ضبط جام جهانی ۲۰۲۲ قطر توسط ۱۵۰۰۰ دوربینِ مجهز به فناوری تشخیص چهره!

جام جهانی قطرجام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تمام فراز و نشیب‌هایی که سر راه خودش دارد از تهدید روسیه گرفته تا اتفاقات دیگر در حال آماده‌سازی برای برگزاری است. امروز در گیگ‌تک بببنید این جام جهانی چند دوربین و با چه فناوری‌هایی دارد.

در رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر چه خواهد گذشت؟! 

 

در خبری که خبرگزاری اینسایدر به تازگی منتشر کرده می‌بینیم که نیاس عبدالرحمیان، مدیر ارشد فناوری برگزاری این رویداد، اشاره کرده فوتبالیست‌ها تنها کسانی نیستند که در جام جهانی دیده می‌شوند و شرکت کنندگان هم توسط ۱۵۰۰۰ دوربین مجهز به فناوری تشخیص چهره تحت نظارت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نظارت بخشی از تلاش‌های قطر برای مراقبت از تهدیدهای امنیتی مانند تروریسم و هولیگانیسم در طول مسابقات است که انتظار می رود بیش از یک میلیون بازدیدکننده داشته باشد. طبق برآورد بلومبرگ، از سال ۲۰۱۰، زمانی که قطر حق میزبانی جام جهانی فوتبال را به دست آورد، این کشور بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار برای ساخت زیرساخت‌های جدید از جمله هفت استادیوم جدید هزینه کرده است تا هجوم جمعیت را کنترل کند.

عبدالرحیمان به خبرگزاری فرانسه گفت که شبکه نظارت توسط مرکز فرماندهی و کنترل Aspire اداره می‌شود، مرکز فنی‌ای که بر عملیات هشت استادیوم که مسابقات در آن برگزار می شود، نظارت می‌کند.

عکس‌ها نشان می‌دهند، ردیف‌هایی از تکنسین‌های امنیتی پشت مانیتورها در اتاقی که شبیه مرکز کنترل ماموریت ناسا است، نشسته‌اند.

ضبط جام جهانی ۲۰۲۲ قطر توسط ۱۵۰۰۰ دوربینِ مجهز به فناوری تشخیص چهره! - 636880c100d7c600187863f5

عبدالرحیمان گفت: «ما می توانیم یک در یا همه درهای یک استادیوم را از اینجا باز کنیم.» او افزود که مرکز کنترل تمام قطارهای مترو و اتوبوس‌های نزدیک را تحت کنترل دارد. کارشناسان دانشگاه قطر نیز پهپادی ساخته‌اند که می‌تواند تخمینی از تعداد مردم در خیابان‌ها ارائه دهد.

این اولین بار نیست که از فناوری بیومتریک برای نظرسنجی از هواداران در مسابقات فوتبال استفاده می‌شود. بی‌بی‌سی گزارش داد که در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ در کاردیف، انگلستان، فناوری تشخیص چهره به اشتباه بیش از ۲۰۰۰ نفر را به عنوان مجرمان احتمالی برچسب گذاری کرد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید