با قابلیت جدید مرورگر کروم می‌توانید از منوهای شبیه به نسخه ویندوز 11 استفاده کنید

قابلیت جدید مرورگر کرومقابلیت جدید مرورگر کروم به کاربران نسخه Canary اجازه می‌دهد تا بدون مشکل بتوانید از حالت منوهای ویندوز 11 داخل برنامه استفاده کنید. با این حساب، پنجره‌های با گوشه گرد به گوگل کروم نسخه عادی نیز اضافه خواهند شد!

به نقل از MSPU، یکی از مهم‌ترین تغییرات ظاهری که در ویندوز 11 نسبت به 10 ایجاد شده بود، اضافه کردن گوشه گرد به پنجره‌هایی بود که باز می‌کنید. در واقع ابتدا در ویندوزهای Vista و 7 این پنجره‌ها را دیده بودیم، اما تیم طراحی مایکروسافت با انتشار ویندوز 10 تصمیم گرفتند تا یکبار دیگر به سراغ پنجره‌های تخت بروند که البته هنگام عرضه جذابیت خاص خود را داشت. با این وجود، بعد از گذشت مدتی نسخه جدید سیستم عامل ویندوز با شماره 11 معرفی شد و اولین چیزی که در آن مشاهده کردیم (جدای وسط آمدن منو استارت)، پنجره‌های با گوشه گرد بود که توجه کاربران را جلب می‌کرد.

تصاویری از قابلیت جدید مرورگر کروم

قابلیت جدید مرورگر کروماین ویژگی در عین سادگی می‌تواند خیلی روی ظاهر منوهای مختلف ویندوز 11 تاثیرگذار باشد، اما وقتی که شما یک اپلکیشن دیگر را باز می‌کنید که خود دارای یک محیط سیستم عامل مانند است، دیگر قاعدتا نمی‌توانید از این پنجره‌های جدید داخل برنامه مورد نظر بهره ببرید؛ موردی که حال توسط تیم گوگل به عنوان قابلیت جدید مرورگر گوگل کروم معرفی شده و به عنوان تست برای نسخه Canary در نظر گرفته شده است.

قابلیت جدید مرورگر کرومهمانطور که در تصاویر فوق می‌بینید، منوهای مختلف گوگل کروم حال می‌توانند با گوشه گرد و تنظیماتی خاص توسط کاربر تایید شوند تا همه چیز با ویندوز 11 هماهنگ شود. برای فهمیدن تغییرات، تنها کافیست تا به گوشه منوهای باز شده توجه کنید. با این حال، برای اینکه بتوانید از این ویژگی در نسخه رسمی و عادی کروم استفاده کنید، فعلا باید چند هفته صبر کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید