آیا شیائومی از اپل پیشی می‌گیرد؟ ۱۴٪ از کل بازار تلفن همراه

شیائومی

گزارش­های جدید بازار­های جهانی حاکی از این است که سه ماهه گذشته دوران اوج شیائومی بوده‌است. شیائومی فاصله خود با اپل را کم کرده و به نظر می‌­رسد می‌تواند از اپل نیز بهتر عمل کند. با توجه به بازگشت بازار­های جهانی بعد از بیماری همه‌گیری کرونا این برند اخیرا در سهم بازار­های خود، روند روبه افزایشی داشته‌است.

قبل از این، شرکت تحلیل داده­‌ها و استراتژی‌­های آماری Canalys اعلام کرده‌بود که این برند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، تنها با دو درصد از اپل در جایگاه سوم سهم بازارهای جهانی قرار خواهد­گرفت. اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که عملکرد شیائومی بهتر از حد انتظار بوده‌است.

Canalys گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ را درباره‌ گوشی­‌های هوشمند خود منتشر کرده‌است. بر­اساس این گزارش این برند، سه‌ماه گذشته، با رشد ۶۲٪ رشد یکی از بهترین آمارهای خود را داشته‌است. این تولیدکننده چینی با فروش ۴۹ میلیون گوشی هوشمند توانسته جایگاه سوم بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد که برابر با ۱۴٪ از سهم بازار­­های جهانی است.

آیا شیائومی از اپل پیشی می‌گیرد؟ ۱۴٪ از کل بازار تلفن همراه - rFdsSV gc7jYinaP4im8jZvKme45Hor

اپل با فروش ۵۴.۲ میلیون گوشی در سه ماه، در جایگاه دوم قرار دارد که ۱۵٪ سهم بازار گوشی‌­های هوشمند را در اختیار دارد.

آینده شیائومی چگونه خواهدبود؟

در حال حاضر فاصله بین اپل و شیائومی بسیار کم است و باید منتظر سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ باشیم تا متوجه شویم که آیا این تولیدکننده چینی می‌تواند اپل را پشت سر بگذارد؟ با وجود گوشی‌­های سری Redmi Note 10 series اگر شیائومی جایگاه دوم را کسب نکند، باعث تعجب خواهدبود.

 

نام برند فروش سه ماه اول ۲۰۲۱ سهم بازار در سه ماه اول ۲۰۲۱ (درصد) فروش سه ماه اول ۲۰۲۰ سهم بازار در سه ماه اول۲۰۲۰ (درصد) نرخ رشد سالانه(درصد)
سامسونگ ۷۵.۶ ۲۲ ۵۹.۶ ۲۲ ۲۸
اپل ۵۲.۴ ۱۵ ۳۷.۱ ۱۴ ۴۱
شیائومی ۴۹.۰ ۱۴ ۳۰.۲ ۱۱ ۶۲
اوپو ۳۷.۶ ۱۱ ۲۳.۲ ۹ ۶۰
ویوو ۳۶.۰ ۱۰ ۲۴.۲ ۹ ۴۹
سایر ۹۵.۹ ۲۸ ۹۷.۸ ۳۶ ۲-
جمع کل ۳۴۷.۴ ۱۰۰ ۲۷۲.۵ ۱۰۰ ۲۷

 

زمانی‌که رقیب‌های شیائومی از استراتژی‌های قیمتی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند، شیائومی با بالا بردن حجم تولید و توزیع مناسب بین واحدهای فروش، فرصت بهتری را برای افزایش فروش و درآمد خود به وجود می‌آورد.

بن استنون، تحلیلگر Canalys :

مسابقه در بین برند­ها پایان نیافته است، ویوو و اوپو با ارائه محصولات میان‌رده در بسیاری از نقاط جهان بازار­های در دست شیائومی را هدف گرفته‌­اند.

همچنین شیائومی با ارائه Mi Mix Fold  و Mi 11 Ultra نمی خواهد بازار محصولات بالا­رده(پرچمدار) را از دست بدهد.

با همه این تفاسیر، سامسونگ با فروش ۷۶.۵ میلیون گوشی در سه ماهه اول سال ۲۲٪ از سهم بازار را در دست دارد. (۲۸٪ نرخ رشد سالانه) اوپو و ویوو نیز در بین ۵ برند برتر قرار دارند و توانسته اند به ترتیب ۱۱و ۱۰ درصد از سهم بازار را در سه ماهه اول سال به خود اختصاص دهند. (۶۰ و ۴۸ ٪ نرخ رشد سالانه)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید