای شرکت مخابراتی شما پشتیبانی شود. با این حال، اگر در کوبا، ایران، سوریه، کره شمالی، سودان یا کریمه اقامت دارید این امر تا به امروز مشکلاتی نداشت.

گوشی شیائومی ردمی 9 (Xiaomi Redmi 9) ؛ قیمت، مشخصات فنی و نقد و بررسی - تکراتو

اگرچه پیشبرد مقررات صادرات شیائومی، فروش گوشی‌های هوشمند خود را در مناطقی که در بالا ذکر شد، ممنوع کرده است، اما اگر دستگاه‌ها به این مناطق وارد شوند، این شرکت آنها را مسدود نمی‌کند. اما اواخر، شیائومی این رویه را تغییر خواهد داد.

در چند هفته گذشته، شیائومی به منظور پیشبرد مقررات صادرات به طور پیشگیرانه کاربران را از تهیه گوشی‌های خود در صورت زندگی در کوبا، ایران، سوریه، کره شمالی، سودان یا کریمه منع می‌کند تا از مقررات صادرات پیروی کند و فروشندگان را متوقف کند. 

– میشال رحمان (MishaalRahman) ۹ سپتامبر ۲۰۲۱

ما چندین گزارش را مشاهده کرده‌ایم که این تغییر را در انجمن‌های، Reddit (از طریق XiaomiAdictos) و فیس بوک نشان می‌دهد وبه چند ماه قبل برمی‌گردد. اما به نظر می‌رسد در هفته گذشته کاربران بیشتری را تحت تأثیر پیشبرد مقررات صادرات قرار داده است.

Xiaomi phone block Cuba

گزارشات نشان می‌دهد که پس از چند روز استفاده، گوشی‌های کاربران این مناطق قفل شده و پیام زیر را روی صفحه قفل می‌بینند:

خط مشی شیائومی اجازه فروش یا ارائه محصول به قلمرویی را که در آن اقدام به فعال سازی آن کرده‌اید، نمی‌دهد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر مستقیما با خرده فروشان تماس بگیرید.

برخی از کاربران در انجمن‌ها گفته‌اند که این مشکل محدود به دستگاه‌هایی است که در مناطق ذکر شده در بالا فعال شده‌اند. آنها ادعا می‌کنند که نباید بر دستگاه‌هایی که در کشور فروش مورد نظر آنها فعال شده، تأثیر بگذارد. اما در حال حاضر نمی‌توانیم این ادعا را تأیید کنیم. جالب اینکه به نظر می‌رسد این مشکل بر کاربرانی که ROM سفارشی را بر روی دستگاه Xiaomi خود نصب کرده‌اند، تأثیر نگذارد.

شایان ذکر است که شرایط و ضوابط شیائومی به وضوح این موضوع را در پیشبرد مقررات صادرات بیان می‌کند و خریداران را از صادرات گوشی به مناطق انتخاب شده منع می‌کند. با این حال، مشخص نمی‌کند که گوشی‌های صادر شده به آن مناطق را مسدود کند.

 

2 دیدگاه‌ها

  1. الان من یک ماهه یه نوت ۱۰ پرو قسطی خریدم برام ۱۳ میلیون تموم شده الان غیرفعال میشه؟

    راه جلوگیری نداره؟ لطفا واضح بگید چیکار کنیم

    • سلام وقت بخیر دوست عزیز. لطفا نگران نباشید این موضوع هنوز در حد خبر هستش و ممکنه برای ایران اتفاق نیوفته. بنابراین خودتون رو ناراحت نکنین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید