نصب ویندوز 11 Home به اکانت مایکروسافت نیاز خواهد داشت

نصب ویندوز 11طبق اعلام رسمی، ظاهرا نصب ویندوز 11 نسخه Home نیاز به اکانت مایکروسافت برای نصب شدن دارد؛ در نتیجه جدای از سیستم قوی، شما به یک حساب کاربری در وبسایت مایکروسافت هم نیاز خواهید داشت!

به نقل از Slash Gear، نسخه جدید سیستم عامل Windows به تازگی پس از مدت‌ها معرفی شده و چنان که به نظر می‌رسد، تغییرات فراوانی را به همراه خواهد داشت. حال این تغییرات از موارد جزئی مانند آورن منو استارت به وسط صفحه شروع شده و تا اجرای برنامه‌ها و بازی‌های اندرویدی به صورت رسمی در فروشگاه مخصوص ویندوز به پیش خواهد رفت!

اما یک نکته بزرگ درباره این سیستم عامل جدید، مشخصات مورد نیاز برای نصب آن است؛ به نحوی که نصب ویندوز 11 جدای از نیاز به سخت‌افزار قدرتمند، از نظر نرم‌افزاری هم نیاز به یک اکانت مایکروسافت خواهد داشت. با این حساب یعنی کاربرانی که در گذشته به راحتی از ویندوز 10 برای خود استفاده کرده و از تجربه آن روی سیستم خود لذت می‌برده‌اند، ممکن است به هر دلیلی قادر به نصب این سیستم عامل جدید، حداقل در نسخه Home نباشند! ولی برای اینکه موضوع از ابهام خارج شود، بگذارید این مورد را یکبار با همدیگر بررسی کنیم.

نصب ویندوز 11 نسخه Home و موانع آن

نصب ویندوز 11در واقع این مورد اصلا موضوع عجیبی نیست که کمپانی مایکروسافت می‌خواهد تا تمامی کاربرانی که از سیستم عامل انحصاری این شرکت استفاده می‌کنند، مجبور باشند تا برای بهره‌بری از سرویس‌های آن از اکانت مایکروسافت برای وارد شدن استفاده کنند. به نحوی که حال حتی در بازی ماینکرفت نیز شما مجبور هستید تا برای وارد شدن حتما از اکانت مایکروسافت استفاده کنید تا به آن دسترسی داشته باشید و در گذشته نیز ویندوز 10 کاربران را مجبور می‌کرد تا مشخصات اکانت خود را وارد کنند.

این در حالی است که در همان زمان نیاز به انجام ایم کار در ویندوز 10، کاربران بسیاری نسبت به این موضوع اعتراض کرده و در نهایت باعث شدند تا مایکروسافت مثل نسخه‌های قبل سیستم عامل ویندوز دوباره همه چیز را به روال سابق بازگردانند. با این وجود به نظر می‌رسد که مدیران کمپانی قصد دارند تا اینبار یا محدود کردن تعداد افرادی که از سخت‌افزار لازم برای نصب ویندوز 11 برخوردار هستند، یکبار دیگر شانس خود را در ترغیب کاربران به لینک کردن اکانت مایکروسافت امتحان کند.

طبق عکسی که توسط کاربران از منو نصب ویندوز 11 نسخه Home لو رفته، به نظر می‌رسد که کاربران هنگام رسیدن به بخش اصلی و بعد از کپی و نصب کردن تمامی داده‌ها، نیاز دارند تا حتما سیستم را به اینترنت متصل کرده و سپس مشخصات اکانت مایکروسافت خود را وارد کنند تا موفق به ادامه مراحل نصب شوند. به هر حال در ویندوز 10 این گزینه برای افراد در دسترس بود تا هنگام رسیدن به این بخش، در صورت نداشتن اینترنت یک حساب کاربری محلی تشکیل داده و به راحتی مراحل نصب را دنبال کنند. اما اینبار در ویندوز 11، دیگر خبری از ادامه مراحل بدون اینترنت نیست!

گزارش شده که این بخش تنها برای افرادی ظاهر خواهد شد که قصد نصب ویندوز 11 را از پایه روی یک رایانه جدید دارند، در حالی که اگر ویندوز 10 خود را روی سیستم نصب داشته باشید و سپس دست به ارتقا رایگان آن بزنید، دیگر این بخش را مشاهده نخواهید کرد. همچنین در نظر داشته باشید که پس از نصب و اضافه کردن اکانت مایکروسافت خود، می‌توانید آن را حذف کنید. به علاوه، هنوز مشخص نیست که آیا چنین بخشی برای نسخه Pro و Enterprise ویندوز 11 نیز وجود خواهد داشت یا که نه.

به هر حال مایکروسافت اظهار کرده که افراد با اضافه کردن اکانت خود به این سیستم عامل می‌توانند از ویژگی‌های بسیار زیادی بهره ببرند که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. در حالی که اکثر این موارد، معمولا برای افرادی خواهد بود که از دیگر محصولات مایکروسافت نیز استفاده می‌کنند؛ موردی که احتمالا برای جمعیت فراوانی از کاربران صحت نداشته و باعث اعتراض آن‌ها خواهد شد. همچنین یک مشکل بزرگ دیگر بر سر راه کاربران وجود دارد که آن هم اتصال به اینترنت به عنوان یک لازمه کلی در نصب ویندوز 11 خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید